MEB Bakanı Atanamayan Öğretmenleri Hangi Kurumlara Yerleştireceklerini Açıkladı...

Konu, 'İİBF Haber Merkezi' kısmında Serkan tarafından paylaşıldı.

1. Serkan

Serkan Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atanamayan öğretmenlere 3 farklı adres gösterdi.. "Sağlık, Maliye ve Adalet bakanlıklarında görev alabilmeleri için çalışıyoruz" dedi. Avcı türban ve okullara mescit talepleriyle ilgili de konuştu.. "Toplumsal ihtiyaç olabilir" yorumu yaptı..
    Yaklaşık 300 bin atanamayan öğretmen.. Şimdi onların farklı farklı görevlerde çalışmasının formülü aranıyor.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atanamayan öğretmenlerin Sağlık, Maliye ve Adalet bakanlıklarda görevlendirilmesinin yollarının araştırıldığını açıkladı.
    Adaylar için istihdam ve eğitim politikaları üzerinde çalışıldığını belirtti..

Cumhuriyet'e konuşan Avcı, türbana özgürlük eylemine yönelik değerlendirme de yaptı. Konuyla ilgili sadece durum tespiti yaptıklarını söyleyen Avcı, "Yasal düzenleme ile serbestleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Bakan Avcı, okulda mescit tartışmaları konusunda da "Toplumsal ihtiyaç olabilir, bütün bunları doğal akışına bırakılmasından yanayım. Her konuda olabildiğince topluma güvenmek ve özgür bırakmak gerektiğini düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Bu arada Başbakanlıkta Kıyafet Yönetmeliği ile ilgili bir çalışma grubu oluşturuluyor.

2. doekmaent

doekmaent İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    28
    ne günlere kaldık yaaa bir öğretmen nasıl sağlık adalet ve maliye de çalışabilir bundan nasıl bir verim alacaklarını düşünüyorlar hayretler içindeyim

3. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Kadrolar bir bir elden gidiyor.üzülüyorum bu haberleri görünce...bana kalırsa iibf nin sonu hiç iyi değil...Seçimler gelmeden kitleler halinde hareket edilmeli.bu sayfadaki arkadaşlara çok görev düşüyor

4. Zıpkın

Zıpkın Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Bu ülkede kimse İİBF'lileri düşünmüyor, Kemdimi yetim ve öksüz bir çoçuk gibi hissediyorum!

5. zeynep-ikt

zeynep-ikt Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    maliye de sağlıkta öğretmenin ne işi olur:(

6. iktisatçı

iktisatçı Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    bize gelince özel sektörün kapısı gösteriliyor. öğretmenlere gelince formüller aranmıyor. YETER ARTIK ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ

7. iktisatçı

Ödül Puanları:
    28
    nabi avcının twitter hesabı @ProfDrNabiAvci arkadaşlar biraz yüklenmek lazım nabi avcıya ne dersiniz

8. doekmaent

doekmaent İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    28
    ana sayfada güzel noktaya değinilmiş yine
    başımızdakiler kendi alanında değilki yerleştirdiklerini alanlarına göre ayırsınlar ...

9. nanetenure

nanetenure Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    maden öğretmenleri i.i.b.f kadrolarına alacaksınız, o zaman i.i.b.f mezunları da eğitim bilimleri sınavlarına girsin eğer başarılı olurlarsa onlar da öğretmen olsun. ŞUNU İYİ BİLİN Kİ, 350 BİN MEZUN İ.İB.F LİNİN AHI YERDE KALMAZ. SİZDEN ÇIKMASA BİLE ÇOCUKLARINIZDAN MUTLAKA ÇIKACAKTIR. KUL HAKKI YİYENE YAZIKLAR OLSUN.RANT PEŞİNDEN KOŞUP, BU ÜLKEYİ MENFAATLERİ UĞRUNA PEŞKEŞ ÇEKENE YAZIKLAR OLSUN.

10. iktisatçı

Ödül Puanları:
    28
    4001ciler ne diyor iyi olan kazansın. verin imkan girelim eğitim bilimlerinden sınava iyi olan kazansın gitsin öğretmen olsun.

11. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    keşke o imkan bize verilse ama yok giden hep İİBF'den :(

Sayfayı Paylaş