MHP 119.000 Öğretmen Kadrosu Yasa Teklifini Meclise Sundu

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
MHP, yıl sonuna kadar 119 bin öğretmen atanmasını öngören kanun teklifini, TBMM Başkanlığı'na sundu.MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ve MHP İzmir Milletvekili ve Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın teklifi, Milli Eğitim Bakanlığın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'de değişiklik yapılmasını öngörüyor.Teklife göre, öğretmen unvanlı kadrolardan 119 bin adedi ile bakanlığa ait diğer hizmet sınıfları kadrolarından bin adedine, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu kapsamı dışında, 31 Aralık 2014 tarihine kadar atama yapılacak.Teklifin gerekçesinde, 21 Mayıs 2014 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı'nın yönetici dışında fiilen çalışan öğretmen sayısının 747 bin 26, öğretmen normunun 866 bin 128 olduğu, buna göre 119 bin 102 öğretmen ihtiyacının bulunduğunun resmi olarak açıklandığı vurgulandı.Eğitim ve öğretimin aksamadan sürdürülmesinin en önemli şartlarından birisinin öğretmen ihtiyacının giderilmesi olduğu anlatılan gerekçede, kanun teklifinin, yeni eğitim-öğretim yılında öğretmen ihtiyacı olan hiçbir okulun kalmaması için bakanlığın öğretmen norm kadro sayısına göre mevcut öğretmen ihtiyacının karşılanmasını öngördüğü belirtildi.

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
muhalefetle görüşülüp görüşülmemesi konusunda kararsızlık mevcut bizde. Bazı kişiler görüşmemizi bazıları direkt olarak iktidara yoğunlaşmamız gerektiğini söylüyor. Bizim için de bu şekilde yasa teklifi sunulur mu bilinmez

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Muhalefetin vereceği kanun teklifleri direk reddediliyor.

Geçen Dönemde Bildiğim kadarıyla İİBF için 3 kere verildi direk reddedildi...

Ben şahsen muhalefetin fayda etmeyeceğini geçen dönem gördüm. Bu dönemde muhalefetle vakit kaybetmeye değeceğini düşünmüyorum. Koalisyon hükümeti olsaydı mantıklı olabilirdi.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
https://twitter.com/mazharbagli yarın gorusmemız var kendısıyle bu aksam twıtter etkınlıgı yapıyoruz sayımızı gostermek ıcın duyarsız kalmayın onemlıdır!

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
oğretmemnler subatta hapı yuttu o zaman :)))))
İşe girdiklerinde, haftanın dört günü işten 14.00'da çıkıp ay çok yoruldum diyip bitlkinlikten uyuyakalan insan topluluğudur öğretmenlerin %90'ı. O %10luk o mesleği kutsal sayanlara kadro verilmesi lazım, kalanı devlete külliyen yük.

dogru soyledin dostum... ama formasyonla bunlar bizden daha beter hale dusecekler haberleri yok...
İşe girdiklerinde, haftanın dört günü işten 14.00'da çıkıp ay çok yoruldum diyip bitlkinlikten uyuyakalan insan topluluğudur öğretmenlerin %90'ı. O %10luk o mesleği kutsal sayanlara kadro verilmesi lazım, kalanı devlete külliyen yük.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
259 binlik alım teklifi bile verse muhalefetin gücü bir yere kadar. tribünlere yönelik bir hareket bu. iktidar mecliste yeterli çoğunluğa sahip. o yüzden alım konularına muhalefetin çok bir etkisi yok, tek etkileri hükümetin teklifini destekleyip bizde yaptık ettik oldu olayı.

rainman

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
İşletme
siyaset yalandır bende az çok bu işin içindeyim. bu ilanı veren muhalefet yarın iktidar olsa bu dediğini yapamaz. benim görüşüm kadro isteniyorsa iktidara yakın kişilerle televizyonlarla vs. görüşülüp kamuoyunda farkındalık yaratılması lazım diğer türlü her şey ters tepebilir.