Maliye Bakanlığı Mail Etkinliği [ Gizli ]

Sedat

% 100
Mücadele Grubu
Metinleri Mektup, Faks ve E-Mail yoluyla Maliye Bakanı ve Maliye Personel Müdürlüğü Yöneticileri ( Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Bilgi İşlem Merkezi Müdürü ve Şube Müdürlerine ) iletelim. her mail yollayan + işareti ile attığını belirtsin günlük bir iki mail hesabından sürekli atalım.

Arkadaşlar Lütfen Metinlerin hepsini ayrı ayrı yollayalım. bununla beraber her e- mailde konu kısmını değiştirin.
yazan arkadaşların ve gönderen arkadaşların ellerine sağlık Allah razı olsun hepinizden

Metin
I
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın Yetkili,

Genel idare hizmetleri kadrosu için gerekli eğitimi almış Kamu Personel Seçme Sınavına girerek yeterli puanları elinde bulunduran İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları emeklerinin ziyan olmaması için Maliye Bakanlığı gibi doğrudan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine hitap eden bir Bakanlığın personel seçiminde herhangi bir fakülte mezunuyla İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ mezunlarını aynı kod ile yarışa sokmaları İİBF mezunlarını fevkalade üzmüş ve mağdur etmiştir.Nasıl ki herhangi bir mezun öğretmen olamıyor ise genel idare hizmetleri eğitimini alan tek fakülte olan İİBF nin başvurduğu idari ve mali kadrolara da herhangi bir mezun başvuramamalıdır.

İktisat. Ekonometri , Maliye ,İşletme ,Çalışma Ekonomisi ,Uluslararası ilişkiler ve Kamu Yönetimi (4421-4427-4429-4431-4459-4503-4507) bölümlerinden mezun adaylar kurumunuzda görev yapmak için üst düzey donanıma sahiptir.

Vizyonu; Güçlü ve sürdürülebilir bir büyüme ortamını desteklemek üzere mali disiplinden taviz vermeyen, mali yüklerin seviyesi ve dağıtımında adalet içinde optimali gözeten, kamu kaynaklarının kullanımında toplumsal faydayı artıran, saydamlığı ve hesap verilebilirliği sağlayan, proaktif ve örnek bir Maliye Bakanlığı olan bir Bakanlığın personel seçiminde adayların mezun olduğu fakültelere önem vererek 4421-4427-4429-4431-4459-4503-4507 nitelik kodları ile tercih etmesini bekliyoruz.

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNLARI
(4421-4427-4429-4431-4459-4503-4507
)​

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
II. Metin

Sayın Yetkili

Bizler 2012 KPSS' ye girmiş atama bekleyen İİBF(iktisat,işletme,maliye,uluslararası ilişkiler,ekonometri,çalışma ekonomisi,kamu yönetimi)mezunlarıyız.Aldığımız eğitim gereği bazı memurlukları hakkıyla yapabileceğimizi düşünüyoruz.Ancak 4001 kodunu savunan kişiler bizim 60 – 70 gibi komik ve aslı olmayan puanlarla atandığımızı iddia etmektedirler. Oysa ki 2013 Kasım ayında 3.atamamız yani 2013/2'de çoğunluk taban 83-84 bandında kalmıştır. 4001 kodunu savunan ve tek kozu aldığı puanı olan bu arkadaşlarımız hakkımız olan ve kendisinin alakası ilgisi olmayan kadroları sadece kendi bölümüyle ilgili ataması yapılana kadar geçici bir basamak olarak görmektedirlerve formasyonlarını tamamladıkları an kurumlardan İŞKUR örneğinde olduğu gibi kaçmaktadırlar.

Maliye Bakanlığı'na iktisat,muhasebe,finans, hukuk, vergi ve "MALİYE" dersini görmüş bir İİBFli'nin yerine matematik,fizik,mühendislik eğitimi almış bir 4001 savunucusunun atanması ne kadar adildir ve buraya atanan bu arkadaşlarımız bu kurumlarda çalışma isteğinde ne kadar samimi olabilirler?Alınan eğitimin sahip olunan niteliklerin hiç mi önemi yoktur?

2014/1 alımlarında İİBF'nin tercih edilmesini rica eder, gereğinin yapılmasını arz ederiz.

İİBF Mezunları Platformu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metin III

Sayın Yetkili,

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları
, öğrenimi süresince kamu kurumlarının Genel İdare Hizmetleri,Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği ve Bilgisayar İşletmenliği kadrolarında görev yapmak üzere dört yıl boyunca bu kadrolar için eğitim almış , gerekli donanıma ve deneyime sahip olan yegane mezunlardır.Bu kadroların seçiminde hukuk, muhasebe, maliye, vergi, mevzuatlar vs. gibi devlet personelinin bilmesinin gerektiği konulara hakim olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları (İktisat. Ekonometri , Maliye ,İşletme ,Çalışma Ekonomisi ,Uluslararası ilişkiler ve Kamu Yönetimi ) ile herhangi bir üniversiteden mezun olan kurumunuzu basamak olarak kullanmak isteyenlerle (4001=at antrenörü,biyolog, antropolog, kuaför vs ) önlisans (2 yıllık) eğitimi alanlar kıyaslanamaz. Her türlü teknik, idari ve muhasebe bilgisine sahip olan, mevzuata hakim olan ve sosyalliğiyle,iletişim gücüyle kurum içi koordinasyonu sağlayarak sistemi hızlandırarak kurumun vizyonunu daha da ileriye taşıyacak mezunlar İİBF mezunlarıdır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
mezunları olarak kurumunuzun GİH kadroları için bu kadroların gerçek eğitimini alan İİBF mezunlarının (4421-4427-4429-4431-4459-4503-4507) alınmasını rica eder, gereğinin yapılmasını arz ederiz.

