Mali müşavir olmak için çok mu geç?

Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İşletme
Kolay gelsin, işletmeden mezunum ve 25 yaşındayım. İşsizlik hepimizin durumu malüm. 25 yaşındayım ve 3 ay sonra 26 olacağım. Sizce tecrübesiz biri için çok mu geç kaldım? Bir büroda başlayıp sonra sınava girmeyi düşünüyorum. Yoksa bu sevdaları bırakıp kpss mi bakayım?

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
Kolay gelsin, işletmeden mezunum ve 25 yaşındayım. İşsizlik hepimizin durumu malüm. 25 yaşındayım ve 3 ay sonra 26 olacağım. Sizce tecrübesiz biri için çok mu geç kaldım? Bir büroda başlayıp sonra sınava girmeyi düşünüyorum. Yoksa bu sevdaları bırakıp kpss mi bakayım?
18 yaşında mali müşavir olmayı düşünmüyorsun herhalde. :)
Eğer bir denetim şirketinde ya da muhasebe bürosunda iş bulabilirsen asla geç değil.

moses

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
İşletme
Benim buradan asıl anladığım (yaş konusundan ziyade) kpss'ye bir sene falan var ona mı calişsam yoksa muhasebe bürosunda bi başlangıç mı yapsam. 25 yasinda da olur neden olmasın. Bunun kararını siz vermelisiniz hocam. Gelecegin ne getireceğini bilemeyiz.

Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İşletme
Teşekkürler cevaplar için :). Eğer bir büroda iş bulabilirsem mali müşavirlik sınavına hazırlanırım artık dosya açtırmak için. Eğer bulamazsam mecbur kpss ye bakacağız.

sanmolla

Aktif Üye
Eğitim
Ön Lisans
Bölüm
İşletme
Hedef belirle ulasana kadar vazgecme ama iyi plan yap.ben mesela a grubuna hazirlanirken surecin uzunlugu zorlugu ve bulundugum sartlari goze alarak sinava 3 ay kala hedef degistirip dersaneye gitmeyip evde b grubuna calistim ve son 3 aylik gayretim neticesi 2016 kpss de 87 puan aldim.eger o karari vermeseydim herhalde 83 u gecemezdim.oldugum sinifta bildigim kadariyla 4 kisi atandik 1 i 3 sene a grubundan hazirlandigi icin uzmanligi kazandi.diger arkadaslar polislik ve gumruk muhafazaya girdi.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Bence de hiçbir şey için geç değil sonra aradan yıllar geçiyor dönüp deniyor keşke o zaman başlasaydım.