Mücadele Nasıl Olur? Nasıl Daha Fazla Kadro Gelir? Cevap İçeride

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Arkadaşlar 2012 döneminden kalan bir kısım arkadaş mücadele olayını bilmekte ancak yeni mezun veya kpssye yeni girmiş arkadaşlar olayın farkında değil onlar için kısaca anlatmak istiyorum...

Öncelikler puanlar herkese hayırlı olsun... Arkadaşlar bildiğiniz üzere devlet her sene alınacak memur sayısını önceden beliiyor bunun içerisinde genel idari hizmet memurluk kadroları düz memur diye tabir ettiğimiz 1850-2250 civarında değişen (657 ve kit olarak değişiyor) maaşları bulunan kadrolardır.

Kadrolar neye göre dağıtılıyor?

En önemli sorun şuarada ortaya çıkıyor devlet belirlediği bu kadroları önlisans lisans (4001 kodu) ve iibf arasında paylaştırıyor... Bu paylaşımda etkili olan kurumlar çalışma ve sosyal güvenlik bakanı, dpbaşkanı, ve en önemliside kurumların genel müdürleri ve bağlı oldukları bakanlar...

İşte aynı havuzdan daha fazla pay almak için her dönem önlisans-4001-iibf arasında mücadele savaşları yaşanır netekim sesi çok çıkan kadro alacağı düşüncesi vardır...

Peki bu mücadele nasıl yapılır?

1.Twitter üzerinden bakanlara ve kurum yöneticilerine twit atılarak.
    2.Bakanlara, Kurumlara, Yöneticlere,Milletvekillerine mail atılarak
    3.Yerel ve Ulusal gazetecilerle görüşerek haber yapılası için baskı yaparak. (google incelemesi yaparsanız bir çok iibf haberi mevcut)
    4.hertürlü sendika kişi ve kurum desteğini almaya çalışarak.
    5.bimer ve tbmm dilekçe sisteminden bol bol iibf sorunlarını dile getirerek
    6.VE EN ÖNEMLİSİ BÜYÜK KİTLELERLE SOKAKTA YÜRÜYÜZ EYLEM YAPARAK

2. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    aslında bu ara bir çok kişi boş durumda artık maillere başlayabiliriz öncelikli alımlar şu an gümrük ve ptt onların mail adresini paylaşıp bir yerden başlayalım.

3. estralla69

estralla69 Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    4.hertürlü sendika kişi ve kurum desteğini almaya çalışarak.

buna katılmıyorum hükümet karşıtı sendikalarla iş yapıldığında aldığımız kadroyu gördük

yardım isteneceksen hükümetten veya hükümete yakın kişilerden istenir

sevelim ya da sevmeyelim bu böyle kadro için bu yapılmalı

cmdn ve mülkiyeli bunu beğendi.
  4. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    sendika işi bana görede gereksız keza sendıkacılar cıkarları olmadan adım atmayan varlıklardır onlardan fayda gormek bır yana zararları dokunur yandası yansızıda karsısıda uzak dursun derım! kadro yonetımın elınde yonetımle ıyı anlasmaya calısmak en mantıklısı ve chp mhp bdp vekıllerıyle falan bu ıs olmaz kanaatındeyım tatlı dıl yılanı delıgınden cıkarır tatlı dılle yonetımdekıler ve onların vekıllerıne ulasılmalı bana sorarsanız!

beren27, cmdn, ksk_lee_burak ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. plnozturk

plnozturk 83,055

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Süleyman Demirel Ünv.
    Bölüm:
    Ekonometri
    Kesinlikle katılıyorum usulüne göre Yapmalıyız karşıtlık eylemleriyle şansımızı dahada düşürüyoruz.iibf çatısı altında bi dernek kurabilsek daha önce el sanatları öğretmenleri böyle yaptı.son yirmi snede 13 kişi almışlardı.dernek yardımıyla ve 2 temsilci göndererek sözü aldılar.sonrasında tam on onbeş gün el sanatlarıyla ilgili hediye yağmuruna tuttular.çok etkili oldu nerdeyse hepsi atandılar çünkü az mezunları vardı. Emek olmadan yemek olmuyo arkadaşlar biliyosunuz.onun için elimizden geleni yapalım bu son şansımız çünkü ilerki yıllarda atama olucağını sanmıyorum.seçim dolayısıile de bu şansı kullanalım ama lafta kalmasın.o yüzden bir an önce harekete geçelim

6. Srpnrc

Srpnrc Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    ÇEKO
    Haklısın gerçekten bu örnek olsun bizlere.Mezun sayımız oldukça fazla,mümkün olduğunca fazla kişiyi bilgilendirmemiz gerekiyor. Gerekli kişilerle irtibata geçelim.

7. anti

anti Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Arkadaşlar bilindiği üzere meclis bir süre daha çalışmalarına devam edecek bu süre zarfında özellikle iktidar milletvekillerine twitter dan taleplerde bulunsak belki cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bize yardımcı olma sözü verebilirler işte milletvekillerinin listesi AKPARTİ lütfen twiterdan bulup iletişime geçelim samimi ve içten bir dille.

8. cmdn

cmdn İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    BU AKŞAM Kİ ETKİNLİK ÖNCESİ YAPILMASI/BİLİNMESİ GEREKENLER ÖNEMLİ

Liste, beş dakikada bir değiştiğinden ötürü gelecek konu, kuyruktaki önem sırası ve yukarıda anlatılan durumlara göre listede kendini gösterir. Kısaca, sizin TT listesine aldırdığınız konu, aslında bir iki saat sonra TT listesinde görünür.

* TT listesinde var olabilmek için fazla tweet değil tam tersine çok kişinin bu konu hakkında tweet atması gerekmekte.

* TT listesi için çabalayan kişiler twitter’da yeni hesaplar olmamalıdır. Twitter bu konuda belirli bir hesap düzeyi belirlemiş halde. Kişi, bu düzeyi yakalamadığında (takipçi, takip ettiği, tweet sayısı) TT için bir etkisi yok kadar az.

* Konuyla ilgili gelen soru ya da RT’lere cevap verilmesi, konuyla ilgili Hashtag’i kullanarak tweet’leşmek listeye girmek için katkı sağlayacaktır.

* Konunun içinde link, internet adresi, fotoğraf adresi olmaması gerekmekte. TT listesine girdikten sonra konuyla ilgili linkler verilebilir.

* Liste, beş dakikada bir değiştiğinden ötürü gelecek konu, kuyruktaki önem sırası ve yukarıda anlatılan durumlara göre listede kendini gösterir. Kısaca, sizin TT listesine aldırdığınız konu, aslında bir iki saat sonra TT listesinde görünür.BU YÜZDEN OLMUYOR GİREMEDİK BEN BIRAKIYORUM TARZI YAKLAŞIMLAR OLMAMALIDIR DİKKATLİ OKUYALIM LÜTFEN ÖNEMLİ

9. esra178

esra178 Yeni Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    258
    Bu aksam icin yeni hesap almistim ise yaramayacak mi simdi

Kafkaslı bunu beğendi.
  10. mymaxi

mymaxi Üye

Ödül Puanları:
    8
    yarayacak tabi hocam hiç olmazsa ufak birer adım atmış olacağız lütfen sizde saat 22.00'da #350BinİİBFliMezunuÇokAtamasıYok tag'i ile destek verin

11. fatma nacar

fatma nacar Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    ‪#‎350BinİİBFliMezunuCokAtamasıYok‬ tagı ile saat 22.00 de twitterdayız desteklerınzıı beklıoruz

12. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    yarayacak, farklı ip"lerden atılan tweet önemli, ne kadar çok farklı ip"den tweet atılırsa o kadar etkili olur

13. Zuurtu

Zuurtu VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Arkadaşlar 35bin kadroda çok değil mi bu zamana kadar hic verilmiş mi ki

14. oflinekpss

oflinekpss Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    kardesım ogretmenlere 85 bın kadro cok degıl mı onlar bızım yarımızken

15. ekonometri

ekonometri VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    Ekonometri
    bugünkü etkiliğe katılamadım arkdaşlar kusura bakmayın destek olamadık

16. rdvndmr89

rdvndmr89 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Bahsedilenlerin hemen hemen hepsini yaptım 100 kere Mehmet Şimşek'e yazdım ses yok. Çok dağınığız. 500 kişi bile aynı anda bir şey yapsak işe yarar. Bakalım daha vakit uzun.

Bir tek Tapu Kadastro'dan cevap geldi maillerde

25.07.2014 tarihli elektronik posta bilgi edinme başvurunuz incelenmiştir.
    Kurumumuz personel politikası, kurumumuzca yapılan hizmetlerin daha etkin, daha hızlı ve
    vatandaş memnuniyeti odaklı bir şekilde yürütülmesini sağlamakla beraber, kamu yararı ve hizmet
    gerekleri de gözetilerek kurumun gelecek vizyonuna uygun; değişime ve gelişime açık, nitelikli
    personelin istihdamını sağlamaktır. Kurumumuz yapılacak hizmetin gereği olarak KPSS kadro ve
    pozisyonlar için aranan nitelikler ve bu niteliklerin kodlarını dikkate almak suretiyle öğrenime
    ilişkin koşulları belirlemektedir.
    Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı olarak faaliyet göstermekte
    olup ihtiyaç duyulan personellerin ve niteliğinin planlaması buna göre yapılmaktadır. Bununla
    beraber kurumumuzda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (A) bendi
    kapsamında istihdam edilecek devlet memuru alımları, ÖSYM Başkanlığı tarafından KPSS (B)
    grubu puanları esas alınmak suretiyle Maliye Bakanlığının izni ve Devlet Personel Başkanlığının
    belirlemiş olduğu kontenjan ile sınırlı sayıdaki personel Genel Müdürlüğümüzde hizmetine ihtiyaç
    duyulan unvan ve kodlardan doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme ile yapabilmektedir.
    Bilgilerinizi rica ederim.

17. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    hazır mülakatı inceleyenler sitedeyken güncel

Michael Scofield ve Kafkaslı bunu beğendi.
  18. işletmeci00

işletmeci00 İşletme - 84,3

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
  19. mehmet ali

mehmet ali Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İnönü Ünv.
    Bölüm:
    Ekonometri
    mücadeleyi twitter ve faceden çıkarabilirsek birşeyler olabilirdi, lakin gidişat kötü bu şekil devam ederse 85 altı zor

Sayfayı Paylaş