Müfettişlik & Akademisyenlik?

S.R

VİP Üye
Evet arkadaşlar sizce hangisi? Şahsen akademisyen olmak daha kolay gibi geliyor (sınav aşaması açısından) ama müfettişlik daha bir cezbedici sanki. Maaşları da yakın. Hangisi daha iyi sizce?

ÇayÇayÇay

Çay Varsa Huzur Var
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Evet arkadaşlar sizce hangisi? Şahsen akademisyen olmak daha kolay gibi geliyor (sınav aşaması açısından) ama müfettişlik daha bir cezbedici sanki. Maaşları da yakın. Hangisi daha iyi sizce?

Senin gönlünden hangisi geçiyor önemli olan o, hangi meslekte daha mutlu olursun önemli olan o, sonuçta akademisyenliği de biliyorsun Müfettişliği de hangisini istiyor deli gönül ona yönel ;)

Kolay zor ya da maaş az çok demeden severek mutlu olacağın hangisi ise ona yönel ki her daim mutlu bir çalışan olarak işini severek yapabilesin ;)

Herkes kendince kendisine en uygun olanını der sence hangisi :)

M

mahir

Misafir
İki uç nokta gibi hocam bunlar. Biri evraklar, resmi yazışmalar, resmi işlemler vs. diğeri de sürekli araştırma, okuma, yazma vs.

Mehmet hocanın dediği gibi hangisinde mutlu olursunuz? evraklar, resmi işlemler vs ile uğraşmak mı okuyup, araştırıp, yazmak mı?

Eğitim
Lisans
Bölüm
ÇEKO
Akademiye bas geç hocam arkana bakma :D

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bu senin kendin için verecegin bi karar ancak şöyle bir.yorum yapabilirim. Akademi denince ders geliyor aklıma ders çalışmayı çok seviyorsan akademisyen ol daha az seviyorsan müfettiş :)

S.R

VİP Üye
@Mehmet Aksu ve @mahir hocam müfettişliği daha yakın gibi hissediyorum kendime ama insanın her şey hissettiği gibi olmuyor işte o_O gerçi olup olamayacağımız belli değil ama çabalıyoruz işte
@memuriyetderdi bakıcaz hocam daha karar veremedim :)
@betimlemeツ müfettişliği kazanana kadar bir akademisyen kadar ders çalışmış oluyoruz zaten aşağı yukarı :D

Warning

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
Ama ömrün boyunca calismayacaksin:)) biraz daha az işte:D
bu ülkede mevzuatı değişmeyen tek meslek imamlıktır yani müfettiş bence hem turne hem değişen mevzuatı takip etme bakımından çok daha yorucu bir ders çalışma gerektirebilir tabi kurumuna göre de değişebilir.

M

mahir

Misafir
alan sınavı iyi de yazılı ve veya "sözlü" olması kötü. bu ülkede sözlü sınav torpilin bir diğer adı. bir doğru yapıp on yanlışla süslemeseler her şey güzel olacak da işte...

Kardeş,
akademisyenlikte min 40 yasında prof olursun deli gibi calısman lazım. mufetıslıkte 3.5 yıl adamı zorlarlar 10. yılından sora özelede kayabılırsın. toplumca teftısın daha bır albenısı var,herkes eskı mulkıye mufettısı gıbı havaları var sanıyor(sansınlar daa ıyı )ama gorevlendirme olmadan 1 halt degılsın :) teftısde daha cok cevren olur.iç denetcı olarak unıversıteye de donebılırsın sınavla. ben kıtap okumayı arastırmayı cok sevmem belkıde ondan yorumlarım bu yonde

S.R

VİP Üye
Kardeş,
akademisyenlikte min 40 yasında prof olursun deli gibi calısman lazım. mufetıslıkte 3.5 yıl adamı zorlarlar 10. yılından sora özelede kayabılırsın. toplumca teftısın daha bır albenısı var,herkes eskı mulkıye mufettısı gıbı havaları var sanıyor(sansınlar daa ıyı )ama gorevlendirme olmadan 1 halt degılsın :) teftısde daha cok cevren olur.iç denetcı olarak unıversıteye de donebılırsın sınavla. ben kıtap okumayı arastırmayı cok sevmem belkıde ondan yorumlarım bu yonde
ben de öyle düşünüyorum müfettişlik daha bir havalı gibi. tabii önemli olan havalı olması değil sevdiğin işi yapman her işi severek yapman diyerek @Mehmet Aksu hocamı da anayım :D ama müfettişliği daha bi severim gibi geliyor, deniycez bakalım.

ben de öyle düşünüyorum müfettişlik daha bir havalı gibi. tabii önemli olan havalı olması değil sevdiğin işi yapman her işi severek yapman diyerek @Mehmet Aksu hocamı da anayım :D ama müfettişliği daha bi severim gibi geliyor, deniycez bakalım.
maliye alıma cıkacak kardes, çaşıs istersen zaten dokmeye basladı mılletı,pazartesı de 5.promosyondan dokecek bırazcık

S.R

VİP Üye
maliye alıma cıkacak kardes, çaşıs istersen zaten dokmeye basladı mılletı,pazartesı de 5.promosyondan dokecek bırazcık
hocam çalışıyorum da zaten şu an alan puanım yok 2015'e giricem. Alımlar devam edicekmiş Mehmet Şimşek öyle dedi. Gerçi onun sözüne ne kadar güvenilir o da tartışılır ya :D

hocam çalışıyorum da zaten şu an alan puanım yok 2015'e giricem. Alımlar devam edicekmiş Mehmet Şimşek öyle dedi. Gerçi onun sözüne ne kadar güvenilir o da tartışılır ya :D
:)) alım kesin kardes,mehmet sımsek yenı kabınede olsada olmasada ;)