Lisans mi onlisans mi

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında 536537 tarafından paylaşıldı.

1. 536537

536537 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Arkadaslar kpss ye hazirlaniyorum ama lisanstan mi girmek mantikli onlisanstan mi bilemedim.yardimci olur musunuz ? Hangisiyle daha rahat atanirim

2. Hepat1t

Hepat1t İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Sana düz mantıkla cevapliyim lisansta 90 netin altına düşmemen lazım atanmak için puan hesabı yaparsak iibf'liysen 85 puan aşağısı seni kurtarmaz bu saaten sonra ve lisans sınavı daha zordur önlisans bölümün ne olduğu pek önemli değil bak benim arkadaşım 84 nete 89.600 aldım türkiye 900.sü oldu önlisansta 3001 den mardine atandı gerisini sen hesap et lisanstan 85 nete max sana geleceği puan 80dir ortalama ki o puanada atanamazsın forumda 80 81 arası bir dünya insan var atanamıyoruz bende dahil 81 ile ama lisansta yaptığım 85 neti kalkıp önlisansta yapmış olaydım şimdiye 40 kez memurdur kendini yakma önlisans gir 90 üzeri net yparsan Türkiye haritasi al aç nereye gideyim diye seçim yap ben pişmanım lisans bitirdiğime eşşek gibi keşke önlisans gireydim şimdiye 50 defa atanmıştım iyi düşün karar var dershane hocalarına sorunca direk lisans diyorlar iyi araştır benim senin gibi bir şansım olaydı önlisans girerdim lisans girmek enayiliktir kimse kusura bakmasın

3. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    Lisans gir lisans

4. publec

publec İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Yüksek lisanstan gir sana amca tavsiyesi :D

Sent from my Tapatalk

5. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    gihten vazgeç ths yada sağlık hizmetlerinden atan

6. vahican85

vahican85 Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    63
    Lisansın tek avantajı sözde. O da toplam alımda lisansa verilen toplam kadro güya çok. ama iibfliysen o toplam kadroda yerin önemin yok. boş yere 4 yıl okuma. 4 yıl da okusan iki yılda okusan 4001i 3001i ni yüksek tutup atanmaya bak bölümün ne olursa olsun.

7. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    şimdi okurmuydun 4yıllık deseler kesinlikle 'hayır' derdim..sağlık meslek lisesine gidip kısa yoldan meslek sahibi olurdum..sonrasında mis gibi 2yıl okur,1sene kpss ye asılır,önlisanstan paşa paşa atanırdım caanım batıya...

ama hayır hayatın gereklerini yaşıyoruz.bunları da yaşamamız gerekiyormuş demek ki diyorum...Allah kötü şeylerle sınamasın yeterki buna razıyım yine de...

isletmeci1985 bunu beğendi.
  8. joker88

joker88 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Bende ayni durumdayim ve hala düşünüyorum muhasebe önlisans dgs ile de iktisat benim isteğim gümrük olduğu için lisanstan girmem gerek ama arkadaslarin dediği gibi az nete daha fazla puan getirio 2 yilliklarda fazla kpss kasan da yok gibi dusunuom onun için St sapmayla fazla puan gelio

9. joker88

joker88 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Bide su var bu sene alim politikasi boyle oldu belki 2014 sonrasi İİBF gerektiği değeri görecektir yani kisaca kader hocam bu isler hakkimizda hayirlisi neyin ne olacagini goremiyoruz:)

Sayfayı Paylaş