Malum site: İİBF Bölümleri önlem alınmazsa kapatılabilir.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Malum internet sitesi artık kangren haline gelmiş bölüm mezunlarımızın sorununa bu şekilde dikkat çekti. Bunca yıl ısrarla sorunları haber yapmaktan kaçınan site yönetimi bizi şaşırtmış olsa da;

Bu veriler hakkında ne düşünüyorsunuz. Zaten aklı başında insan bu şartlarda İİBF'de okumaz. Bizde zaten kimseye önermiyoruz,

Siz İİBF Fakültelerinin doluluk oranının 3 yıl içinde %60 varan düşüşünü nasıl değerlendiriyorsunuz. Sizce gerçekten İİBF kapanabilir mi ?

YarbayMurat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
mevcut mezunlar 10 yıl da bitmez bu kıt alımlarla . Çoktan kapatılması lazımdı

LUFFY

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
İstanbul,Ankara,İzmir'deki köklü üniversiteler ve 7 bölgenin en iyi birer üniversitesi hariç tüm fakülteler ile aöf kapatılmalı.
kesinlikle kardeşim özellikle para odaklı Anadolu üniversitesi gibi yerler hemen kapatılmalı adamlar esnaf mı bilim yuvası mı belli değil

Cansıkıntısı1

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
İktisat
Açıköğretimden öğretmen olunuyordu. Bu hakkı bitirdiler. İibf için de bu yapılabilir. Örgün için de belli üniversiteler kalabilir

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
kesinlikle kardeşim özellikle para odaklı Anadolu üniversitesi gibi yerler hemen kapatılmalı adamlar esnaf mı bilim yuvası mı belli değil
Üstad ne kapatılması yaygınlaştırılıyor baksana Atatürk Üniversitesi bile o işe girişti... Dua edelimde Tıp Fakültesini açmasınlar valla evdeki teyzelerin hepsi doktor olur :D

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar zaten bir avuç kit kaldı. İibf kapansa ne olur?

leonardodakmanyonu

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
alayını kapatsalar keşke.ihtiyaç nereyeyse ona göre alsınlar.üniversite okumak marifet değil.

C-hyptia

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
aöf mezunu biri olarak söylüyorum keske hic açılmasaydı ben hic okumasaydım bu lanet iibf'yi o an benim gibi okuma imkanı olmayanlar icin bir şans zannettim lakin yanılmışım keşke iki yıl üç yıl uğraşıp tam burs almaya baksaydım 87 küsür puanla atanacağız diye uğraşıyoruz üstelik o kadar niteliksiz adam varki iibf okuyan adam destek vermiyor mücadele etmiyor sanki nasa da çalıştıracaklar emeğe bak karşılığına bak açilen kapatılmalı aöf ve dandik üniversitelerin iibf fakülteleri acil kapatılsın

izmirli

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Önüne gelen her üniversite İİBF açıyor. Açmakla kalmıyor her bölüm için 100 - 150 kişi alıyor. Bir aöfsi de var. Hangi fakülte bu kadar çok öğrenci alıyor. Elini sallasan İİBF'li oldu. Yazık değersizleştirdiler fakültemizi. Keşke kontejyanlara biraz da olsa kısıtlama getirilse :(

Serencam

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Katılıyorum tüm yorumlara

Cansıkıntısı1

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
İktisat
aöf mezunu biri olarak söylüyorum keske hic açılmasaydı ben hic okumasaydım bu lanet iibf'yi o an benim gibi okuma imkanı olmayanlar icin bir şans zannettim lakin yanılmışım keşke iki yıl üç yıl uğraşıp tam burs almaya baksaydım 87 küsür puanla atanacağız diye uğraşıyoruz üstelik o kadar niteliksiz adam varki iibf okuyan adam destek vermiyor mücadele etmiyor sanki nasa da çalıştıracaklar emeğe bak karşılığına bak açilen kapatılmalı aöf ve dandik üniversitelerin iibf fakülteleri acil kapatılsın
Çok haklısınız. İibf pişmanlık oldu artık. 87 alan biri nasıl atanamaz gerçekten umutsuzluk içindeyiz.