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNLARI PLATFORMU

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
E-Posta
pergenmerat@maliye.gov.tr
pergenkadro@maliye.gov.tr
pergenkurul@maliye.gov.tr
pergensinav@maliye.gov.tr
pergenbutata@maliye.gov.tr
zkarakoc@maliye.gov.tr
ydeniz@maliye.gov.tr
stogrol@maliye.gov.tr
ttari@maliye.gov.tr
suheylaulug@maliye.gov.tr
usokmen@maliye.gov.tr
sgokce@maliye.gov.tr
nergin@maliye.gov.tr
alisezer@maliye.gov.tr
fdogan@maliye.gov.tr
ayazibakan@maliye.gov.tr
aayhan@maliye.gov.tr
fatci@maliye.gov.tr
hyazici@maliye.gov.tr
syanik@maliye.gov.tr
kburnaz@maliye.gov.tr
nzeybek@maliye.gov.tr
hulukan@maliye.gov.tr
bsuveren@maliye.gov.tr
tbayraktar@maliye.gov.tr
maslan@maliye.gov.tr
yaras@maliye.gov.tr
cbeldag@maliye.gov.tr
gaydogan@maliye.gov.tr
bbayindir@maliye.gov.tr
ibakirhan@maliye.gov.tr
sasgin@maliye.gov.tr
yasiner@maliye.gov.tr
jsahin@maliye.gov.tr
zafer-aksu33@hotmail.com
mkarabiyik@maliye.gov.tr
yaltundag@maliye.gov.tr

pergen@maliye.gov.tr

Faks
0 (312) 425 04 43 / 424 06 39

Faksları Mesai saati içinde yollayalım

İnternet Üzerinden Ücretsiz Fax Gönderme Resimli Anlatım Tıkla

Tel

(312) 415 29 00

Adres:
Dikmen Cd. 06450 Çankaya / ANKARA

elif-selen-elif

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
++

kpsszede

Bu da mı Gol Değil
Forum Yöneticisi
FAX yolladım şimdi.... eline sağlık sedat güzel anlatmışsın..

Your document has been sent!
We'll keep you updated on its status.
See how easy that was?
Invite others to HelloFax and get 5 free pages for each that sign up!

fax işi süper mecbur görecekler bu kağıtları ve faxı eline alan illaki sorumlu kimse onun masasına koyacak..
iktisadi idari bilimler yazan bu kağıtların her gün önlerine gelmesini sağlayalım...bir iki taneyle değil herkes yollasın ki farkındalık yaratalım...

kpsszede

Bu da mı Gol Değil
Forum Yöneticisi
mail tamam da faxı beceremedim ya
öncelikle gmail hesabı açarsan çok pratik...hellofaxın sitesine girdiğinde orada google yazısı görürsün mail hesabınla giriş yaptığında başka aktivasyona falan gerek kalmıyor..sonrasında resimde anlatılanları uyguladığında bir sorun çıkmayacaktır. veya neresinde sorun çıktığını söylersen ben yardımcı olmaya çalışayım..

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
dönüşleri kontrol ediyor musunuz? henüz dönülmedi bana hiç.

58iibf

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
öncelikle gmail hesabı açarsan çok pratik...hellofaxın sitesine girdiğinde orada google yazısı görürsün mail hesabınla giriş yaptığında başka aktivasyona falan gerek kalmıyor..sonrasında resimde anlatılanları uyguladığında bir sorun çıkmayacaktır. veya neresinde sorun çıktığını söylersen ben yardımcı olmaya çalışayım..
oldu sanki sağolasın

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
+

Sedat

% 100
Mücadele Grubu
@kpsszede @58iibf
Eyw

Denedik @esma ile biz kesinlikle gidiyor faxlar ben olurda kişinin gmaili yoktur hotmail yoktur ne bilim başka bi şey vardır diye ilk baştan anlattım.

Hatta şöyle anlatayım faxın nerden geldiğinide bilemiyolar bi sayı görünüyormuş bizim denediğimizde 14154847068 çıkmış

bu fax olayını forumu karıştırıken buldum internet araştırmasından sonra özenerek açıkladım e-mail okumadan belki silebilirler ama fax imkansız yapamazlar bunu illa ki o kağıt çıkcak )

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
o zaman yarın da fax gönderelim sürekli biriksin kuruma :)

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
++ mail gönderdim şimdi.yarın şu fax olayına girişcem

elif-selen-elif

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
+