Maliye Bölümü Okunur Mu?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında bycool44 tarafından paylaşıldı.

1. bycool44

bycool44 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İnönü Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Merhaba ben lise4 üm bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum tm de hukuk pdr den başka bölüm yok bunlar bende bölümlere baktım ve maliye bölümü gözüme çarptı araştırdım bazıları iyi diyor bazıları çöp bölüm diyor iş imkanı olanakları nasıldır

2.sorum ise sayısalım pek iyi değil bu bölümü rahat bitirebilir miyim?

Hedefim:İnönü Maliye (285-324 puan arası)

Edit:

Herkes okuma demiş iş imkanı güzel bölümleri yazar mısınız tm yim edebiyatım iyi mat pek iyi değil 280 320-25 puanları arasında öneriniz var mı ? ücretli okula gitmeyeceğim

Son düzenleme: 20 Şubat 2016
  2. bahtsız bedevi

bahtsız bedevi VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    98
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Bir maliye mezunu olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum.. mezun olalı 6 yıl oldu hala işsizim bulunduğum yerde özel sektör yok kpss ile atanmak hayal heleki sayısal yok diyosun bulaşma hiç benden sana demesi ailenide kendinide uzme

3. anılcan

anılcan Admin Yetkili Kişi

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    maliyeye mühendis ve öğretmen atıyorlar kardeşim okuma. iibf yalan oldu.

4. radiation

radiation Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Maliye bakanlığı b grubunda maliye mezunu almıyor. Ptt ye endüstri mühendisi alımı veya ziraat bankasına gıda mühendisi alımı gibi saçmalıklar ülkesindeyiz... Sayısalmışsın hemen para kazanmak istiyorsan sağlık sektörüne göz atmalısın veya imam... Açıktanda işletme oku b planın olur.
    Maliye bölümü güzeldir hukuk dersleri fazladır. Fakat ülke torpil yumağı süslümanlarla dolu perişan ettiler güzelim bölümü

5. c.sereni

c.sereni KYK/85,58 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Maliyeyi birak iibfden hicbir bolumu okuma. Pdr oku. Hemen de atanirsin. Mis gibi.

6. bycool44

bycool44 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İnönü Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    pdr de pek bana göre değil gibi puanımda yetmez

7. murot

murot Aktif Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    maliye okuyup en az 4 seneni heba edeceğine bir yıl boyunca adam akıllı hazırlan yüksek puan al iyi bir bölüme gir ayrıca sayısaldan zilyon tane bölüm var alternatif çok ileriyi düşünmeden hareket etme derim

8. bycool44

bycool44 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İnönü Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    tmciyim ben sayısal değilim

9. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Kimsenin yorumuna çok da takılma arkadaşım . Ben de dahil olmak üzere bu sitedekilerin yolu yanlış bir yoldu. Tutturmuşuz bir B grubu memurluk diye vizyonumuzu küçültebildiğimiz kadar küçültmüşüz. Sonra iibf ye kadro yok iibf okunmaz falan diye ağlayıp duruyoruz. 2 sene boyunca ben de ağladım burada katiplik,ptt,gümrük,merkezi atama peşine koştum son merkezi atamada atandım. Şu an atandığım için böyle konuşmuyorum ama atandıktan sonra farkettim ki ne saçma sapan bir yola adamışım kendimi ne kadar gözümde ulaşılmaz kılmışım B grubu memurluğunu hayalimdeki ütopya olduğunu sanmışım. Okuldan 3.20 ile mezun olmuş biriyim derslerim 10 numaraydı ama kendimi B grubuna adayarak tüm potansiyelimi kısıtlayıp öldürmüşüm. O yüzden 2017 Kpss ye gireceğim A grubuna ve müfettiş yardımcılığı,uzman yardımcılığı peşine koşacağım. Sen de eğer istiyorsan kesinlikle oku maliyeyi ve kendini A grubuna ada. Benim üniversitede her yaz bütünlemeye kalan,yaz okulunun müdavimi olmuş arkadaşlarımdan şu an maliye uzman yardımcısı olan da var,Göç uzman yardımcısı olan da var,Gelir uzman yardımcısı olan da var. En son 1 arkadaşım da idari hakim oldu ve bu hakim olan arkadaşım çapraza düşüp okulu 1 sene geç bitirmiş birisi. Yani İİBF okunur ama KPSS A ya hazırlanıp ne kadar kurum sınavı varsa girilir.

