Neden Çok Öğretmen Alınıyor?

Katılım
19 Eyl 2014
Mesajlar
11
Beğeniler
13
Bölüm
Kamu Yönetimi
#1
Hepimiz mezun olduğumuz bölümler itibariyle az çok siyasi bilgiye sahibiz.Devletin son yıllarda neden bu kadar fazla öğretmen almasını araştırdığımızda hepimiz aynı sonuca ulaşacağız.
Öncelikle devletin 1 senede alacağı kadronun yarısından fazlasını öğretmenlere tahsis etmesi devletin bu kadar çok öğretmene ihtiyacı olduğu anlamına gelmiyor.Ayrıca devlet sadece eğitimcileri guldurup (ki hala yetmez dedikleri halde) diğer mezunları kusturecek kadar cahilde değil bunu bilmemiz lazım.Peki sebep ne? Bir anda Türkiye nin nufusu 2 katına mı çıktı da bu kadar çok öğretmene ihtiyaç duyuldu?
Hayır sebep kesinlikle bu değil.
Son 1 yılı aşkın süredir yaşanan gelişmeler ayyuka çıkmadan önce 4+4+4 olayının tepkisini azaltmak kılıfıyla alımlar yapıldı.Fakat son yaşanan gelişmelerde kılıçlar aşikar çekildikten sonra dersane meselesi dolayısıyla mağdur olacağını duşundugu kesime kucak açtı.Yani aldığı öğretmenleri merkezi olarak yerleştirmesi yani mülakatsız yerleştirmesi sizi yanıltmasın devlet bunların gemiyi terkedenler olduğunu biliyor.Boylelikle devlet elindeki kadro kozunu iyi kullanarak hasmını alt edip kolunu kanadını kırdı.Zaten karşısındakininde en buyuk kozunun eğitim mezunları olduğunu bildiği için butun imkanlarını kullanarak istediği sonuca ulaştı.
Anlayacağınız olay öğretmenlerin eylem yapması veya atananların oyları veya oy potansiyelleri falan değil mesele öyle olsa öğretmen atamaları da mulakatlı olur ki bence olması gerekir.Tabi bu gidişatın sonu birkaç sene sonra alınacak 2-3 bin öğretmen için 10 bin öğretmenin mulakata gireceği sureçler olarak gorunuyor.
Benim çıkarımlarım bunlar biz ne kadar uğraşsakta devlet politikası bu yönde yoksa devlet alınan 50 bin öğretmenin 30 binini 30 farrklı fakulte mezununa payetse butun üniversite mezunlarını guldurur.Biz bile geçen sene 500 civarı merkezi kadroya razı olduk 2 alımda.
Bunları yazmak içler acısı ama gorunen bu 2014 umarım en kotu merkezi atama yılımız olarak tarihe geçer.
 

rammstein85

Ministry of Family and Social Policy
Katılım
24 Kas 2013
Mesajlar
1,833
Beğeniler
1,195
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
#3
YAZACAKLARIM CANINIZI SIKACAK AMA GERÇEKLER BUNLAR NE YAZIK Kİ

1.birkere biz 400bin kişi falan değiliz o kağıt üzerindeki rakam.aöflülerin çoğu üniversite kültüründen nasibini almamış kaderci pasif kişiler.çoğu askerlik yada hava atmak için okuyor.asgari ücrete razılar.asker polis olanı da çok .ulan esnaf arkadaşım var be aöf mezunu.öğretmenlerse 400bin bilinçli hepsi örgün mezunu üni kültürü almış hakkını arayan kişiler.iibf ise ancak 100bindir

2.atanmayan öğretmenleri geç herkesin çocuğu okulda okuyor yani 76 milyonu ilgilendiren bi konu.özellikle köylerde öğretmen atanması oy açısından hayati önem taşıyor.iibf ise işi devlete düşerse anca anlıyor onda da sıra beklemeye razılar zaten heryerde sıra var çünkü yeterki çocuğu eğitim alsın.

3.son olarak öğretmen açığı ASLA KAPANMAYACAK arkadaşlar.sınıf mevcutları 40-50 olan yer var.sınıflar 20-25 kişiye düşürülüp daha çok okul açılıp öğretmen atanacak.bunu bütün öğretmen arkadaşlarımdan duydum
 

kpssmagduru

VİP Üye
Kadrolu Üye
Katılım
10 Tem 2014
Mesajlar
893
Beğeniler
563
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
#5
Serefsiz hukumet yuz verdigi icin.kadroyu acmis onlara okyanus bize damla veriyolar.
 

rammstein85

Ministry of Family and Social Policy
Katılım
24 Kas 2013
Mesajlar
1,833
Beğeniler
1,195
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
#6
atanamayan-ogretmen-meclis-te-gozyaslarina-6674911_x_213_o.jpg

kendi caps çalışmam ve sorunun cevabıdır efenim :)
 

cenk coban

VİP Üye
Kadrolu Üye
Katılım
21 Tem 2013
Mesajlar
805
Beğeniler
502
#8
birçok ünlü web sitenin sahibi öğretmen,iktidarla ikili ilişkileride neredeyse perfect,blog yazarlarına bakıyorum çok aktifler.sözlüklerde mükemmel algı yönetimi yapıyorlar.bırde formasyon alan 4001 lerde artık bu gruba dahıl oldugu ıcın onlerı otoban gıbı acık... kadro ıhtıyacı var evet ama taseron ıscıler gıbı hukumet bunları gutmeyıde bılırdı ama ruzgar onların tarafından esıyor bu donem