MEB Yönetici Kadrosu

Fok balıkları çok yalnız

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sinop Ünv.
Bölüm
Diğer
Gözünüz aydın iktisatçılar, işletmeciler. MEB’in yeni kararı linktedir.
http://www.mebpersonel.com/haber/amp/224319

Haberde yazanlar başlangıç

MEB’in 3 ay içerisinde temellerini atacağı yeni eğitim sistemiyle kamu okullarını artık öğretmenler değil profesyonel yöneticiler yönetecek. Bu yöneticiler ise işletme veya iktisat mezunlarından seçilecek. Okullar arasındaki eğitim kalite farkını en aza indirgemek için de ‘eğitim kalite endeksi’ devreye sokulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni dönemin ilk projeleri arasına ‘kalite’ ve ‘yönetim’ içeren çalışmaları koydu. Özel okullardaki profesyonel okul yöneticiliği, eğitimde kalite aralığının kapanması gibi hedefler bu çalışmalardan bazıları. Türkiye’yi eğitimde dünya normları ile buluşturacak projelerin bazıları önümüzdeki 3 ay içinde hayata geçirilecek.

HER OKULA KALİTE KATACAK
Milli Eğitim Bakanlığı ilk etapta okullar arasındaki eğitim uçurumunu dengelemek için ‘Eğitimde Kalite Endeksi’ olarak adlandırılan sistemi kuracak. Bu sistemle eğitimin kademeleri, okullar arasındaki eğitim farkları, insan kaynağının verimli kullanımı, öğretmen yeterliliği, okul ihtiyaçları, teknolojik altyapı kurulumu, eğitim materyalleri ve okulun çeşidine göre eksiklerin giderilmesi gibi politikalar belirlenecek. Bu durum aynı zamanda eğitim sistemindeki sınavların önemini kaybettirerek öğrencilerin kaliteli okullara girme yarışını da bitirmiş olacak.

OKULLARDA YENİ İŞ KAPISI
Bakanlığın hazırladığı projelerden birisi de ‘MEB yönetici atama sistemi’ olacak. Artık okullarda müdür ve müdür yardımcılığı gibi idari görevlere sadece öğretmenler arasından değil kamu yönetimi, iktisat, işletme gibi bölüm mezunlarından da atanma yapılmasının önü açılacak. Belirtilen kadrolara yönetici olmak isteyenler Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği eğitim merkezlerinde eğitim alacak ve eğitimler sonunda bu kişilere sınav yapılacak. Sınavda başarılı olan adaylara profesyonel okul yöneticiliği belgesi verilecek. Bu kadroda yönetici olmak isteyen öğretmenler de eğitime dahil edilebilecek. Ancak öğretmen yönetici olduğu takdirde öğretmenlik kadrosundan çıkarılacak. Ayrıca bu değişim sayesinde binlerce öğretmen eğitime tekrar kazandırılarak öğretmen açığı önemli oranda kapatılacak.

Dezavantajlı bölgelere formül
Milli Eğitim Bakanlığı, elindeki öğretmenleri en verimli şekilde kullanmak için de çalışma başlattı. ‘Büyük Veri’ adını verdiği sistemle öğretmenlerin çalışma planları, insan kaynağı yeniden yapılandırılacak. Bu sayede öğretmenleri dezavantajlı bölgelerde veya okullarda çalıştırmak için formül aranacak. Bakanlığın bununla ilgili olarak yakın zamanda mevzuat yayınlaması bekleniyor.

Haberde yazanlar bitiş

Keynezyencii

Ne mutlu Turkum diyene
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Gözünüz aydın iktisatçılar, işletmeciler. MEB’in yeni kararı linktedir.
http://www.mebpersonel.com/haber/amp/224319

Haberde yazanlar başlangıç

MEB’in 3 ay içerisinde temellerini atacağı yeni eğitim sistemiyle kamu okullarını artık öğretmenler değil profesyonel yöneticiler yönetecek. Bu yöneticiler ise işletme veya iktisat mezunlarından seçilecek. Okullar arasındaki eğitim kalite farkını en aza indirgemek için de ‘eğitim kalite endeksi’ devreye sokulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni dönemin ilk projeleri arasına ‘kalite’ ve ‘yönetim’ içeren çalışmaları koydu. Özel okullardaki profesyonel okul yöneticiliği, eğitimde kalite aralığının kapanması gibi hedefler bu çalışmalardan bazıları. Türkiye’yi eğitimde dünya normları ile buluşturacak projelerin bazıları önümüzdeki 3 ay içinde hayata geçirilecek.

