kyk ilanini lehimize cevirelim arkadslar...

Arkdslar biliyosunuz kyk 4001 koduyla ilana cikti ve mulakatli malesef.. bu durumu tabiki istemezdik yillardir gumruk mulakatlariyla ugrasiyorum.ama bu ilan sonrasi canimi sikan kendini begenmis bizdenyuksek almis muh ve feflerin bu ilani sabote edip yuksek puanlariyla basvrup mulakata gitmeyecegim veya kasimda tecih yapip kacacagm demeleri.bu durumu cok iyi kullanip kyk mudurune duyurmamiz lazim.aramizdan hakkiyla iibf mezunu atanan arkadslarimizn onunu acabiliriz ve bu durumu kullanarak bu ilani lehimize cevirebilecegimzi dusunuyorum.bana destek verecek arkadslar var mi twwetter aktf kullanan arkadslar ozellikle..tesekkurler

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
duyurmamız yetmeyecek hatta duymayacaklar ama baslarına gelınce ıdrak edecekler kurumda yonetıcı sıkıntısını bır ceksınler acıktan atamanın cezaını ceksınler anlarlar ılla basları sıkısacak cahıl cuhela yapıyor alımları baslarına geleceklerı ongoremıyorlar ezıyetını ceksınler! gıren kacacak sonucta gıt kasımda al sacmalık ıste.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
bu durum lehe çevrilecek bir durum değil.bilinçli yapılan bir hareket ve tamamen istekleri 4001. hangi b grubu alımı,alım sayısından bu kadar kat ve kat fazla adayı çağırıyor.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
bu durum lehe çevrilecek bir durum değil.bilinçli yapılan bir hareket ve tamamen istekleri 4001. hangi b grubu alımı,alım sayısından bu kadar kat ve kat fazla adayı çağırıyor.
b den atanamayacagını dusunduklerını mı secıp alacaklar dıyorsunuz hocam?

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
b den atanamayacagını dusunduklerını mı secıp alacaklar dıyorsunuz hocam?
bilmiyorum olabilir tabi. sonuçta mülakat listesine kalan herkes eşittir o saatten sonra.

şöyle bir durum var eğer merkezi alımlardan sonra olsa taban düşmesinde etkili olurdu ancak yüksek puanlılar yarışır burada.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
bilmiyorum olabilir tabi. sonuçta mülakat listesine kalan herkes eşittir o saatten sonra.

şöyle bir durum var eğer merkezi alımlardan sonra olsa taban düşmesinde etkili olurdu ancak yüksek puanlılar yarışır burada.
benım soylemımde budur kasımda atanır o atananlar kurumu bırakırlar kurumda bu olayı anlar dıye umuyorum en azından yenıden merkezıye donebılırler 4001 yada ııbf ne olur bılemem.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
benım soylemımde budur kasımda atanır o atananlar kurumu bırakırlar kurumda bu olayı anlar dıye umuyorum en azından yenıden merkezıye donebılırler 4001 yada ııbf ne olur bılemem.
Hocam kaçılacak bir kurum değil. emin olun bir çoğu kaçmayacak.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
kacacaklar nedenıde acıktır hocam sözleşmeli diyince bızım ınsanımızın gozu korkar 657 dedımmı kosmaya baslarlar maalesef
sözleşmeli deyince bir tedirginlik oluyor ama işe girenler anlayacaktır diye düşünüyorum ben...

inş kaçarlar deyim o zaman.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
sözleşmeli deyince bir tedirginlik oluyor ama işe girenler anlayacaktır diye düşünüyorum ben...

inş kaçarlar deyim o zaman.
bazı sydvlerde calısan hemde bos bos oturan ıyı maaslılar bıle kactılar ılla 657 olsun derdı cogumuzda var ıs yogunlugundanda kacanlar oldu ona bırsey demem ama nerde ış yok onuda anlamıyorum pek. kacsınlarda feleklerı şaşsın ;)

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
varsa iyi olmuş koymaları...atanamayan matematikçiler doluşur buraya.

bazı sydvlerde calısan hemde bos bos oturan ıyı maaslılar bıle kactılar ılla 657 olsun derdı cogumuzda var ıs yogunlugundanda kacanlar oldu ona bırsey demem ama nerde ış yok onuda anlamıyorum pek. kacsınlarda feleklerı şaşsın ;)
sydvler 657 lilerden çok çok ii oysa hem maaş hem ikramiye hemde emeklilik ve iş yönünden. adamlar senede 270 saat mesai dolduruyor saatliği 10 lira galiba o da..

hele kaçsınlar da görsünler :)

Kafkaslı

VİP Üye
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye
bu arada öğretmen atamaları yapıldığına göre SYDV'ler patır patır ilana çıkar şimdi :)

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Ayrıca adayların durumu; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin
“Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle
kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu
Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih
tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında
istihdam edilemezler” hükmü gereğince değerlendirilecek ve bu hükme aykırı durumu tespit
edilenlerin başvuruları ve sınav sonuçları geçersiz sayılacaktır."

