MEB e ayrılan kadro dağılımı

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında glcnbrn tarafından paylaşıldı.

1. glcnbrn

glcnbrn İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    MEB-Merkez Teşkilatı

SINIFI
    UNVANI
    DERECESİ
    KADRO ADEDİ
    GİH
    Bilgisayar İşletmeni
    7-10
    127
    GİH
    VKHİ
    7-10
    260
    YH
    Hizmetli
    7-10-12
    50

MEB-Taşra Teşkilatı

SINIFI
    UNVANI
    DERECESİ
    KADRO ADEDİ
    GİH
    Memur
    10
    1274
    GİH
    Bilgisayar İşletmeni
    10
    10
    GİH
    VKHİ
    10
    1407
    AH
    Avukat
    7
    18
    YH
    Hizmetli
    12
    2278

2. glcnbrn

glcnbrn İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    merkeze 127 bilgisayar işletmeni ,260 vhki
    taşraya 1274 memur ,10 bilgisayar işletmeni,1407 vhki

advanced22 bunu beğendi.
  3. advanced22

advanced22 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    18
    tamda dediğim gibi vhki ve memur kadrolarının tamamını geçen yıl önlisans aldı bu yıl yarısını kazanabilirsek 2014/1 bizim için 2013/1 den kötü olmayacak meb bakanına bakanlığa dpb yüklenmeliyiz yüzyüze ve sanal üzerinden arkadaşlar bu konu çok önemli 1000 civarı sgk ne burdan koparılabilecek bi 1000 karo ve diğerlerinide minumum 500 olursa ki yazdıklarım imkansız sayılar değil inanın 80.5 yukarısı son atamada neresi olursa giderim diyenler atanıcaktır . arkadaşlar meb önemli çünkü oynak kurum bastırılırsa inan vhkileri veya memur kadrosu bize cevrilebilir mebden gelebilecek 1000 kadro sgk ile birlikte 2013/1 den kötü olmayacaktır ŞU MEB KONUSUNDA DUYARLI ARKADAŞLARLA Bİ İSTİŞARE YAPIP ANKARAYA GİDELİM BENDE VARIM KARAR ALINIRSA İZİN ALIP GELEBİLİRİMMMM

Azizshagrath bunu beğendi.
  4. kpsszede

kpsszede Bu da mı Gol Değil Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    68
    hayret ettim ... aramızdaki zeki insanlardan daha kimse gelip bırakın MEB e mail atmayı falan gidin 5 dakikanızı boşa harcamayın.. sınava çalışın dememişler...

Azizshagrath, Nanick ve elif-selen-elif bunu beğendi.
  5. baksirshortli

baksirshortli Üye

Ödül Puanları:
    8
    Tasradaki kadro dereceleri önlisans belirlenmis

6. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    meb vhki kadrolarını önlisans'ın bilgisayrla ilgili 4 koduna veriyor... memur kadrolarınında bir kısmını adalet bir kısmını 3001 yapıyor...

BU KITLIKTA 3 BİN KADROYU YİNE ÖNLİSANSA VERMEMELERİ LAZIM

glcnbrn bunu beğendi.
  7. advanced22

Ödül Puanları:
    18
    BAKIN MEB BAKANI İİBF Lİ ONA ULAŞMALIYIZ ANLAYIŞLA KARŞILAYACAĞINI UMUT EDİYORUM VHKİ VEYA MEMUR KADROLARINDAN BİRİNİ KOPARSAK 2013/1 DEN DAHA İYİ OLUR BİZİM İÇİN NE YAPALIM FİKİR SUNUN ARKADAŞLAR.....

glcnbrn bunu beğendi.
  8. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    aynen bak ona dikkat etmemişim taşanın hepsi önlisans derecesi 10

9. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    şaşılacak durum gerçekten...

10. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Arkadaş yazmış işte yani toplam 3000 küsür memur alımı görüyorum ben, e bunların hepsini önlisansa yedirmezler sanırım zaten önlisans geçen alımda almış Meb kadrolarını diye bi yazı vardı orda,bu sefer de öle olursa önlisans ta tabanlar 70 leri görürü galiba..:)İşin şakası bi yana gerçekten baskı uygulanacak bi kurum advenced kardeşim de güzel yazmış,, yav şu kadar kadrodan zaten bu zamana kadar az kadro almışız baskı yapıp 1000 kadro koparamıyomuyuz yaa,hadi en kötü 500-600 koparamıyomuyuz,,öğretmen alımı değil bişey değil branşlar dağıtılmış e şimdi aklın yolu bir ki bu kadar kadronun hepsi önlisansa gitmez, yıl olmuş artık 2014 sanırım çoğunluğu lisans a gider,e içlerinden de büyük kısmı bize gelmeli,asıl kurumlarımız hakettiklerimiz başka yerlere kısım kısım dağılıyosa farklı bi kurum da bizden alsın öyle dengelensin arkadaş,,buradaki bazı arkadaşlar bu Meb e 5000 kadro ayrıldı ayrılalı mantıklı eylemler planlıyolardı,şu Meb e dikkat edelim bunda bi iş var iyi bir memur dağılımı yapabilir gibisiden konuşuyolardı ve çok haklı da çıktılar. 5000 kadronun 3000 ininden fazlası memur kadrosu yukarda yazanlara göre,lütfen bu durumu ciddiye alalım arkadaşlar..Lütfenn..

