Lens kullananlar

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar lenste dia nın 14.5 olması normalde dia 14 kullanan birini çok rahatsız eder mi?

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Yokmu lens kullanan kimse arkadaş yahuu?

Kafkaslı

VİP Üye
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye
KONTAKLENS KULLANANLAR DİKKAT!!!

21 yaşındaki bir genç mangalda kömürleri yaktıktan sonra, ateşin hazır hale gelmesini beklerken 2 .. 3 .. dk kadar kömüre ve ateşe bakarak bekledi...

Sonra bir anda çığlıklar atarak bağırmaya, tepinmeye basladı, etrafindaki hiç kimse ne olduğunu anlamıyordu. Baktılarki olmayacak çocuğu Dr.a götürmüşler. ve orda çocugun kör olduğunu, kontakt lens plastik olduğu icin, gözün içinde eridiğini ve bir daha göremiyeceğini öğrenmişler...

Lutfen sizde. kendiniz ve sevdikleriniz icin dikkat edin. Böyle ateşe yakın yerlerde gözlerinde lens olduğu halde yaklaşmayın/yaklaştırmayın..!

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme

21 yaşındaki bir genç mangalda kömürleri yaktıktan sonra, ateşin hazır hale gelmesini beklerken 2 .. 3 .. dk kadar kömüre ve ateşe bakarak bekledi...

Sonra bir anda çığlıklar atarak bağırmaya, tepinmeye basladı, etrafindaki hiç kimse ne olduğunu anlamıyordu. Baktılarki olmayacak çocuğu Dr.a götürmüşler. ve orda çocugun kör olduğunu, kontakt lens plastik olduğu icin, gözün içinde eridiğini ve bir daha göremiyeceğini öğrenmişler...

Lutfen sizde. kendiniz ve sevdikleriniz icin dikkat edin. Böyle ateşe yakın yerlerde gözlerinde lens olduğu halde yaklaşmayın/yaklaştırmayın..!
Gözlerim sulandı kafkaslı bu nee ya.içim gitti...ben de 6senedir lens kullanıcısıyım ama böyle saçmalıklar yapmam. Tozlu rüzgarlı havada bile takmam.

serin

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
@beterböcek ben su an acuvue 14 dia kullanıyom.. çok memnunum.. o kadar hafif bi lens ki varlığını unutuyorsun bile.. bir de gözü kurutmuyor.. bundan önce air optix kullanıyordum onun dia sı 14.5 di bunu kullanana kadar ondan da memnundum ama bu kullandıktan sonra resmen gözümde ağırlık taşımısım dedim.. yani 0.5 dia farkı var ama ben bi rahatsızlık hissetmedim.. yani gözüme küçük gelme ya da kayma gibi bi sorun yaşamadım..

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
kullanıyorum ama inan türkçe mealini anlamadım dia falan:)
Dia göz çapı demek. Renkli lens aldım da 14.5 muş çapı. Gözümde kayma yapıyor. Nasıl gözden kaçırdım bunu diye dövünüyorum şimdi... :(

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
@beterböcek ben su an acuvue 14 dia kullanıyom.. çok memnunum.. o kadar hafif bi lens ki varlığını unutuyorsun bile.. bir de gözü kurutmuyor.. bundan önce air optix kullanıyordum onun dia sı 14.5 di bunu kullanana kadar ondan da memnundum ama bu kullandıktan sonra resmen gözümde ağırlık taşımısım dedim.. yani 0.5 dia farkı var ama ben bi rahatsızlık hissetmedim.. yani gözüme küçük gelme ya da kayma gibi bi sorun yaşamadım..
Standartmış diası aldıktan sonra farkettim.freshlook aldım. Normalde purevision hd kullanıyorum. Onun 14 diası. Her gözümü kırpışımda çok az kayma yapıyor sonra yerine oturuyor. Ama takdiredersin ki lensle göz kırpma sıklığı 10a katlıyor. Yani pekde rahat değilim. Başka nedeni olamaz heralde ben diaya bağladım ama...

serin

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
muhtemelen dia dan dır.. yani gözüne büyük gelmiş ki oynayıp duruyor.. bu arada simdi reçeteme bakti airoptix in dia sı 14.2 ymiş.. yazık olmus yaa bi kutu lens az da deil :(

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
bi iki saat gözünde dursaydı bi beterböcek.. zamanla kendine geliyor..
En fazla 15dk taktım. Evet dediğini de düşünmedim değil. En az 1saat bi kalmalı. Ama ne dersen de en iyi lens bile belli bir süre sonra kuruluk yapıyor. Ben çok dikkatli kullandığım halde hafif kuruluk var gözümde uzun süreli kullanımdan kaynaklı..

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
ben numaralı kullanıyorum renksiz air optik kullanıyorum dia olayına bakacam ben çok sık dışarı çıkmıyorum bu ara o yüzden nadir kullanıyorum. ama tavsiye edeceğiniz marka varsa onuda denerim. gozlukcum önermişti.

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
muhtemelen dia dan dır.. yani gözüne büyük gelmiş ki oynayıp duruyor.. bu arada simdi reçeteme bakti airoptix in dia sı 14.2 ymiş.. yazık olmus yaa bi kutu lens az da deil :(
Takcam inat ettim:hhhhhh: rengini de çok beğendim bide.uzun süreli değilde kısa kısa takcam ;)

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
ben numaralı kullanıyorum renksiz air optik kullanıyorum dia olayına bakacam ben çok sık dışarı çıkmıyorum bu ara o yüzden nadir kullanıyorum. ama tavsiye edeceğiniz marka varsa onuda denerim. gozlukcum önermişti.
Bende evde sürekli gözlük kullanırım. Ben purevision hd den de memnunum ama değiştirmeyi düşünüyorum. 2kutu kullandım ondan. Kullananlardan night and day güzelmiş diye duydum bide acuvue..

Gökhan60

VİP Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Abant İzzet Baysal Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
ben de düzenli lens kullanan birisiydim bundan önce hep bausch+lamb kullanırdım ancak ara sıra sorunlar yaşadım bundan sonra johnson and johnson kullanmayı düşünüyorum gerçi yaklaşık bir yıldır ara verdim gibi ama başlamayı düşünüyorum tekrardan :) benimkinin çapı da 14.00 dı daha fazlası biraz kendini belli ediyor gibi

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
lens hakkında hiç bilgi vermiyorlar ben lensi iki aya kadar uzatıyorum kullanımını. hergün takmiyorum işsiz olunca ekonomi yapıyorum:) evde gerek duymuyorum lense

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
ben de düzenli lens kullanan birisiydim bundan önce hep bausch+lamb kullanırdım ancak ara sıra sorunlar yaşadım bundan sonra johnson and johnson kullanmayı düşünüyorum gerçi yaklaşık bir yıldır ara verdim gibi ama başlamayı düşünüyorum tekrardan :) benimkinin çapı da 14.00 dı daha fazlası biraz kendini belli ediyor gibi
Evet bende 14.5 olanı takınca göz bebeklerimin normalde küçük olduğunu farkettim. Lens doğal duruyor ama göz bebeğini büyük gösteriyor.