Kurumların çalışma şartları ve maaşları

Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar malum temmuz yaklaşıyor, tercih edilebilecek yerler genelde aynı.Ama çoğumuzun aklında aynı sorular var hangi kurum ne şartlarda çalıştırıyor? maaşlar nasıl ? vb.. gibi Bilen arkadaşlar bilmeyenlere yardımcı olmak adına 2019 güncel verileriyle yardımcı olabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar malum temmuz yaklaşıyor, tercih edilebilecek yerler genelde aynı.Ama çoğumuzun aklında aynı sorular var hangi kurum ne şartlarda çalıştırıyor? maaşlar nasıl ? vb.. gibi Bilen arkadaşlar bilmeyenlere yardımcı olmak adına 2019 güncel verileriyle yardımcı olabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler
memur maaşları aynı hemen hemen.. maaşı salla. bulundurun yere bak sonra vatandaş işi az olan kuruma bak ya da kit yazarım dersen maaş için kiti öne al. kit dışında maaş işini boşver. kurum seç ya da amacın ne. yükselmekse il özel idaresini üni memurluğunu geçeceksin... vs vs.. tam olarak sıralama yapar mısın.. memleket-tayin, maaş, yatış ve yükselmek.. bu sıralamayı yap sonra konuşalım:)

C-hyptia

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
87.20 puanım var ama gümrük istiyorum oda bir türlü gelmiyor temmuz atamasında risk almayıp tercih yapacağım ben atandıktan sonra gelirse gümrük cok üzülürüm tercih yapmasam mülakat var torpil var elenme korkusu var bu yüzden önümüzdeki atamada risk alamıyorum bu gümrük ne zaman gelir bilgisi olan var mı

Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
İşletme
87.20 puanım var ama gümrük istiyorum oda bir türlü gelmiyor temmuz atamasında risk almayıp tercih yapacağım ben atandıktan sonra gelirse gümrük cok üzülürüm tercih yapmasam mülakat var torpil var elenme korkusu var bu yüzden önümüzdeki atamada risk alamıyorum bu gümrük ne zaman gelir bilgisi olan var mı
Bence merkeziden atanmaya bakın mülakat işleri zor

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Atanın kendinizi kurtarmaya bakın, alım olmaz az olur. ya çok gecikirsiniz ya da atanmama riski olur. Bir de tayin hakkı olan kuruma girin eş durumu falan hakkınız oluyor. işe başlamaya bakın:)

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
b kadro 657 3500-4000 arası değişir

Ulus

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ahi Evran Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Arkadaşlar 87.80 le bir yer gelir mi temmuzda ki atamada

Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
Mülakat sıkıntı tercih edin bence

LUFFY

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
arkadaşlar ekonomi malüm..bence çok beklemye gelmez özellikle puanı sınırda olan arkadaşlar..açıktan alımlarda epey azaldı inş hakkımızda hayrlısı olur

41döners

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Gümrükte çalışıyorum sormak istediğin bir şey olursa yardımcı olabilirim ki çok değil 4-5 ay önce ben de bir şeyler öğrenmek istiyordum gümrükle alakalı. Sadece şunu biliyorum hiçbir şey göründüğü gibi değil. Şartlar ağır. Gurbet çok zor. Hele Doğuda olan arkadaşlarım içim daha zordur. Net maaş az. Rotasyon var. Emeklilikte maaş da az dolayısıyla vs vs. Ben 4420 küsür alıyorum ama bunun 2200 maaş ödemesi. Gerisi mesai. Devlet mesailer kalkıyor dese yandık. Durum bu. O yüzden tercih yap kadrolu ol. Yükselebileceğin kurumlar var illaki. Hakkınızda hayırlısı olsun.