Merkezi Atama Sayısında Artış Olması

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında erciyes3838 tarafından paylaşıldı.

1. c.sereni

c.sereni KYK/85,58 (2012den beri mücadeleci Iibfli) Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    338
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Yeni Maliye bakanımız, ilimizin gururu, hemşehrim :) Yapsın bize son atamada bir kıyak, acısınlar bize :D

maliyecii bunu beğendi.
  2. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Hocam sen olması gerekenlerden bahsediyorsun.Senin olması gerekenin +80 in atanması benim olması gerekenim ise Üniversitelerdeki iibf fakültelerinin kapatılıp yarı yarıya düşürülmesi hatta %70 i kapatılmalı . Okullardaki başarıya endeksli olarak da gerek kamu sektörünün gerek özel sektörün belirli temsilciler,müfettişler,insan kaynakları uzmanları aracılığı ile bu başarılı öğrencilere 4. sınıfın son 2-3 ayında mülakatlar yapıp kendi bünyelerine katılması için sözlü sınav yapmaları. Bu sayede üniversitede full yatıp sınav dönemlerinde not peşinde koşup,notu tutandan daha yüksek alanlar devri biter. Çünkü herkes afedersin köpek gibi çalışıp diploma notunu yüksek tutmaya çabalar ucunda iş sahibi olmak olduğundan kimse kimseye de not vermez rekabet olur beyinler yarışır,kapışır. Bunun da belli kriterleri olur örneğin Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı için kriter olarak 4 üzerinden 3.00 ın üzerinde diploma notu olanların başvurabileceği şeklinde sınırlama getirebilir. Veya sallıyorum Sabancı Holding için mülakata girmek istiyorsa öğrenci 3.30 un üzerinde Koç Holding için 3.50 nin üzerinde mezun olmalı gibi bir sistem olsa inanın Ülkede ne iş adamları, ne bilim adamları, ne girişimciler, ne nobel ödülü alanlar çıkar :)

3. francesco totti

francesco totti VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Gümrük Memuru olarak düşünüyorduk seni seren :)

4. c.sereni

c.sereni KYK/85,58 (2012den beri mücadeleci Iibfli) Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    338
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Hadi inşallah :)

5. erciyes3838

erciyes3838 VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    2016 yili ozellikle b grubu icin daha verimli bi yil olacagini dusunuyorum kasimda 2000 lik lisansin 500 unun iibfden olmasi bunun bi habercisi. Sgk ptt kyk zira gumruk alimlari ile 2014 puanini cogumuzun degerlendirecegini dusunuyorum .

6. iibfmaliye

iibfmaliye Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Ne güzel buraları hareketlenmiş :).
    Arkadaşlar ben de düşüncelerimden bahsedeyim kısaca biliyorsunuz biz 2014 Temmuz mağdurlarıyız. Merkezi atamadan kurumlar yavaş yavaş zaman zaman hızlıca çıktılar. Hemen hemen her kurum mülakatlı alıma geçti bunun en büyük ve yegane sebebi aslında paralel yapı savaşıydı. Son seçim öncesi hemen sonrası ve Kasım ataması bize biraz umut vermeye başladı. Çünkü kurumlar şikayetçi olmaya başladı sözleşmeli personel ve mülakattan gelenlerden. Bu mülakatlı alım bitecek anlamına gelmiyor ama en azından merkezide umudumuz yükseldi bence.

mervenil ve elyesailyas bunu beğendi.
  7. mervenil

mervenil VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dokuz Eylül Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    paralelle mücadele sözüne sinir oluyorum paralellerin hepsini zaten tanıyolar. bikaç yıl öncesine kadar cemaatçi olanlar en güzel işlere yerleştiriliyodu :( şimdi mücedele istiyolarsa kendi soktukları adamları çıkarsınlar. paralel maralel yok.
    hepsi siyasilerin biz mağduruz bize oy verin bizi kandırdılar bize destek olun yalanından başka bişey değil bence.
    yoksa cemaatle geçmişte veya şimdi en ufak ilgisi olanlar bikaç haftada saptanıp işten çıkarılabilir :)

axakali bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş