Meclis Kararını Verdi : Tezkere kabul edildi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Tgb06 tarafından paylaşıldı.

1. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    Irak ve Suriye'deki terörist örgütlerden Türkiye'ye yönelebilecek saldırıların bertaraf edilmesini öngören Başbakanlık Tezkeresi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Tezkereye ilişkin görüşmelerin tamamlanmasının ardından, CHP milletvekillerinin oylamanın açık oylama yöntemiyle yapılmasına ilişkin öngergesi iktidar ve muhalefet milletvekillerince kabul edildi.

Daha sonra elektronik cihaz ile yapılan açık oylamaya 396 milletvekili katıldı. Irak ve Suriye tezkeresi, 98 ret oyuna karşı 298 oyla kabul edildi.

"ÇÖZÜM SÜRECİ OLUMSUZ ETKİLENMEZ"

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Tezkere, çözüm sürecini olumsuz etkilemez" dedi.

Yılmaz, Irak ve Suriye Tezkeresi'nin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesinin ardından, bir gazetecinin sorusu üzerine, "Tezkere, çözüm sürecini olumsuz etkilemez" diye konuştu. "Nasıl olumlu yansır?" sorusu üzerine Yılmaz, "İyi olur, her yerde sulh olur, huzur olur, barış olur" dedi.

ÇANKAYA'DA KRİTİK ZİRVE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Çankaya Köşkü'nde güvenlik toplantısı yapılıyor.

Güvenlik politikaları ve bölgedeki son gelişmelerin değerlendirildiği toplantı, saat 20.55'de başladı.

Toplantıya, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Başbakanlık Müsteşar Vekili Ergin Ergül, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan katılıyor.

Haber : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27318216.asp

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Ekim 2014
  2. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    iibf den bir ordu kurulsun basinadan maximus gecsin...

3. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    İibfliler netten ordu kurulsun çavuş @muhtarrr42 olsun
    Bu arada bizim tecili yakarlar mı ya :D

muhtarrr42 bunu beğendi.
  4. muhtarrr42

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    belli olmaz bugun yarin cagrilabilirsin.dikkat et on saflarda olma..olursan da ölü taklidi yap..atanmadan ölmek yoookkk

5. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Adamlar ölününde kafasını kesiyo hacı ölü taklidi yaparken kafadan olmayak :D
    Hem önce cb'nin oğlu gitsin o benden büyük

6. muhtarrr42

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    o yuksek lisansa baslamis :) ..

7. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    hemen gaza gelmeyin arkadaslar.. kuklaya bakmayin kuklaciya bakin..

daha 6-7 sene oncesine kadar amerikanin irak`a, afganistana girmesini siddetle elestirenler simdi amerikayi cagiriyor orta doguya.. ne kadar ironik..

ayrica bunlar gibiler yuzunden selefi hareketin oculestirilmesine de karsiyim.. rusyaya kizip komunizme sovmek neyse isid yuzunden selefilere yuklenmek de aynidir..

8. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    bilal gitsin askere!
    ayrıca :) kızmayın kafa kesenlere :) ''gerçek'' selefilik bu değil :) zaten obama da demişti ''gerçek'' müslümanlık bu değil diye.

9. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    israil 3-4 yilda bir bi giriyor gazzeye bin-iki bin kisiyi katledip cikiyor.. rusya kafkaslari cecenleri mahvetti.. cin hem kendi halkina hem uygurlara yapmadigini birakmiyor.. amerikanin 100 yildir guney amerikasindan asyasina orta dogusundan afrikasina yaptigi katliamlarin haddi hesabi yok.. hal boyleyken isidin seytanlastirilmasi nasil bir iki yuzluluktur.. tezkere cikaracaksan hadi israile mudahale icin cikar bakalim.. gazzeye tampon bolge kur bakalim..

10. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    mürted ilan edilip öldürülen müslümanlar putperestlik olarak görülüp yıkılan türbeler camiler.(ışid)
    ırakta gazzede müslüman olduğu için öldürülenler ırakta içinde terörist var diye yıkılan camiler(abd)
    hadi hadi yukarıdaki iki örneği birbiriyle kıyaslıyalım hangisi kötü diyelim ama arasından birini kötü ilan edelim ikisi de diyemezsiniz :)
    ulan bi atanamayan ışidimiz eksikti!

11. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    ben de onu diyorum mayonezliarmut birine terorist orgut diyorsun, bin kat beterini yapan muhtemelen de o terorist dediklerinin arkasindaki guc olan digerine stratejik ortak diyorsun.. neden cunku ikincisi cok guclu.. cunku guclu olmak her yaptigini hakli cikarir..
    yeterince gucluysen afganistanda dugun salonunu ucakla bombalayip 100 masum insani oldurur ve pardon diyebilirsin dunya da olur canim boyle seyler der.. iraklilara iskence fotograflari ortaya cikar dunya seni gidi yaramaz der o kadar.. sonra o iskence gorup kurtulan ama kafayi yiyen irakli masum bir ingilizin kafasini kesince vahsi canavar olur..
    ikisine de kotu diyemeyeceksen susup oturacaksin arkadas.. amerikaya kotu diyemiyorsan bisey yapamiyorsan anlarim bu bizim acizligimizi ve korkakligimizi gosterir ama abdye muttefikim deyip iside terorist diyorsan bu iki yuzluluktur, seref yoksunlugudur..

12. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    çelişkiler yumağısın :) ışid şeytanlaştırılıyor diyerek masum melekler olduğunu ima eden ilk sensin bkz:
    şimdi gelmiş ne diyorsun git yat ortadoğu senin kafayı bulandırmış. :)
    ışidin anti emperyalist duruşu: ''ama onlarda terörist''

bu arada chaborz net ol net ışid destekçisiyim de daha net yüklenelim sana yoksa ciddiye alamıyorum seni pek :)

13. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    isid seytanlastiriliyor demekle masum melek ilan etmek arasinda fark goremiyorsan gidip yatmasi gereken sensin dostum.. terorist kavramini kullanmiyorum ben ici tamamen bos bir kavram oldugu icin fakat isidin yaptigi acikca zulumdur. birakin birilerini murted ilan edip oldurmeyi ben gercekten murted olanlarin bile oldurulmelerine karsiyim hatta bu konudaki hadisin islamin butunuyle bagdasmadigi ve dolayisiyla uydurma hadis olma ihtimalinin kuvvetli oldugu gorusundeyim..

saddam da zalim bir adamdi. amerika geldi saddam gitti ne oldu? daha mi iyi oldu irak halki icin?

isid destekcilerinden once git bati yalakalarina yuklen sonra gel isidcilere israil binlerce masumu oldururken siz sozde murted avina cikmis ne yapiyorsunuz neden gazzeyi savunmaya gitmediniz diye soralim beraber..

14. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    aynı anda hem ışide hemde israil ve abd ye terörist diyebiliriz bence çok zor değil ki aynı anda dememiz birinin diğerinden daha fazla veya az terörist olduğu gerçeğini değiştirmez.
    ama sen ısrarla önce birine sonra birine terörist dememizi istiyorsun
    ALAYININ ... diyebiliyorsan aynı noktadan bakıyoruz ve daha fazla uzatmanın manası yok ama hala kıyaslama içindeysen onlarda yapıyordu demeye getiriyorsan ışide kılıf arıyorsun demektir.

15. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    tabiki siraya koyucam hemserim etki tepki olayidir bu.. tamam isid karanlik bir orgut Allah bilir icinde olmayan istihbarat teskilati yoktur ama on binlerce militan da ajan degil ya..

senin de kardesin tecavuze ugrasa, senin de colugun cocugun oldurulse, sen de ebu garip iskencehanesinden kurtulsaydin sen de cikar kafa da keserdin baska sey de yapardin..

isid bir hastaliktir. emperyalist bati bu hastaligin sebebidir. sen hastaligin sebebine mudahale etmezsen iyilesme sansin da olmaz..

16. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    etki tepki he mi nedense etkilenen masum selefi kardeşlerimiz nedense hiçbir amerikan üssüne saldırmadı şimdiye kadar kestiği iki amerikalı dışında amerikan kanı dökmedi israilli öldürmedi nedense hiç bu acılar çekmiş selefi kardeşlerimiz kardeşlerine tecavüz edenlere değil nedense süriyeli kürtlere yönelmiş ebu garip işkencelerinden geçen bu yürekli kardeşlerimiz nedense silahları hiç bir amerikalıya doğrulmamış.

hastalık beyinlerinizde yakında ''emperyalist batı'' beyin naklini başarıp bunu gerçekleştirecek siz birbirinizi yerken. sonrada bu kuranda yazıyordu zaten dersiniz. ne güzel demiş aziz nesin...

17. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    arkadasim sen unuttun heralde amerika 2011 yilinda butun askerlerini cekti iraktan.. su an irakta amerikan askeri yok. ama irak savasinda amerikanin yaninda yer alan kurtler ve siiler var bilmem anlatabildim mi

bu arada kurt kardeslerim varsa burda bana kizmasin adamlarin yaptigini aklamaya calisiyor degilim kesinlikle.. mazlumderin miydi bir slogan var cok severim: kim olursa olsun zalime karsi kim olursa olsun mazlumun yaninda diye.

Son düzenleme: 3 Ekim 2014
  18. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Muhti bunu beğendi.
  19. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    uzaktaki sosyalistler göze hoş geliyor nedense :) daha bir hafta olmadı istanbul üni. sol solyalist üniversite öğrencilerine saldıran ışid köpekleri varken okyanus ötesi sosyalistleri iyi bizim memlekettekiler tu kaka :)

ballandıra ballandıra anlattığın latin amerika sosyalist hükümetlerini örnek vermeden önce moskovoya kovmaya çalıştığınız insanları düşün.

son olarak tavrını netleştirmene sevindim ''atanamayan ışidli'' kardeşim :)

20. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    hemserim sen yaftalamaya ne kadar meraklisin yahu beni bu sefer kimlerden saydin bu sefer ki turkiyedeki sosyalistleri moskovaya kovmaya calisanlardan sayiyorsun :) inan bana mensevik/bolsevik kirmalari cakma sosyalistleri bi tarafa koy gercek sosyalistlerden hatta marksistlerden biri olsun o adami bugun meydani bos bulan binlerce abdestli kapitaliste degismem..

ote yandan atanamayan isidli esprine guldum gercekten iyiydi :) ama oyle bisey yok asla zalimden taraf olmam inan. yaptiklari abartiliyor elbette ama 1 masumun bile canina kiydilarsa ki o iki amerikali ve bir ingiliz masumdu saniyorum (en azindan oldurulme gerekceleri itibariyle) onlarin kafasini kesmelerine tanik oldu gozlerimiz ( olay tiyatroysa da isid inkar etmedi sonucta) kesinlikle yaptiklarini hos gormem olanaksiz..

ben sadece butun bu katliamlarin gercek sorumlusuna dikkat cekmeye calisiyorum. ve bir vatandasi olarak bu ulkenin abdnin taseronlugunu yapmasina sonuna kadar karsiyim..

ha bu arada avatarimdan dolayi isidci oldugumu saniyorsan malumundur ki bu Hz. Muhammed (s.a.v.)in muhrudur. bu muhrun o capulcularla ozdeslesmesinden son derece rahatsizim bu yuzden sectim..

Sayfayı Paylaş