MEB Bakanı Atanamayan Öğretmenleri Hangi Kurumlara Yerleştireceklerini Açıkladı...

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atanamayan öğretmenlere 3 farklı adres gösterdi.. "Sağlık, Maliye ve Adalet bakanlıklarında görev alabilmeleri için çalışıyoruz" dedi. Avcı türban ve okullara mescit talepleriyle ilgili de konuştu.. "Toplumsal ihtiyaç olabilir" yorumu yaptı..
Yaklaşık 300 bin atanamayan öğretmen.. Şimdi onların farklı farklı görevlerde çalışmasının formülü aranıyor.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atanamayan öğretmenlerin Sağlık, Maliye ve Adalet bakanlıklarda görevlendirilmesinin yollarının araştırıldığını açıkladı.
Adaylar için istihdam ve eğitim politikaları üzerinde çalışıldığını belirtti..

Cumhuriyet'e konuşan Avcı, türbana özgürlük eylemine yönelik değerlendirme de yaptı. Konuyla ilgili sadece durum tespiti yaptıklarını söyleyen Avcı, "Yasal düzenleme ile serbestleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Bakan Avcı, okulda mescit tartışmaları konusunda da "Toplumsal ihtiyaç olabilir, bütün bunları doğal akışına bırakılmasından yanayım. Her konuda olabildiğince topluma güvenmek ve özgür bırakmak gerektiğini düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Bu arada Başbakanlıkta Kıyafet Yönetmeliği ile ilgili bir çalışma grubu oluşturuluyor.

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
ne günlere kaldık yaaa bir öğretmen nasıl sağlık adalet ve maliye de çalışabilir bundan nasıl bir verim alacaklarını düşünüyorlar hayretler içindeyim

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Kadrolar bir bir elden gidiyor.üzülüyorum bu haberleri görünce...bana kalırsa iibf nin sonu hiç iyi değil...Seçimler gelmeden kitleler halinde hareket edilmeli.bu sayfadaki arkadaşlara çok görev düşüyor

Zıpkın

Yeni Üye
Bu ülkede kimse İİBF'lileri düşünmüyor, Kemdimi yetim ve öksüz bir çoçuk gibi hissediyorum!

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
bize gelince özel sektörün kapısı gösteriliyor. öğretmenlere gelince formüller aranmıyor. YETER ARTIK ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
nabi avcının twitter hesabı @ProfDrNabiAvci arkadaşlar biraz yüklenmek lazım nabi avcıya ne dersiniz

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
ana sayfada güzel noktaya değinilmiş yine
başımızdakiler kendi alanında değilki yerleştirdiklerini alanlarına göre ayırsınlar ...

maden öğretmenleri i.i.b.f kadrolarına alacaksınız, o zaman i.i.b.f mezunları da eğitim bilimleri sınavlarına girsin eğer başarılı olurlarsa onlar da öğretmen olsun. ŞUNU İYİ BİLİN Kİ, 350 BİN MEZUN İ.İB.F LİNİN AHI YERDE KALMAZ. SİZDEN ÇIKMASA BİLE ÇOCUKLARINIZDAN MUTLAKA ÇIKACAKTIR. KUL HAKKI YİYENE YAZIKLAR OLSUN.RANT PEŞİNDEN KOŞUP, BU ÜLKEYİ MENFAATLERİ UĞRUNA PEŞKEŞ ÇEKENE YAZIKLAR OLSUN.

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
4001ciler ne diyor iyi olan kazansın. verin imkan girelim eğitim bilimlerinden sınava iyi olan kazansın gitsin öğretmen olsun.