çekocu35, hunter1154 ve Gökhan60 bunu beğendi.
  10. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Bu cümlem belki buradaki çoğu kişiye ters gelecektir kızan eden de olacaktır ama eğer bekarsan ve yaşın daha 25 ise memur olduğunda oley be memur oldum dünyadaki en büyük amacıma ulaştım deyip hayatı rölantiye alamıyorsun bakıyorsun kurumundaki en genç kişi 30 yaşında o bile kpss peşinde koşuyor. Sonra diyorsun 25 yaşımda neden durayım daha iyisine koşmayayım diyorsun saldırıyorsun daha iyisi için hırslanıyorsun. Benimki de o hesap daha iyisine ulaşacak potansiyelim varsa neden onu kullanmayayım. En azından 10 yıl sonra 35 olduğumda keşke kurum sınavlarına hazırlansaydım diye pişmanlık yaşamak istemiyorum. Hazırlanıp kazanamazsam çabaladım olmadı derim ama çabalamazsam geri kalan hayatımda çok pişmanlığını çekeceğim :) Özet olarak İİBF okunur ve en güzel kurumlara yerleşmek için çabalanır.

çekocu35 ve hunter1154 bunu beğendi.
  11. baltayasapolanadam

baltayasapolanadam VİP Üye

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    iibf'nin hiçbir bölümünü okuma dostum şimdiki aklım olsa mat. öğretmenliği falan yazardım imkanın varsa öğretmenlik falan seç

12. axakali

axakali VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adnan Menderes Ünv..
    Bölüm:
    İktisat
    Şuan herkes atanıp atanmamak üzerine yorumlar yapılmış ve haklı olarak kimse tavsiye etmemiş ama gormezden gelinen bir durum var sen ne istiyorsun kardeşim. Sırf üni okumak için puanın yetiyor diye kapağı atım gerisi gelir diyorsan yol yakınken ayrıl. Hiç bulaşma zaten okuması zor bolümler iibf bi de sevmezsen hem bitirmek işkence olur hem bitirdikten sonra kafanı taşlara vurursun. Ama seversen ve ilgi alanın ise gerek ozel sektor gerek A kadroları işsiz kalmazsın. Çok da güzel bir kariyer yaparsın. Kendimden ornek verim 2 yıl oncesine kadar kpss nedir bilmezdim hiç uğraşmadımda ozelde memurun aldığının 3 katı kazanan bir işte çalışıyordum. Ailevi sorunlar yüzünden ayrılmak zorunda kaldım ve mecbur kpssye yüklendik o da malümun hala bekliyoz.Demem o ki onun bunun demesiyle karar verme sen ne istiyorsun once ona karar ver gerisi gelir bi türlü zaten.

13. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    okunmaz.

14. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    bılgı belge ve 1 kac ogretmenlık var tm nın secebılecegı bolum onlardan bırıne yapıs. bız sana okuma derken orgun olarak okuma dıyoruz. içindeki maliyeciyi öldürme aöf den oku :)

hunter1154 bunu beğendi.
  15. onur çakır

onur çakır VİP Üye

Ödül Puanları:
    78
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    sayın genç kardeşim bırak maliyeyi İİBF adı altında bir bölüm okuma ama baban varlıklı ise ve kalifiye bir yönetici lazımsa bu bölümü oku ve deneyim kazan başa geç derim ama normal biriysen okuma kardeşim sakın okuma araştırma yap bak benim ne arkdaşlarım var zamanında tuhaf bakıyordun biri itfaiyecı oldu biri kutuphanecı bırı bılmem ne ama heos devlet kadrolarında hanı begenmedıgımız ınsanlar ben IIBF tavsıye etmıyorum ama ben calısacagım kadro vermeselerde deneyecem haksızlıklara mulakatlara esıtsız dagılımlara karsı dayanırım dersen oku en azından bır kac sene calıs faklı kadrolara gıt ben cok pısmanım kımseyede tavsıye etmıyorum ha illa okuyacam dıyorsan baska bolum yoksa kafanda cok ıyı calıs baştakı bır kac uniden bırınde oku bu bolumlerı kendını gelıstır ıngılızce ve yetkınlık acısından zaten ıssız kalmazsın. Ben duz okudum gelıstırmedım kaldık bole

16. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    sınıf öğretmeni ol yada okul öncesi :)

17. MURAT ÇELİK

MURAT ÇELİK Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Cumhuriyet Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Okuma aklın Varsa 4 senede 2 dil babalar gibi öğrenir sin dış ticaretle falan ugrasirsiniz bir memurun 2 katı para alırsın illa okuyacağim diyorsan açıktan oku. Bu arada benim 7 senem atanamadigim 2016 kpss falan sildim... degmez yazık etme kendine

18. bycool44

bycool44 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İnönü Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    sosyal hizmet nasıldır?

19. luis1907