Lisans mi onlisans mi

536537

Yeni Üye
Arkadaslar kpss ye hazirlaniyorum ama lisanstan mi girmek mantikli onlisanstan mi bilemedim.yardimci olur musunuz ? Hangisiyle daha rahat atanirim

Hepat1t

İyi Bilinen Üye
Sana düz mantıkla cevapliyim lisansta 90 netin altına düşmemen lazım atanmak için puan hesabı yaparsak iibf'liysen 85 puan aşağısı seni kurtarmaz bu saaten sonra ve lisans sınavı daha zordur önlisans bölümün ne olduğu pek önemli değil bak benim arkadaşım 84 nete 89.600 aldım türkiye 900.sü oldu önlisansta 3001 den mardine atandı gerisini sen hesap et lisanstan 85 nete max sana geleceği puan 80dir ortalama ki o puanada atanamazsın forumda 80 81 arası bir dünya insan var atanamıyoruz bende dahil 81 ile ama lisansta yaptığım 85 neti kalkıp önlisansta yapmış olaydım şimdiye 40 kez memurdur kendini yakma önlisans gir 90 üzeri net yparsan Türkiye haritasi al aç nereye gideyim diye seçim yap ben pişmanım lisans bitirdiğime eşşek gibi keşke önlisans gireydim şimdiye 50 defa atanmıştım iyi düşün karar var dershane hocalarına sorunca direk lisans diyorlar iyi araştır benim senin gibi bir şansım olaydı önlisans girerdim lisans girmek enayiliktir kimse kusura bakmasın

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
gihten vazgeç ths yada sağlık hizmetlerinden atan

vahican85

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
Arkadaslar kpss ye hazirlaniyorum ama lisanstan mi girmek mantikli onlisanstan mi bilemedim.yardimci olur musunuz ? Hangisiyle daha rahat atanirim
Lisansın tek avantajı sözde. O da toplam alımda lisansa verilen toplam kadro güya çok. ama iibfliysen o toplam kadroda yerin önemin yok. boş yere 4 yıl okuma. 4 yıl da okusan iki yılda okusan 4001i 3001i ni yüksek tutup atanmaya bak bölümün ne olursa olsun.

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
şimdi okurmuydun 4yıllık deseler kesinlikle 'hayır' derdim..sağlık meslek lisesine gidip kısa yoldan meslek sahibi olurdum..sonrasında mis gibi 2yıl okur,1sene kpss ye asılır,önlisanstan paşa paşa atanırdım caanım batıya...

ama hayır hayatın gereklerini yaşıyoruz.bunları da yaşamamız gerekiyormuş demek ki diyorum...Allah kötü şeylerle sınamasın yeterki buna razıyım yine de...

joker88

Yeni Üye
Bende ayni durumdayim ve hala düşünüyorum muhasebe önlisans dgs ile de iktisat benim isteğim gümrük olduğu için lisanstan girmem gerek ama arkadaslarin dediği gibi az nete daha fazla puan getirio 2 yilliklarda fazla kpss kasan da yok gibi dusunuom onun için St sapmayla fazla puan gelio

joker88

Yeni Üye
Bide su var bu sene alim politikasi boyle oldu belki 2014 sonrasi İİBF gerektiği değeri görecektir yani kisaca kader hocam bu isler hakkimizda hayirlisi neyin ne olacagini goremiyoruz:)