Mücadele Grubuna Açık Çağrı

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
AÇIK ÇAĞRI

Yıllardır İİBF'ye uygulanan devlet politikaları göstermiştir ki İİBF örgütlenmelidir. Bu kapsamda Türkiye'nin her yerinde bulunan İİBF mezunları bilinçlendirilmeli ve mağduriyetin giderilmesi için aktif etkinlikler yapılmalıdır.

Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de arkadaşlarımız örgütlenme çabası içine girmişlerdir.

Bunca çaba ve emek biz İİBF'lilere sonunda şunu göstermiştir : Sosyal medya üzerinde ve genel içerikli memur sitelerinde yapılan örgütlenmeler, kısıtlı ve mücadeleye hiçbir şekilde katkı sağlamamaktadır.

Bu boşluğun doldurulması, İİBF Mezunları ve öğrencilerinin daha iyi örgütlenebilmesi için bu platform oluşturuldu.

iibfliler.net olarak bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmalarda taktir edildik ama nedense hiç takip edilmedik.

Sitemiz İİBF'ye ait bir platform olarak görülmesi gerekirken kişiselleştirilmiş ve oluşturulan bu önyargılarla kendi kendine gelişim sağlaması beklenmiştir.

Şunu Özellikle belirtelim ki hiçbir internet sitesi kendi başına büyüyemez. Gelişim göstermeyen internet siteleride kapanmaya mahkumdur.

Evet doğrudur kişisel çabalarımızla bu siteyi ayakta tutmaya çalışıyoruz ancak hiçbir şekilde mücadelemizi kişiselleştirmedik.

Bu yüzden mücadele grubumuza açık çağrı yapıyoruz.

Gelin öncülük edin İİBF'lileri bir çatı altında toplayabilmek için verdiğimiz çabalara destek verin. Bu oluşum içinde aktif görev alın, hiç olmazsa vakit ayırın, bilginiz dahilinde paylaşımlar yapın.

Çünkü bizler
kendi çabalarımızla ne yaparsak yapalım, yapacağımız etki sınırlıdır; Ancak bu oluşum birileri tarafından sahiplenirse büyüyebilir, mücadele etkili ve organize olabilir.

Bu oluşumun büyümesi sadece bu dönemdeki iibfli arkadaşlarımızın değil gelecek dönemlerdeki iibfli arkadaşlarımızın da mücadelesini etkileyeceğini lütfen unutmayın.

Saygılarımızla.

Ülkemizde bir çok üniversitede duyduğum kadarıyla iibf mezun dernekleri var. Onlarla irtibata geçilip ortak bir dernek kurulup daha etkili ve büyük bir sivil toplum anlayışı içerisinde çalışmalar yapılabilir. Şahsi görüşüm bu yöndedir.

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Ülkemizde bir çok üniversitede duyduğum kadarıyla iibf mezun dernekleri var. Onlarla irtibata geçilip ortak bir dernek kurulup daha etkili ve büyük bir sivil toplum anlayışı içerisinde çalışmalar yapılabilir. Şahsi görüşüm bu yöndedir.
Dernek kurmak konusunda çalışmalar yapılıyor tekirdağlı yakında oda açıklanır merak etmeyin.

kymkm35

Yeni Üye
arkadaslar bende böyle bir site kurulmasını arzuluyordum emeği geçenlere teşekkürler
su açık öğretim olayı da bariz bir saçmalık oldu 1 milyon 250 bin kişi okumaktaimiş ve bu sayı katlanarak artıyor. aöfliler kızacak belki ama liseyi bitiren herkes e iibf okuma fırsatı sunmakta nedir? bunun içinde bir çalışma yapılmalı bence fırsat eşitliği bu değil.
herke ikinci ünv okuyup bizimle kpss ye giriyor ne diye bu kadar rakibimiz olsun ki ??

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
birlik olalim sadece kendimizi degil bütün iibflileri düsünelim elimizden geldigince hak yememeye bakalim iibf yi yine iibf li yaralamasin artik

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Hayırdır Neden :)

yamur

Üye
Mücadele Grubu
mücadele bitti galiba grup sessiz burası sessiz yoksa plan program içerisinde miyiz? bu sessizlik beni korkutuyor :(

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Programlar devam ediyor gizli görüşmelerde var :)

yamur

Üye
Mücadele Grubu
olsun ya aman iyi sessizlik korkutuyor beni.
gelişmeleri nasıl takip edicez onu bilmiyorum işte :( face grubu tamamen sessiz ben olaylardan çok uzağım içim rahat etmiyor böyle.

görüşmelerin devam etmesi sevindirici en peki ankaraya uzak olan ve gelme şansı olmayanların yapacakları birşey yok mu? küçük maddi destekler mail organizasyonları mektup gibi bunların hepsi organizayon ile olur mesala hesap numaranız var mı küçük eft ler çekebileceğimiz?

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Aslında böyle birşeye gidecezde bunun için güven duygusu oluşurmu sonra toplanan bu mevlaları etkinliktekilere ulaştırma durumu var. Toplamayı deneyebiliriz.

Forum üzerindende gönderilen paraları nerelerde kullanılabilmesi için konuşabiliriz.

cenk coban

VİP Üye
Kadrolu Üye
ankaarada son duurm nedır arkdaslar bu sıtede yenıyım,yıgıt bulutla gorusme durumu gundemde mı??

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
aramıza hoşgeldin cenk coban serkan arkadaşımız gizli görüşmeler var demiş belki yiğit bulutla da görüşülüyordur. en azından ben bilmiyorum. malum buraya herkes üye olabiliyor. o yüzden bazı şeyler açık açık yazılamıyor malesef.

Arkadaşlar yolumuz açık olsun inşallah ankara grubunun yapacağı görüşmelerden olumlu sonuçlar alırız

dersata

Yeni Üye
bunun için en iyi çözüm herkesin ortak bildiği,tanıdığı ve güvendiği bir kişinin adına para yatırmak olabilir.onu da mücadele de ön saflarda yer alan kişilerden(ankaraya veya istanbul)seçmek gerek.

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
bunun için en iyi çözüm herkesin ortak bildiği,tanıdığı ve güvendiği bir kişinin adına para yatırmak olabilir.onu da mücadele de ön saflarda yer alan kişilerden(ankaraya veya istanbul)seçmek gerek.
Site olarak Paypal üzerinde bağış sistemi kuracağız Kredi kartıylada para yatırılabilecek...
Ayrıca bize ait banka hesapları
PTT Hesaplarıda var

Toparlanan bağışların

İstanbul
Ankara
İzmir
Diyarbakır

Gibi Aktif Grupların etkinliklerinde yaptıkları masraflar bu hesaptan karşılanacak.

Bunlar bizim düşündüklerimiz.