Kyk da calisanlar

Pace

Mutluluk
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Yıllardır kyk bır arpa tanesı kadsr yol almadı hala memur az, maas az nobet ucretı az
İşçiler bızle aynı alıyor sendıkakı olanlar hatta 3800 gordum bordroda

Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Kyk beş yüz kişilik alıma çıkacak, başvurular da 28 Aralıkta başlayacak diye konuşuluyor doğru mu bu bilgisi olan var mı?

Eğitim
Lisans
Üni
Niğde Ünv.
Bölüm
İşletme
Çok uzun zaman oldu sayfaya girmeyeli . Arkadaşlar herkese merhaba KYK da yyp olarak görev yapıyorum bir çok kuruma göre artilari var eksileri var ama şuan gördüğüm kadarıyla kimsenin iş seçme hakkı yok çünkü alımlar malesef çok çok az. KYK biraz şans işi bir yurtta bir bakiyin 2000 öğrenci var toplam 3 memur var bir bakiyin 500 ogrnefi var 5 memur var. Biz şimdilik 500 ogrenciye hizmet veriyoz erkek tabiki kızlar fazla. Gayet rahat ama ilerde büyük bir yurt açılacak o zaman durumlar değişir ama 3 memur olmadığınız sürece sıkıntı olmaz çünkü nöbete 3 güne bir girmek çok sikintili durum hele ki birde evliliyseniz. Sonra muhatap olacağınız kesim öğrenciler yani bu bir artı çünkü SGK da başka yerde her çeşit insan geliyor PTT de yine aynısı bir bakiyon giseye fırça atıyor. Maaş çok iyi değil bekar arkadaşlar 3600 kusur alıyordu galiba . İstanbulda yeni lise mezunu olmuş yeğenime bir hipermarket sahibi akrabam kasiyerlik teklif etti ve 3500 TL maaş vereceğini söyledi. Yegenim icin çok iyi ama bizim için çok üzücü çünkü yeni lise mezunu ile aynı parayı alıyoruz nerdeyse.

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İşletme
Yıllardır gerçek enflasyon karşısında eriyen maaşlarımızı görmezden gelen sendikaya hayır deme vaktimiz gelmedi mi? Sözleşmeli personelin uğradığı ayrımcılığı hak kaybını güçlü şekilde dile getirmeyen sendikaya hayır deme vaktimiz gelmedi mi? Her geçen gün sözleşmeli kadrolu ayrımı yapmadan tüm kamu personelinin elinden bir bir alınan haklarını görmezden gelen sendikaya hayır deme vaktimiz gelmedi mi?

Bizim sesimiz olmayan sendikalara bizim hakkımızı savunmayan sendikalara biz sesimizi yükselterek TOPLU İSTİFA başlatıyoruz. Bu tepkiye katılmak isteyen arkadşları 16 ocakta istifa dilekçelerini sendikalarına vermeye davet ediyoruz.

Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Yıllardır gerçek enflasyon karşısında eriyen maaşlarımızı görmezden gelen sendikaya hayır deme vaktimiz gelmedi mi? Sözleşmeli personelin uğradığı ayrımcılığı hak kaybını güçlü şekilde dile getirmeyen sendikaya hayır deme vaktimiz gelmedi mi? Her geçen gün sözleşmeli kadrolu ayrımı yapmadan tüm kamu personelinin elinden bir bir alınan haklarını görmezden gelen sendikaya hayır deme vaktimiz gelmedi mi?

Bizim sesimiz olmayan sendikalara bizim hakkımızı savunmayan sendikalara biz sesimizi yükselterek TOPLU İSTİFA başlatıyoruz. Bu tepkiye katılmak isteyen arkadşları 16 ocakta istifa dilekçelerini sendikalarına vermeye davet ediyoruz.
En başından üye olmadım zaten

Hhssyn

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Acıbadem Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ülkemizde sendikacılık hakkıyla yapılmadığı için üye olmanın hiç bir mantığının olduğunu düşünmüyorum. Baskan ve yön.kurulu uyeleri, her bir üye memurun aldığı maaşın 5-10 katını almakta ve ışgal ettikleri koltuklari siyasette yukselme araci olarak kullanmaktadirlar. Hicbiri memurun hakkını gerçek anlamda savunmuyor. Önerdikleri komik zam teklifleriyle memurlarla adeta dalga geçiyorlar.