11. vahican85

vahican85 Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    63
    Maille falan olacak iş değil. Yüz yüze görüşme olmazsa kadro çıkmaz bize oradan. Bir diğer alternatif kurumlar arası eşit dağıtalım diye iibf ye de kadro verirler mi muamma. ama gerçekten birebir görüşme şart bu konuda ki 16 mayıs gelmeden. Ankarada olanlar veya yakın olanlar

12. advanced22

Ödül Puanları:
    18
    Bende bundan bahsediyorum bizden alsın veya almasın 5000 ini öğretmen alsa daha kötü olurdu meb bunun %80 ini haziranda kullanır en azından diğer kurumlar bazında önlisans belasından biraz olsun kurtuluruzz herkez şu detayları atlıyor tamam sayılar kötü ama:

1- sgk yaklaşık 1.5 yıl önce meclisten 3750 kadro tahsisi aldı ama maliye onayından dolayı şu ana kadar 2000-2100 arasını kullanabildi burdan 1650 ihdası vardı dpb listesindede 335
    görünüyor yani sgk 2000 alıyorum diyebilir genel bütçeyede bağlı kalma zorunluluğu yok SGK en önemli kurum çalışma hayatımızın resmen muhasebesi yapılıyor kurumda

2-iç işleri 220 dpb listesinde görülüyor ama 3 yıl içinde kullanabileceği isterse hazirandada tek seferde alabileceği onaylanmış 1970 kadroihdas edildi topla 2200kadro deseki haziranda 1500 alıcan kimse bi bok diyemez

3- tapu düne kadar alım yapmayacak derken 335 sayısı iyi allah bereket versin

4-meb kardeşim anlarım kurumun 4001 e soğuk bakmasını çükü çoğu fen edebiyat ve eğitim çıkışlılar olabilir yani öğretmenlik potansiyeli şansı olan insanlarda bize niye kadro veremesin herkesin bilg. işletmenliği sertifikası zaten var üni. dede gördük bu kurum önlisans olarak kadroları belirlemiş olabilir ama bura türkiye çalışırsak anlatabilirsek klavye şovalyeliği dışında etki edebilirsek bizede pekala pay verilebilir

5-belediyeler sıkıntıda en azından itfaiye ve zabıta kadrolarını mahkeme kararıyla merkezialıma çekildi 2014/1 de diğer yıllara oranla daha iyi karşımıza çıkabilir kurum olan 3 büyükşehir belediyesine odaklanılmalı

6-maliye zaten bizim olmalı haziranda karşımıza çıkabilir

7-evet verilen kadrolar kötü alımlar neredeyse yarıyarıya azaltılmış ama en çok memur alınan yıl 2013 üde gördük önemli olan alınan sayıdan çok bize düşen dir

8-20-30 mayıs arasında bayan-erkek 6 arkadaş muhakkak ama muhakkak DPB ziyaret etmeli bi şekilde randevu kopartılmalı ve durum özetlenmeli ne olursa olsun bura türkiye herşey değişir ne olacağı hiç belliolmaz

9-üni.mezunu memur işi yapan işçilerin kadroya alınabilmesi durumu varki seçimler üstü başbakan onaylarsa PTT giren arkadaşlar kesinlikle faydalanır buda tabanda 0,5-1 aralığında dahada düşük çıkmasını vesile olur inş. alırlar arkadaşlar hak ediyorlar

10-ağustostaki 40 bnlik örtmen ataması bize yarayabilir kurumlar 4001 sıcak bakmayabilir özellikle maliye dönebilme ihtimaliyüksek

13. glcnbrn

glcnbrn İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    MEB önlisansı tercih ediyor hep bize dönerse süper olur

elif-selen-elif bunu beğendi.
  14. glcnbrn

glcnbrn İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    bize dönmelerini sağlayabilir miyiz ?işte tek sorun o

15. glcnbrn

glcnbrn İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
  16. glcnbrn

glcnbrn İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    kadro dereceleri henüz belirlenmemiş önceki alımlara göre değerlendirilmiş yani değişebilir ve umarım bizden de alır.yukarıda haberi yayınladım belki okumak istersiniz detaylar yazılı .

17. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Bu kadroların hepsi önlisansa verilirse neden millet 4 yıllık okusun ki ne gerek var.. çok saçma bizdende almalı. alınmasın için bizzat görüşme şart.

18. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    işte vahican kardeşim ben de yukarıda tam bu konuya dikkat çekmek istedim ,3100 civarı meb memur alımı var yav hepsini önlisans alsa adamların diğer kadrolarıyla birlikte 5000 i geçecek belki öle bişey olursa zaten ,,dediğim gibi bu adamlardan geçen atamalarda 81-82 aralığında hatta bölümüne göre 76-77 yle atanan vardı bi tanıdık iyi hatırlıyorum , o zaman bu kadrolarda onların oldu desek haziranda 76-77 tabanı geneli görecek öle olursa,,e bize ne olacak!, onları bu kadar görüp te bizi bu kadar boşlayamazlar bi defa zaten,hadi bu Meb den bize hiç kadro çıkmadı diyelim başka şekilde dengelemek zorundalar o zaman,bütün 2 yıllıkların sınava giren sayısı dışardaki işsiz sayısı bizim İİBF ye denk be!..

19. braveheart19

braveheart19 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    ee 10 dereceleler önlisans olmuyor mu ?

20. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Aynen kardeşim bir dengeleme yapacaklar ama nasıl... geçen sene Bakan Faruk çeliğin bir açıklamasını hatırlıyorum şanlıurfa da bir yerel kanala konuk olmuş iibfliler sorduğunda alım ile ilgili dengeli bir şekilde her ikisinden de alacağız demişti. Umarım öyle olur yoksa kritik

foreverfox bunu beğendi.