HER OKULA KALİTE KATACAK
Milli Eğitim Bakanlığı ilk etapta okullar arasındaki eğitim uçurumunu dengelemek için ‘Eğitimde Kalite Endeksi’ olarak adlandırılan sistemi kuracak. Bu sistemle eğitimin kademeleri, okullar arasındaki eğitim farkları, insan kaynağının verimli kullanımı, öğretmen yeterliliği, okul ihtiyaçları, teknolojik altyapı kurulumu, eğitim materyalleri ve okulun çeşidine göre eksiklerin giderilmesi gibi politikalar belirlenecek. Bu durum aynı zamanda eğitim sistemindeki sınavların önemini kaybettirerek öğrencilerin kaliteli okullara girme yarışını da bitirmiş olacak.

OKULLARDA YENİ İŞ KAPISI
Bakanlığın hazırladığı projelerden birisi de ‘MEB yönetici atama sistemi’ olacak. Artık okullarda müdür ve müdür yardımcılığı gibi idari görevlere sadece öğretmenler arasından değil kamu yönetimi, iktisat, işletme gibi bölüm mezunlarından da atanma yapılmasının önü açılacak. Belirtilen kadrolara yönetici olmak isteyenler Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği eğitim merkezlerinde eğitim alacak ve eğitimler sonunda bu kişilere sınav yapılacak. Sınavda başarılı olan adaylara profesyonel okul yöneticiliği belgesi verilecek. Bu kadroda yönetici olmak isteyen öğretmenler de eğitime dahil edilebilecek. Ancak öğretmen yönetici olduğu takdirde öğretmenlik kadrosundan çıkarılacak. Ayrıca bu değişim sayesinde binlerce öğretmen eğitime tekrar kazandırılarak öğretmen açığı önemli oranda kapatılacak.

Dezavantajlı bölgelere formül
Milli Eğitim Bakanlığı, elindeki öğretmenleri en verimli şekilde kullanmak için de çalışma başlattı. ‘Büyük Veri’ adını verdiği sistemle öğretmenlerin çalışma planları, insan kaynağı yeniden yapılandırılacak. Bu sayede öğretmenleri dezavantajlı bölgelerde veya okullarda çalıştırmak için formül aranacak. Bakanlığın bununla ilgili olarak yakın zamanda mevzuat yayınlaması bekleniyor.

Haberde yazanlar bitiş
Cok iyiymis hep ogretmen olmak istemisimdir ogretmen olamadimsa mudur olurum :kptmya:

Fok balıkları çok yalnız

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sinop Ünv.
Bölüm
Diğer

ÖSERKANG

İyi Bilinen Üye
Sahsen ben oyle bir ders almadim iktisatta
Ben çekoda aldım ve daha böyle çok ders hak yemekten başka bişey değil sosyal güvenlik hukukunu alan biz ama sgk ya tüm iibf atanıyo böyle çok döne var yeter ki hak yemek olsun devlete resmen elini kolunu sallayan atanıyo kiminde ayrım var böyle adaletsiz bi şekilde kimi de yok.sydv da yapıyo bunu mersin çeko hariç bütün bölümleri alırken türkiyedeki tüm sydv ler tüm iibf yi alıyodu

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İktisat

fetih1453

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
iibfli olduğumdan değil ama hep aklıma takılan bir mevzuydu.devletin bir okulunu neden bir öğretmen yönetiyor ? yönetici kadrolarını hakeden daha güzel bölümler varken.geç kalınmış bir karar.ilerde hastanelere vb devlet kurumlarına da sıçrarsa çok daha güzel olacak bir uygulama.ben atanmayayım önemli değil yeter ki devlet kazansın.

Blackangelll

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Arkadaşlar bu bana söylenti gibi geliyor gerçek olma şansı var mı

Cemreninannesi

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Öyle sanıyorum ki Avrupa'da felan öyle okul ve hastane yönetimi bu bölüm mezunlarından sağlanıyor geç kalınmış yerinde uygulama bence adam öğretmen sonuçta ne işi olur yönetmekle gerçi onlara sorsanız devletin hangi konumu önemli değil atanilabilecek her pozisyon onların hakkı ama genel İİBF mezunlarının adaletli dagitimla azalan kadro sayısından göre iyi bir alim olur

hakanay

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
formasyon alanlara bu hak tanınabilir formasyonu olan arkadaşlar yaşadılar olursa mükemmel olur Türkiyede 60,000 tane okul var