Merkez Bankası Uzman Yardımcısı Sınav İlanı 2013

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Serkan tarafından paylaşıldı.

1. Serkan

Serkan Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA MERKEZ BANKASI UZMAN YARDIMCISI ALINACAKTIR

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezinde çalıştırılmak üzere sınavla Merkez Bankası Uzman Yardımcısı alınacaktır.

ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR
    -
    Türkiye’de en az dört yıllık eğitim veren veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, çalışma ekonomisi, işletme, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, bankacılık, maliye, muhasebe, sigortacılık, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, istatistik, matematik veya matematik mühendisliği programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimi almış olmak,
    -
    2012 veya 2013 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 85 ve üzerinde KPSSP1 puanı almış olmak,
    -
    İyi derecede İngilizce bilmek [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yılda yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 70 veya Test of English as a Foreign Language (TOEFL) Paper
    -
    based Test (PBT)’den en az 561 veya Internet
    -
    based Test (IBT)’den en az 84 veya International English Language Testing System (IELTS)’den en az 5 puan almış veya Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’ndan en az 42 yabancı dil sorusunu doğru olarak cevaplamış olmak],
    -
    Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak (Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.),
    -
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranacak genel şartları taşımak,

Başvuru Tarihleri

Başvuru tarihleri 2013 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının açıklanmasının ardındanbu sayfada duyurulacaktır ( Sonuçlar yeni açıklandı ancak Henüz duyurulmadı )

Detaylı Bilgi : http://www.tcmb.gov.tr/yeni/banka/per/2013MBuzmnYrdiilanierkenSONHALi.pdf

Sayfayı Paylaş