mhuy vs. il göç . Hangisi için çalışmalı?

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında lisa tarafından paylaşıldı.

1. lisa

lisa İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar ben bu sınavların ikisine de başvurdum. biri 8 eylülde biri 9 eylülde.

yalnız bildiğiniz gibi il göç için ekstra konular var. bunları sadece okuyup geçmeyi planlıyorum diğer türlü yetişmiycek. her konu için bi günümü ayırsam 10 günüm falan gidiyo toplamda yine. ki okuyup geçince sınavda ne kadar işime yarar bilemiyorum. bu konular %20 ağırlıkla sorulacak dendi ama önceki sınavlarda da %20 denip daha fazla sorulmuş diye duydum.

mhuy ise kpssden bildiğimiz konular.

yalnız şöyle bişey var. il göç için sıralamaya girmeme ihtimalim yok. puanım 77. mhuy için ise puanım 75 ve benden önce 3000 kişinin falan başvurmaması lazım. yoksa onda sınava kalamıyorum. geçen yıl mhuy verilerine baktım. sınav için yine kadronun 20 katı aday denmiş 7000 civarı kişi alınacakmış yani sınava. ama başvuru 4000lerde kalmış. yani beklenenin çok altında başvuru olmuş. bu sene de böyle olursa bana kesinlikle sıra gelir mi acaba?

yani il göç için vakit harcamayıp sadece mhuy için mi ders çalışsam? ikisine de yarım çalışmaktansa birine tam çalışırım diyorum. ama bu da riskli geliyor çünkü mhuy olacağının da garantisi yok. başarılı olamayabilirim. torpilim vs de yok yani :)

neyse. sonuç olarak bi fikre ihtiyacım var. siz olsanız ne yapardınız. mhuy sıralama konusu kafamı kurcalamasa ona yardırayım diyorum ama o zaman da il göç ihtimalini elemiş oluyorum.

çok uzun yazdım ama. şimdiden teşekkürler.

2. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    hocam senin iş karışık...naaap bilionmu il göçe çalış....mhuy daha bi asil gibi duruo o yuzden ordaki rakipler dişli olablir...

lisa bunu beğendi.
  3. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    hangisine kapasiten yetiyorsa ona çalış. birisi patlar sen patlamayacak olana çalış

sıralamaya girebileceğin öncelikli olsun

lisa bunu beğendi.
  4. lisa

lisa İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    kapasitem mhuya yetiyo.

il göçe girerim. mhuy ise belirttiim gibi geçen seneki gibi olursa girebilirim.

il göç yarın açıklanıcakmış. mhuy da açıklansa bi.

5. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    yarın bu soruna cevabı kendin vereceksin o halde :)

lisa bunu beğendi.
  6. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    sen bence genel calıs, bu sınav olmaz diğeri olur.. daha ilanlar çok cıkar ama mhuy a gırmenı daha cok ısterım...

lisa bunu beğendi.
  7. lisa

lisa İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    il göç için genel çalışmak yetmiyo işte sorun orda. ekstradan çok fazla konu var. okulda görmediğimiz ve kpssde bölüm bölümümde çıkmayan, çalışmadığım konular. çok vaktimi alıcak ama tam anlamı ile öğrenmiş olmıycam.

8. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    dostum bu ısler bıraz da kısmet meselesı,bende cok ank gıt gel yaptım... cok guvendıgım guy un yazılı sınavında elendım,guruktede mulakatta kaybettım.. 76 puanla 5.promosyon vdk gıren arkdasımda var... adam mezun olusunun 5.yılında atandı hemde mufettıs olarak. sen elınden gelenı yap ;)

lisa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş