KYK MULAKAT SONUCLARI ACIKLANIRSA TERCIHTE BULUNMAYACAKLAR

• Konbuyu başlatan sezer altun
  • Başlangıç tarihi
S

sezer altun

Misafir
Arkadaslar puanim 88 lerde.. eger 26 sina kadar kyk mulakat sonuclari aciklanirsa tercih yapmayacam... hak yemek istemem .. ama aciklanmazsa mecburen yapacam.. sizce kurum ustunde bir baski olsturabilir miyiz aciklanmasi yonunde ?

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Malesef ülkemizde Açıktan alım denen rezalet bir sistem var. Böyle sistem oldukça siz istemeseniz bile başkalarının önünü kesmeye devam edeceksiniz.

kayzer

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Arkadaslar puanim 88 lerde.. eger 26 sina kadar kyk mulakat sonuclari aciklanirsa tercih yapmayacam... hak yemek istemem .. ama aciklanmazsa mecburen yapacam.. sizce kurum ustunde bir baski olsturabilir miyiz aciklanmasi yonunde ?
işin edebiyatını bırak geleceğin için ne yapman gerekirse onu yap sadece içinde yaşa devir kul hakkı edebiyatı devri değil bol şans

S

sezer altun

Misafir
işin edebiyatını bırak geleceğin için ne yapman gerekirse onu yap sadece içinde yaşa devir kul hakkı edebiyatı devri değil bol şans
edebiyat derken ? hadi diyelim ben edebiyat parcaliyorum.. akil ve mantik ne der sence bu durumda... insanlar p3 puaniyla tercihte bulunacak.. ve yuksek puanli bir suru kisi kykya basvurdu ayni zamanda.. ve bu kisilerin bir kismi her ikisinide kazanirsa ya merkezi atamada birinin hakkini yiyecek yada kyk alimlarinda.. kim bilir kendiside zoraki bir secim yapacak ve mutsuz olacak.. demem o ki merkezi atamadan sonra aciklanmasinin hic ama hicbir mantigi yok.. yani olay sadece hak yeme olayi degil..

Tarsuslu

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Mülakatların tümü 25 Kasım'da bitiyor zaten. Mümkün değil 26'sında KYK'nin açıklanması. En iyi ihtimalle merkezi alımlarla birlikte ya da 1 hafta içerisinde açıklanır KYK sonuçları.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
edebiyat derken ? hadi diyelim ben edebiyat parcaliyorum.. akil ve mantik ne der sence bu durumda... insanlar p3 puaniyla tercihte bulunacak.. ve yuksek puanli bir suru kisi kykya basvurdu ayni zamanda.. ve bu kisilerin bir kismi her ikisinide kazanirsa ya merkezi atamada birinin hakkini yiyecek yada kyk alimlarinda.. kim bilir kendiside zoraki bir secim yapacak ve mutsuz olacak.. demem o ki merkezi atamadan sonra aciklanmasinin hic ama hicbir mantigi yok.. yani olay sadece hak yeme olayi degil..
Siz kendi açınızdan en olumsuz durumu düşünerek hareket etmek zorundasınız.

Geçen dönemde birçok arkadaş 83 puanlı olup ptt'ye tercih yapmadı başkasının hakkını yememek için son alım düşük gelince açıkta kaldılar. Hem PTT'den oldular hem merkeziden...

Malesef bu sistemde iyi niyetli olmak bir şey kazandırmıyor.

S

sezer altun

Misafir
Mülakatların tümü 25 Kasım'da bitiyor zaten. Mümkün değil 26'sında KYK'nin açıklanması. En iyi ihtimalle merkezi alımlarla birlikte ya da 1 hafta içerisinde açıklanır KYK sonuçları.
biliyorum haklisin.. ne bileyim belki kurum ustinde bi baski oluturulirsa bu tercih donemi biymeden mulakati yapilan illeri aciklarlar ..insanlarda ona gore hareket eder.. fazla iyi niyetli dusunuyorum belkide :/

kayzer

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
peki:)

enaz90

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
sen merkeziden atanırsan kyk 10 kati cağirdi esek değil yaa yedeği vardir yedeklerden alir. sen bunları dusunme bence kendini düşün yeterli

işletmeci00

İşletme - 84,3
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
uzgunum ama sanırım korktuğum basımıza gelecek cogu kışı kyk sonucu beklıyo ve garantı olmadığı ıcın merkezıdende tercıh yapacak ve oda deıl yanı kı ptt da kasım sonunda ılan acıcak bu arkadaşlarımız aynen kyk bellı olmadığı ıcın ptt yede başvuracak olan maalesef bızlere olacak :(

lisa

İyi Bilinen Üye
puanın 88lerde ise senin ilk alımda gideceğin kesin değil mi zaten? ne diye kyk'ya başvurdun ki. asıl orada hak yemişsin. ki merkesi alımdaki çoğu memurluk kyk'dan kat kat daha iyi olacak. bana inandırıcı gelmiyor 88 puan alıp kyk'ya yerleşince bi daha tercih yapmamak. ama öyle diyosan öyledir.

burada da kimseye kendini açıklamak zorunda değilsin. ister yaparsın, ister yapmazsın. herkesin kendi bileceği iş.

S

sezer altun

Misafir
puanın 88lerde ise senin ilk alımda gideceğin kesin değil mi zaten? ne diye kyk'ya başvurdun ki. asıl orada hak yemişsin. ki merkesi alımdaki çoğu memurluk kyk'dan kat kat daha iyi olacak. bana inandırıcı gelmiyor 88 puan alıp kyk'ya yerleşince bi daha tercih yapmamak. ama öyle diyosan öyledir.

burada da kimseye kendini açıklamak zorunda değilsin. ister yaparsın, ister yapmazsın. herkesin kendi bileceği iş.
bekledigim tepki :) valla puanimla ne zaman atanirim bilmem bu sartlarda.. sonrasi bnm icin bazi oncelikler var.. oyle ki bu oncelikler aldigim maastan yada atandigim kurumdan daha onemli.. aynen dedigin gibi kendimi inandirmak yada kanitlamak zorunda degilim .. ki boyle bir ihtiyac icinde hic degilim :))

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
bekledigim tepki :) valla puanimla ne zaman atanirim bilmem bu sartlarda.. sonrasi bnm icin bazi oncelikler var.. oyle ki bu oncelikler aldigim maastan yada atandigim kurumdan daha onemli.. aynen dedigin gibi kendimi inandirmak yada kanitlamak zorunda degilim .. ki boyle bir ihtiyac icinde hic degilim :))
yazmayayım yazmayayım dedim ama tutamadım kendimi

evet yasal olarak hakkın istediğini yaparsın ona bişey demem, kul hakkına giriyorsan öteki taraftaki divanda hakkına girdiklerin alır nasolsa senden haklarını. amaaa

ilk mesajında hak hukuk muhabbeti yapıyorsun sonra önceliklerinden bilmemnenden bahsediyorsun

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama..

S

sezer altun

Misafir
yazmayayım yazmayayım dedim ama tutamadım kendimi

evet yasal olarak hakkın istediğini yaparsın ona bişey demem, kul hakkına giriyorsan öteki taraftaki divanda hakkına girdiklerin alır nasolsa senden haklarını. amaaa

ilk mesajında hak hukuk muhabbeti yapıyorsun sonra önceliklerinden bilmemnenden bahsediyorsun

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama..

sudem a

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Yüzüncü Yıl Ünv.
Bölüm
İktisat
Büyük ihtimalle komisyon sizi eleyecektir yuksek puanli oldugunuz icin onun icin siz tercihlerinizi rahat rahat yapin derimmm
]

S

sezer altun

Misafir
niye tutuyorsun ki kendini :) ama mesela boyle acik bulmus gibi atlayacagina onyargilarindan siyrilip bu onceliklerin ne oldugunu sorabilirdin.. belki alacagin cevap tamda o buldugun sandigin acigin cevabi olacak.. ders vermek gibi olmasin.. onyarginin iyisi de kotudur kotusu de :)

lisa

İyi Bilinen Üye
niye tutuyorsun ki kendini :) ama mesela boyle acik bulmus gibi atlayacagina onyargilarindan siyrilip bu onceliklerin ne oldugunu sorabilirdin.. belki alacagin cevap tamda o buldugun sandigin acigin cevabi olacak.. ders vermek gibi olmasin.. onyarginin iyisi de kotudur kotusu de :)
88 puan alıp da kykda memur olarak kalmaya razı edecek önceliklerin nelermiş, söyle de hepimiz rahatlayalım.

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
gereksiz tartışma olmasın diye tutuyorum kendimi. zaten herkes yeterince gergin.

açık bulup da atlamış değilim eğer önceliğin hak yememekse ya kykya başvurmayacaktın ya da şimdi tercih yapmayacaksın. bu kadar basit.