Meb'e Nisanda 20 Bin Atama İçin Bakanlar Görüşecek

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Milli Eğitim Bakanlığı kaynaklarından alınan son bilgilere göre....

Ocak ayında 15 bin atama yapılmasına rağmen öğretmen açığı bitmiyor. Açığın kapanması için öğretmenler Nisan ayında 40 bin atama daha yapılmasını talep ediyor. Öğretmenler, "Ocak'ta yapılan atama yaraya tam merhem olmadı. Yıllardır atanacağımız günü bekliyoruz. Nisan'da açılacak 40 bin kadro yüzbinlerce kişiyi sevindirecektir. Ücretli öğretmen sistemi bitirilmeli ve kadro açılmalı" dedi. Milli Eğitim Bakanlığı kaynakları ise "Ağustos ve Eylül'den önce bir atama yapılabilmesi için kadro ihdas edilmesi gerekiyor" dedi. Kaynaklar şu bilgileri verdi: "Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis edilen kadroların hepsi kullanıldı. Kalan kadro devede kulak. O yüzden yeni bir atama yapılması için kadro ihdası, yani ek kadro verilmesi gerekiyor. Kadro ihdası ise kanunla oluyor. Bunun için bazı girişimler var ama henüz netleşmiş bir durum yok."

2 BAKAN GÖRÜŞECEK

Kaynaklar, Milli Eğitim Bakanı ile Maliye Bakanı'nın bir araya geleceğini ve karar verileceğini de belirtti. Olumlu karar çıkması halinde, kadro ihdası Meclis'teki torba yasaya konulabilecek. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, öğretmenlerin emeklilik dilekçelerini Haziran ve Temmuz aylarında verdiklerini, bu yüzden ortaya çıkacak boşlukla ilgili de Ağustos veya Eylül'de bir atama olacağını söyledi.

GENÇLER ATAMA BEKLİYOR

KPSS sınavına girmiş memur adayları ile ilgili süreç de devam ediyor. Kurum ve kuruluşlar ihtiyaç duydukları kadro taleplerini 20 Mart tarihine kadar Devlet Personel Başkanlığı'na bildirecek. Bu talepler değerlendirildikten sonra, memur alımları 16-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğretmenlerin dışında lisans ve ön lisans mezunları ile lise mezunları da bu alımları dört gözle bekliyor. Özellikle iktisadi idari bilimler fakültesi (İİBF) mezunları, veterinerler, gıda ve ziraat mühendisleri, fen-edebiyat fakültesi mezunları, meslek yüksek okulu mezunları ile lise mezunları adaletli bir dağılım yapılmasını ve kendilerine de öncelik tanınmasını istiyor.

2. nidal

nidal Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Nisan da atama ne alaka mayıs ta mi göreve başlayacak bunlar, mayısta dersler bitmiyor mu. madem öyle haziran da ne diye sınava girecek öğretmen adayları.OLMAZ BU İŞ

umutsuzpolyanna bunu beğendi.
  3. vesaire86

vesaire86 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Kim bu kaynak merak ettim. :)

4. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Kaynak yok ama eğer doğruysa da artık takdir ediyorum. Her ne kadar bankamatik öğretmeni olsalar da hakları olmayanı bile almayı başarıyorlar.
    Oğuzun çabaları da boşa gidiyor adam 250 hesapla rt yapa yapa bi hal oldu :D

5. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Ismarlama haber olmuş bu. Doğru olması imkânsız.

6. teknorator

teknorator Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    kaynak ne böyle bir haber göredim hiçbir yerde...

7. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    saçmalık açık ne kaldı ki? nisanda atanan öğretmeni kim napsın gereksiz bir atama olur ki bunlar kulis çalışmaları gibi görünüyor alttan alttan işleyelim belki bir şey çıkar demişler!!! öğretmen alan testine yakında gerek kalmayacak bu gidişle

8. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    bu başlığın kaldırılması da bence yararımıza olur eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşmesin daha fazla...

Demhat ve oflinekpss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş