Maliye bakanlığından yalanlama ''mehmet şimşek açıklaması''

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Maliye Bakanlığı iki ayrı gazetede yer alan Bakan Şimşek'e ait açıklamaların çarpıldığını belirterek konuya ilişkin Şimşek'in hiç bir değerlendirmede bulunmadığını bildirdi.

ANKARA
Maliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek'e dün dershanelerin kapatılması, buradaki öğretmenlerin durumu ya da bu konunun bütçeye maliyetine ilişkin hiçbir soru gelmediği gibi kendisinin de konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunmadığını bildirdi.
Konuya ilişkin Bakanlıktan yapılan açıklamada, Zaman ve Bugün gazetelerinin, Şimşek'in dün 2. Türkiye Kamu-Özel İş Birlikleri Konferansı sonrasında gazetecilerin, "genel öğretmen atamalarına ilişkin" soruları üzerine verdiği cevapları, dershane tartışmalarına indirgemek suretiyle "çarpıttıkları" belirtildi.
Açıklamada, Maliye Bakanı Şimşek'e dün dershanelerin kapatılması, buradaki öğretmenlerin durumu ya da bu konunun bütçeye maliyetine ilişkin hiçbir soru gelmediği gibi kendisinin de konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunmadığı ifade edilirken, "Bu çerçevede bugün her iki gazetenin de sadece kendi yorum başlıkları ve değerlendirmeleri ile olayı farklı bir şekilde kamuoyuna yansıttıkları görülmüştür" denildi.

nrbnklnk

Yeni Üye
Mücadele Grubu
sizce de bu bir geri adım değil midir? devam etmeliyiz mücadelede örgütlenmeyı artırmalıyız

le cola

Üye
Mücadele Grubu
kimse bişe çarpıtmadıki direkt kendi ağzından duymuştuk halbuki :D

yalanladıkları olay "gerekirse başka memur almayız" kısmı değil "kapatılan dersanelerle ilişkilendirilmesi" durumu haziranda alım olsa bile en fazla 1500-2000 arası olur eğlim bunu gösteriyor

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
İİBFli erkeklerin tepesinde saç bırakmayana kadar bizi çıldırtacak gizli misyonu bu.

LUFFY

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
abi öğretmenelr temzlnse sıra bize geleck dicem de sırf özel sektöre üniversite mezunu adam lazım diye bizi devlete az alıyolr artık yoksa bankada veya şirketlerde çalşcak ünili iibf li kalmıcak korksu var bnlarda o yüzden diyolr herkesi devlete mi alcaz diye ...... lar

dilekc06

Yeni Üye
abi öğretmenelr temzlnse sıra bize geleck dicem de sırf özel sektöre üniversite mezunu adam lazım diye bizi devlete az alıyolr artık yoksa bankada veya şirketlerde çalşcak ünili iibf li kalmıcak korksu var bnlarda o yüzden diyolr herkesi devlete mi alcaz diye ...... lar
Alakası yok arkadaşım. Malum seçimler yaklaşıyor. Oy verecek kesimlere yaranmak lazım.

LUFFY

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
başka bi sayfada onuda yazdım dostm haklsn ilk hedef öğretmnlrn oyunu almak sonra ciddi anlmda özel sektöre adam bulamcklrı için en basti iibf lilere az kadro verin özel sektörde çalşssn mantığı yoksa iç işleri maliye üniler niye 4001 e dönsn durdk yere