Müteşebbis Ruhunu Açığa Çıkaralım Ey Ekonomistler =)

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Evet arkadaşlar bir iş kuracak olsanız ne olurdu bu herkes hayalindeki işi anlatsın bakalım =)

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
pastane açardım;yiyebildiğimi yer kalanını satardım.
yada kitapçı;okurdum önce sora satardım.

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
nargile cafe açmak isterdim böyle denize yakın manzarayı gören bi mekanda

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Benim aklımda üniversite öğrencinin fazla olduğu bir yerde büyük bir cafe&fastfood açmak
sabah 9-14 arası açık büfe kahvaltı olacak
12.00-20.00 arası fast food ama ondada çok çeşit menüler olucak pizza, hamburger, sosisli, kumpir, waffle vs. bir çok menü olucak
hafta içinde 2 gün bir menü alana 2. menü 1 TL olucak
20.00-24.00 arası canlı müzik ve alkol olucak

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
ikinci düşüncemde =) sitelerin yoğun olduğu bölgelerde kurye marketler açmak yani mini marketler olucak dışarıda 5-6 motorlu kurye olucak sürekli sipariş götürecek evlere market alışverişlerini evlere getiriyoruz =) ama bu zincir market şeklinde olacak motorlar elektrikli olucak =) bu düşüncemi birisi yakın zamanda hayata geçirir bence çünkü hayat bu yönde ilerliyor insanlar artık marketlere gitmek istemiyorlar =)

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
Benim aklımda üniversite öğrencinin fazla olduğu bir yerde büyük bir cafe&fastfood açmak
sabah 9-14 arası açık büfe kahvaltı olacak
12.00-20.00 arası fast food ama ondada çok çeşit menüler olucak pizza, hamburger, sosisli, kumpir, waffle vs. bir çok menü olucak
hafta içinde 2 gün bir menü alana 2. menü 1 TL olucak
20.00-24.00 arası canlı müzik ve alkol olucak
aga orayı idare etmek çok zor olur be orası hani bi an düşündüm ana baba günü olur derler ya :D

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
ikinci düşüncemde =) sitelerin yoğun olduğu bölgelerde kurye marketler açmak yani mini marketler olucak dışarıda 5-6 motorlu kurye olucak sürekli sipariş götürecek evlere market alışverişlerini evlere getiriyoruz =) ama bu zincir market şeklinde olacak motorlar elektrikli olucak =) bu düşüncemi birisi yakın zamanda hayata geçirir bence çünkü hayat bu yönde ilerliyor insanlar artık marketlere gitmek istemiyorlar =)
ben bu fikri çalarım :D

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
üretim odaklı fikir olsunda işe yarasın :) hizmet sektörü çok para ister.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
üretim odaklı daha çok değilmi :D makinesi atölyesi ohoo emek yoğun daha ucuz =)
senin fikirler çok maliyetli mustor :) üretim odaklı işler kobi şeklinde olursa çok maliyetli olmaz.
ticaretin tadı başka :)

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Benimde 2-3 planım var iyi kötü en uygun maliyetlisini açacağım kafama koydum 10 yılıda bulsa ticaret güzel birşey bence :) 1-Küp şeker üretimi ; makineleri alıyorsunuz su ve toz şekeri koyup size küp şeker veriyor bunu kahvehanelere cafelere pazarlıyorsunuz ayrıca özel bir makine sayesinde küp şekerleri tekli ve çiftli sarmalıyorsunuz sarmalanan kağıtta pazarlayacağınız cafenin restoranın ismi baskısı olacak kişiye özel gibi.
2-Tavuk çiftliği günümüzde en çok tüketilen gıdaların başında geliyor.Özel kafesler var 4-5 katlı her bölümde 3 tavuk falan var hastalandığında dahi diğerlerine bulaşmamış oluyor yumurtasını ayrı tavuğunu horozunu ayrı satabiliyorsunuz tabi büyük firmalarla anlaşmanız lazım size tavuğun aşısını civcivi yemini gönderiyor tesisi siz kuruyorsunuz
3-Dürümcü ; özellikle alkollü mekanların yakınına kurduğunuzda adana urfa tavuk ciğer vs vs şeklinde iyi iş yaparsınız benim üniversitede acayip yoğundu dürümcüler iyide para kazanıyorlardı 3.5 tl'ye satışı vardı şu an memleketimde bu kadar uygun yapan yer yok işi öğrenip kesinlikle açmayı düşündüğüm iş bu 30 40 milyara açılabilecek en makul işletme
4-İddaa bayi :D

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
benim son planımda 2. planımdan yola çıkarak aklıma gelmişti projenin adı marketsepeti yemeksepeti konseptinde resterontlar yerine marketler üye olucak ve sipariş verenler o markete bildirilecek market teslimatını yapıcak yemeksepeti %5 gibi bir kmoisyon alıcak bu işten mantık aynı yemekspeti.com mantığı ancak markete uyarlanmış hali ben 4*5 yıl içinde marketlerin resteronler gibi paket servis olayına geçeceğini tahmin ediyorum zaman giderek buna dönüyor bu işi ilk başlatanlar iyi kaymak toplar =)

bu fikirde çok maliyet yok aslında sadece tutundurma maliyeti var oda 2 yıl sağlan reklamdan geçer...

Ser

Üye
Mücadele Grubu
bi kaç site var zaten böle yapan : ]

bence lokal ile inteneti birleştiren projeler her zaman kazanır gibi geliyor bana. yakın çevredeki insanların ihtiyacını internet destekli karşılayacak projelerden bahsediyorum. örneğin mustorun söylediği market dağıtım işi olabilir. veya diğer bir arkadaşın söyledği şeker tarzı bir iş de. yalnız önemli olan lokal ve internete dayanması. ve mutlaka insanlara bir artı değer katmalı.