Memur Maaşları hakkında;

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında denizyıldızı tarafından paylaşıldı.

1. denizyıldızı

denizyıldızı Üye

Ödül Puanları:
    8
    Konuyla ilgili güncel bir başlık bulamadım umarım sorun olmaz.
    Sormak istediğim: işletme mezunlarının kpss b puanı ile yerlesebilecekleri tüm memur pozisyonlarinin maaşı aynı mıdır yoksa kurumlara göre değişir mi?
    Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi acaba?

2. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    denizyıldızı bunu beğendi.
  3. denizyıldızı

denizyıldızı Üye

Ödül Puanları:
    8
    Peki bu farkliliklari nasıl öğrenebiliriz? Sınav sonrasında tercih yaparken kazancı etkili olucaktir sıralamada...

4. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    sınavdan sonra bunları düşünecek o kadar çok vaktin olacak ki bence şuan kpss çalışmalısın

ama maaşlar 1700-2200 arasında gider gelir b grubunda... tek tük bazı pozisyonlar ve kurumlarda ( DHMİ, gümrük vs) 2200 üstü olabiliyor
    ...
    Bu maaş az derseniz 3 bin+ olan A grubu kariyer meslek sınavlarına hazırlanmanız gerekiyor

5. denizyıldızı

denizyıldızı Üye

Ödül Puanları:
    8
    Onlara yetişmem mümkün değil, çok geç karar verdim bu sınava hazırlanmaya ve ilk kez deniycem, yabancı dil sınavı kaydı bile yaptırmadım, b grubu adaylara gerekebilecegini bilmiyordum, biraz da bu yüzden sanırım şimdi herşeyi önceden bilmek istiyorum ki zaten bir yandan da yeniden yazıcak kadar tarih çalıştım bugün, biraz kafamı dağıtmam lazım..

6. denizyıldızı

denizyıldızı Üye

Ödül Puanları:
    8
    Ve son birşey daha sorucam , İstanbul'daki kurumların kadroları şişti mi yani forumlarda herkes uzak yerleri düşünüyor, belki sizler uzun zamandır takip ediyorsunuzdur, dolayısıyla biliyor olabilirsiniz.

7. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    ''istanbul'daki kadrolar şişti mi'' diyerek kastettiğin ''kadrolar doldu mu'' ise, hayır hala her kurumun en yüksek kontenjanı istanbul'da. çoğunluğun tercih etmeme sebebi yaşam pahalılığı. hem bu yüzden hem de kadro sayısının yüksek olmasından dolayı puanlar istanbul'da düşüyor.

8. denizyıldızı

denizyıldızı Üye

Ödül Puanları:
    8
    Teşekkür ederim.

9. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    2000 den asagı yok gıbı memur kadroları yerıne pc ısletmenı veya vhkı kadrolarını yazmak daha fazla kazandırır.

10. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    2 binden aşağı yok mu :)

11. denizyıldızı

denizyıldızı Üye

Ödül Puanları:
    8
    İşletme mezunundan bilgisayar İşletmeni alırlar mı ki, gerçi dün akşam bir yarışmadaki kız dedi ki Türkçe öğretmeniymis ama infaz koruma memuru olmuş, arkadaşı da gıda muhendisiyken olmuş :) çok da şaşırmamam lazım sanırım.

12. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    bilgisayar işletmeni gih sınıfı memurluk. direkt bizim fakültenin işi yani ama 4001 sevdalısı bazı kurumlar kodu öyle belirliyor.. infaz koruma her bölümden aldı. iibf'li de girdi, kimyager de.

13. denizyıldızı

denizyıldızı Üye

Ödül Puanları:
    8
    İstanbul'da bu gih sınıfı memurluk dediğiniz bölümlere atanabilmek için 90 mi almak gerekir?

14. seeding

seeding Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    85 puan al türkiyede her yere atanırsın....Ancak sana tavsiyem sınava 4 ay kaldı,buralarda pek vakit geçirme..sınavdan sonra zaten her gün buralarda olacaksın...

15. denizyıldızı

denizyıldızı Üye

Ödül Puanları:
    8
    Çok teşekkür ederim düşünceniz için haklısınız ancak ben hergün ders çalışamıyorum, darlaniyorum çünkü... Bana İstanbul lazım başka şehirlerde bu maaşlarla uzun yıllar geçirinirim ama sadece geçinirim. Her okuduğum başlıkta yeni birşey öğrenip şaşırıyorum, çok değişik bir süreçmiş Kpss...

16. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Yaşına kişisel özelliklerine göre bir hedef belirle arkadaşım. 2012'de KPSS'ye girdiğimde 2010 yılından beri araştırarak A nedir, B nedir hangi kadro nedir, temel kavramları biliyordum.

657 399 çakılı kadro bölümünün kodu olan 4431, rotasyon, açıktan alım, merkezi alım gibi kavramlar. Hepsini kendimiz araştırarak öğrenmiştik, şimdi herkesten öğrenebilirsin. Araştır kafana takılan heryerde yardımcı olalım arkadaşım.

Yaşın 25 altındaysa kendine güveniyorsan kesinlikle A hazırlan derim, yani alan. 25 üstüyse de yi düşün derim.

17. denizyıldızı

denizyıldızı Üye

Ödül Puanları:
    8
    İşletmeci bir 1985 liyim ben de. Bu bahsettiginiz memur kadroları hakkında hiçbir fikrim yok, ben de hedef belirleyebilmek için sürekli forumları okuyorum ama herşey çok karmaşık geliyor.

18. denizyıldızı

denizyıldızı Üye

Ödül Puanları:
    8
    Ve inanın bana masabaşında en fazla 1 saat oturabilen bir yapım var, eğitim hayatım boyunca bir kez dahi memur ya da bankacı olmak isteyebilecegimi hayal etmemişimdir . Şimdi ise memurlarin İş tanımlarını anlamaya çalışıyorum .

19. denizyıldızı

denizyıldızı Üye

Ödül Puanları:
    8
    Mesela birşey sorabilirim, kendi üniversitemde Uludağ mezunuyum, tezsiz İşletme yüksek lisans programını bitirdim. Bunun kamuda faydasini görebilir miyim?

20. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    O zaman yardımcı olmak boynumun borcudur, B dedikleri Genel Kültür-Genel Yetenek yani Cumartesi sabah giriyorsunuz 120 soru 120 dakika, şu an taban 83 84lerde. Alansa müfettişlik uzmanlık vs. Şahsen vakit kaybedecek lüksüm yoktu, B'den atanma yoluna baktım bitti gitti. A ise İİBF bölümlerinin sınavları iktisatmış muahsebeymiş hukukmuş vs. giriyorsun, sonrasında da siteleri takip ediyorsun kurumların bir kısmı kendi sınavı+mülakatını yapıyor, bir kısmı da direkt mülakata çağırıyor başvurular sonrası.

Muhabbet bu en kaba haliyle hocam, ha bir de. A kadroların sınavı her yıl, B ise 2 yılda bir olur. Bitti, gitti. :)

Sayfayı Paylaş