Milletvekili seçelim

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında client98 tarafından paylaşıldı.

1. client98

client98 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Selamlar...

Aranıza yeni katıldım öncelikle bugüne kadar vermiş olduğunuz mücadeleden dolayı hepinizi kutluyor ve teşekkürü bir borç biliyorum.

Arkadaşlar halimiz ortada. Benim bu mücadelemizi farklı bir boyuta taşıyacak bir önerim var. Arkadaşlar mecliste iibf'lilerin isteklerini bağıra bağıra dile getirecek bağımsız bir milletvekli mi çıkarsak. 350.000 kpss'limiz var. Ortalama 3'er kişilik aile nüfusları olsa 1 milyon eder. 5-10 lira arası bir bağışlada müthiş bir seçim kampanyası oluştururuz oy bile satın alırız;). Zamanında sosyal medyayı takip edenler bilirler incisözlük böyle bir girişimde bulunmuştu sansüre karşı. Tabi kendi deyimleriyle o liselilerin:D çoğu oy kullanamadığı için ve sayıları az olduğu için seçemediler vekili gerçi vekilde zaten vekillik vasıflarını taşımıyordu. Ama çok güzel dikkat çekmişlerdi ve iyi bir mesaj vermişlerdi. Genel seçim kapıda bence düşünmemiz gerek. Tabi 4001'ciler duymasın adamların hayatları çalıntı üzerine sonra çıkıp meclisten de vekil kadrosu isterler.

2. sanem8635

sanem8635 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    bütün iibfliler aynı şehirde otursaydı dediğin kesinlikle olurdu. çünkü malesef vandaki birisi istanbul milletvekilini seçemiyor. bir milletvekili belirledik diyelim hangi şehirden adaylığını koyacak. o şehirde kaç iibf mezunu var. istenilen sayıda iibfli varsa hepsi aday olan milletvekiline oyunu verecek mi.

Sayfayı Paylaş