Mücadele için Gerçek Bir Eylem

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında middle_finger tarafından paylaşıldı.

1. middle_finger

middle_finger Üye

Ödül Puanları:
    3
    Bu başlığı açtım çünkü mücadele için bir sürü başlık açılmış, bir sürü seçenek tek tek ele alınıyor. Milletvekillerine e-posta atmak, tweeter'da örgütlenip tweet yağmuruna tutmak hashtag'lar oluşturmak vs.. En sonunda Hüseyin Çelik ile görüşüldü ve bu görüşmeyi Hüseyin Çelik kendi twitter adresinden de duyurdu: İlgili haber:

Hükümetin Gündeminde İİBF Sorunları Var | Memurlar, memur, memur haberleri, memur, memurhaber, kpss

“ Değerli İİBF mezunları,bugün sizleri temsilen bir grup arkadaşınızla Ak Parti genel merkezinde görüştüm. Hazırlıklı gelmişlerdi
    DPB, Çalışma Bak.,Aile ve Sos. Pol.Bak.,Yök, Ösym, Yurt-kur, Gümrük ve daha birçok kurumu ilgilendiren hususları buralara ileteceğim."İİBF mezunlarıyla iletişimimiz devam edecek. “

Gazeteye ilan da verildi. Bimer'e yazanlar da oldu. Sonuç ne oldu? Ben 83 puanla açıkta kaldım. 3. atamadan sonra artık atanamayacağım gerçeğini kabullenip tekrar 2014'e hazırlanmak için motive olmak üzere önümde zaten 6 ay kalmıştı.. Haliyle pek hazırlanamadım da o moralle. Sınavın da gitgide zorlaşması üzerine bu yıl aldığım puan 78. Bu başlığı açmamın nedeni kendi atanmam değil çünkü bu puanla atanacağımı düşünmüyorum ama eğer önceki yıllara bakıldığında 2014 kpss 'den atanılabilir puanlar alanlar benim yaşadığım hezimeti yaşamak istemiyorlarsa yukarıda bahsettiğim mücadele yolları dışında başka yollar aramalılar... Şuan bu forumda yapmaya çalıştığınız her şey 2012 yılında bizler tarafından yapıldı ancak işe yaramadı. Sorunun farkında herkes ancak gerekeni yapmıyorlar o halde bizim de sesimizi daha farklı bir şekilde duyurmamız gerek... Daha yaratıcı şeyler bulunabilir. Gerekirse Meclise gidip eylem yapılsın. Bu iş klavye başından halledilseydi 2012 yılında verdiğimiz tüm o tweet, hashtag, e-posta, ilan mücadeleleri sonuç verir ben ve benim gibi 80 üstü puan alan tüm arkadaşlar atanmış olurduk.. Öğretmenler, sendikalar sokağa dökülüp haklarını arıyorlar. Aldıkları zammı beğenmedikleri için. Biz yüzbinler olarak iş istiyoruz bir işimiz yok, gençliğimiz geçip gidiyor, psikolojimiz bozuluyor, hayatımızdaki her şey erteleniyor, emeklerimiz çalınıyor, yıllarımız çalınıyor, paramız çalınıyor ancak sokağa çıkmaya korkuyoruz. 2014 puanlarınızın mücadelesini sizler yine klavye başında vermek isterseniz siz bilirsiniz. Rahatımızı bozmadan rahata erebileceğimizi düşünmüyorum. Yaptığınız bu çabaların hiç biri işe yaramayacak. Çünkü hepsi daha önce yapıldı ve işe yaramadı!!!..

Meclisin önüne yapılacak bir yürüyüş eylem basın açıklaması belki daha etkili olacaktır bunun için de olabildiğince kalabalık olmalıyız. Eş zamanlı olarak hem İstanbul'da hem Ankara'da yapılabilir. Bu bizim anayasal hakkımızdır.

2. yuppi26

yuppi26 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    78
    Bölüm:
    İşletme
    Ağustos ayına planlayalım arkadaşlar. Maddi manevi her desteğe hazırım

3. dnzclmn54

dnzclmn54 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Çok güzel bi yazi gercekten durumumuzu ozetlenekten ziyade fazlasiyla aciklamis.uzulmek yok psikolojomizn bozulmasina izin vermiyelim ve 78 le gümrük muhafaza ya atanan arkadaşlar oldu sizindw umarim gümrük vs olur bide bu senenin 78 ile 2012 78 ayni değil inş mucadelemiz iyi olursa 78 77 kadar düşebilir puanlar neden olmasin daha önce olmadimi

yuppi26 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş