Maliye Bakanlığı veya İçişleri Bakanlığı hakkında bilgisi olanlar..

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında antares079 tarafından paylaşıldı.

1. antares079

antares079 Üye

Ödül Puanları:
    8
    İnternette araştırdığımda ya bilgiler güncel değil ya da çelişkili.. Başvuru tarihine 3 hafta kala kurumlar hakkında net güncel bilgileri edinebilir miyiz? Kitler dışında 657 ile yerleşilen yerlerde maaşlar aynı değil mi? Farklı rakamlar konuşuluyor.. Mesela Maliye Bakanlığı'na P3 puanı ile girenler nerelerde istihdam ediliyor, defterdarlık mı vergi daireleri mi? Bir de buralarda hangi görevlerde ne iş yaparlar? Yükselme durumu nedir? Aynı şekilde İçişleri Bakanlığında nerelerde görev yaparlar, yükselme vs. durumu nedir? Birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajları nedir? İİBF'liler (Maliye mezunuyum) bu iki bakanlık dışında (KİTLER hariç..) tercih yapabileceği yerler nerelerdir? Ben İstanbul için düşünüyorum P3 puanım 90,57. 35 yaşından sonra şehir değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü ilgilenmek zorunda olduğum Annem var. KİTLER ile ilgili de sormak isterim ama onunla ilgili zaten konu açılmış yalnız pek paylaşım olmamış şimdilik.. Teşekkürler

2. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
  3. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    abi maliye iydir...daha iii neresi olur diye araştırma yap tabiki ancak fikrin çok güzel...sen napcan yukselmeyi felan...maliye çok güzel bi kurum..maaş az diolarda az felan değil 2190 la felan başlarsın..kitler çok alıo gibi görünür evet alırlar belkide ancak vergi dilimine giriolar maaşlar çok düşüyor....bid her kit güzel yerde değil cogu sehir merkezninden uzak...ayrıca hükümet 657 i kıscak..bu fırsatlar kaçmaz ...cok saglam 657....tamam belki 399 da iydir ama ben 657 ciyim ve memleketciyim...ilerde şef olursun yuksek lisansın da varsa 1 kıdem alırsın 1/4 düştünmü maaşda iyileşir..belki dil yapıp tazminat da alırsın...bir ömür kendini kuruma degilde hayatına adarsın...benim teyzeoglu maliyede mutemet ne öyle garip bi birimde ....ama çok mutlu ..a ya hazırlancak temeli var ama asla dio...kaliteli bi hayat için çok güzel kurum...bende yazcam gelmez ama kıyı kenar demicem yazcam 2 yıl sonra gelirim memlekete.uzman yardımcısı 2700 alıo..duz memur 2100 felan...bide komşum var şef onlada konuşum da ben iideçevren olur maliyede ayrıca dio...belki senin sorularına cvp değil ama 35 yaşnda iibf li için ideal bi kurum demek istiorum

sami, efeat ve bahtsız bedevi bunu beğendi.
  4. bahtsız bedevi

bahtsız bedevi VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    98
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    şu maliyenin iibf ye dönmesi lazım bunun için çalışalım şimdi geç kaldık belki ama haziran için mutlaka mücadele edelim bir maliyeci olarak maliye bizim hakkımız kedinin ciğere baktığı gibi uzakatn bakıyoruz yaa maliye mezunu maliyeye giremiyor şaka gibi

işletmeci00 ve efeat bunu beğendi.
  5. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    yüksekme diye bir olayı kafanızdan silin hiç bir kurumda yok 657 de

6. nesliii

nesliii Üye

Ödül Puanları:
    258
    Peki kitlerde var mı hocam hangi kitler mesela

7. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    Yukselme derken ne kastediyosun peki..b grubu memurluktan bakanlikta birim mud e felan yada genel mudurluge yukselme yok..tamm..ama ornegin bulundugun ilcedeki kurumun sefligine mud yard a mudurluge yukselme imkani var

8. nesliii

nesliii Üye

Ödül Puanları:
    258
    Kastettiğim kurumunda hocam evet bakanlığın değil

9. nesliii

nesliii Üye

Ödül Puanları:
    258
    Yani benim merak ettiğim kurumunda hocam teşekkür ederim :)

10. nesliii

nesliii Üye

Ödül Puanları:
    258
    *kurumundu diye düzeltiyorum kusura bakmayın

11. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Puanın çok güzel. Hakkında hayırlısı olsun guy bir arkadaşımla maliyeyi konuştuk. Gelirsen yanyana aynı işi yaparız sadece maaşımız farklı olur dedi. Memnun olan tabiki vardır ama bana maliyeyi yazmamam konusunda ısrarla telkinde bulundu. Kurumda çalışana değer verilmiyor. Tayin çok zor vs dedi. Ama sonuçta memurluk tabi özel kadar hiçbiri zor değildir.

Sayfayı Paylaş