dıye bır ıbare var sadece ılanda tazmınat okumadım ben maalesef kurum ıcınde 1 yıl tekrara alınmazlar dıyor o kadar onemsız yanı

varsa iyi olmuş koymaları...atanamayan matematikçiler doluşur buraya.

sydvler 657 lilerden çok çok ii oysa hem maaş hem ikramiye hemde emeklilik ve iş yönünden. adamlar senede 270 saat mesai dolduruyor saatliği 10 lira galiba o da..

hele kaçsınlar da görsünler :)
oyle ama cogu arastırmadan atanıp gıdıyor cok gorduk burda atandıktan sonra kurumu arastırmaya baslayan soylemde su sekılde "su kadarcık mı maas alacakmısız, o kadarmı kotuymus bızım kurum, yaa ne bılım gıtmesem mı sımdı kafam karıstı bla bla bla ...." cahılıuz topyekun cahıl!

bu arada öğretmen atamaları yapıldığına göre SYDV'ler patır patır ilana çıkar şimdi :)
2012 donemınde sydv ılanları takıp etmedım acıkcası o da benım cahıllıgımdı :D bu sene takıpteyım bır kez basvurdum 84,4 ıle evrak teslım lıstesı kapadı gıremedık hayırlısı daha yenı basladık baklaım gectıgımız sene kımsenın yerıne goz dıkmedıgımden atanamadım bu sene mecburum artık ne bulursam basvuryorum hayırlısı hepımız ıcın.

arkadaslar bu kurumlar akıllanmaz. bız bu durumları gozlerıne sokmadıkca ogretmenler aglıyor ve alıyo adamlar kurumları. gumruk muhafaza bıle 4001 e donecek dıyenler var bız hala bekleyelım

Kafkaslı

VİP Üye
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye
Ayrıca adayların durumu; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin
“Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle
kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu
Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih
tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında
istihdam edilemezler” hükmü gereğince değerlendirilecek ve bu hükme aykırı durumu tespit
edilenlerin başvuruları ve sınav sonuçları geçersiz sayılacaktır."

dıye bır ıbare var sadece ılanda tazmınat okumadım ben maalesef kurum ıcınde 1 yıl tekrara alınmazlar dıyor o kadar onemsız yanı

oyle ama cogu arastırmadan atanıp gıdıyor cok gorduk burda atandıktan sonra kurumu arastırmaya baslayan soylemde su sekılde "su kadarcık mı maas alacakmısız, o kadarmı kotuymus bızım kurum, yaa ne bılım gıtmesem mı sımdı kafam karıstı bla bla bla ...." cahılıuz topyekun cahıl!

2012 donemınde sydv ılanları takıp etmedım acıkcası o da benım cahıllıgımdı :D bu sene takıpteyım bır kez basvurdum 84,4 ıle evrak teslım lıstesı kapadı gıremedık hayırlısı daha yenı basladık baklaım gectıgımız sene kımsenın yerıne goz dıkmedıgımden atanamadım bu sene mecburum artık ne bulursam basvuryorum hayırlısı hepımız ıcın.
sende mi hamamözüne başvurmuştun?

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
arkadaslar bu kurumlar akıllanmaz. bız bu durumları gozlerıne sokmadıkca ogretmenler aglıyor ve alıyo adamlar kurumları. gumruk muhafaza bıle 4001 e donecek dıyenler var bız hala bekleyelım
4001den alım nedenlerınden bırıde kuruma gırıp kacanlardır o nedenlede 4001e yonelıyorlar bunuda unutmamak lazım bızım ıcınde alan sınavı hazırlanıyorsunuz alana gecıp gıdıyorsunuz dıyorlar aslında sıkıntımız 4001den cok onlısanstır bunu fark etmek onemlıdır onlısanslar pek kacmaz zora gelırler onları tercıh edıyor cogu kurum son atamada 4001 alımı cok dusuktu zaten neyse su an bırsey degısmeyecek derdımız merkezı alımdır bunun ıcın cabalayacagız bu kurumlarında yenıden merkezıye ve ııbfye donmesı ıcın caba gosterecegız durum budur.
sende mi hamamözüne başvurmuştun?
hayır ben aksaray ıcın basvurmustum.

sevil

İyi Bilinen Üye
Bölüm
Maliye
ya arkadaşlar bu tazminat olayının nereden çıktığını anlayamadım ben. ilanda öyle bir ibare yok,ben göremiyor ya da bilmiyorsam aydınlatın beni

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
ya arkadaşlar bu tazminat olayının nereden çıktığını anlayamadım ben. ilanda öyle bir ibare yok,ben göremiyor ya da bilmiyorsam aydınlatın beni
ilanta tazmınat gecmıyor okuyun lutfen keske olsaydı!

sevil

İyi Bilinen Üye
Bölüm
Maliye
Değil mi yelkenlikız,her yerde 16 bin tl lafı dönüp duruyor ama ilanda bahsedilmemiş. oysa bir yıl geçmedikçe başka bir sözleşmeli ilana başvuramaz diye madde koymuşlar. eğer tazminat olsaydı onu da eklerlerdi sanırım. bu nereden çıktı diye de düşünmüyor değilim. varsa bilgisi net olan bi paylaşıversin.