Nedir bu SYDV?

Konu, 'SYDV' kısmında Tgb06 tarafından paylaşıldı.

1. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nda çalışanlar 657’ye tabi değildir, İş Kanunu’na göre sözleşmeli personel olmaktadır. Sözleşmeler de belirsiz süreli olarak yapılır. Bu da yüksek puan almış kişilerin boşta kalmak yerine atanana kadar çalışıyım düşüncesiyle kısa süreli istihdam alanı olmuştur. Yani istediğiniz zaman istifa edip memurluk kadrosuna geçebilirsiniz. Son zamanlarda torpilin havada uçuştuğu kişiye özel ilanın çıktığı bir kurum olarak dikkat çekmektedir.

Sosyal inceleme görevlisi olarak işe başlayanlar yardıma muhtaç vatandaşların başvurusuyla ilgili işlemleri yürütürler. Dosya düzenler, ev ziyaretine gider. Bu kurum ayrıca yaşlılık maaşı, engelli maaşı gibi işlemleri de yürütür. Çalışanlar genel anlamda memnun değildir, vakitlerinin çoğu büro dışında geçebiliyor. Çalışanlar iş yoğunluğu nedeniyle şikayetçidirler.

Artı yönleri olarak hem ikametgah şartıyla yaşadığınız ilçede çalışma imkanı buluyorsunuz hem de maaş yönüyle düz memur maaşlarından biraz daha fazla maaş alıyorsunuz. Maaşları dereceye göre 2000-2500 arasında değişiyor. (Tam emin olmamakla beraber bir tanıdığım SYDV’de 3 ay gibi kısa bir süre çalıştı yılda 2 kez net maaş ikramiye aldıklarını söylemişti.)

2. sel3645

sel3645 Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    arkadaşlar 9 ay sydv de çalıştım sormak istediğiniz konu olursa yardımcı olabilirim.

3. Michael Scofield

Michael Scofield Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    138
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye

Büro görevlisi ne iş yapar?

4. sel3645

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    Büro görevlisi vakıflarda büroda bulunan vatandaşların yardım, engelli aylığı, yaşlılık aylığı, gibi başvurularını alan ve dosyalarını hazırlayan kişidir. Ayrıca dış yazışmalar gibi vakfın diğer işlerini de yapar. Maaşı inceleme görevlisine göre düşüktür. İnceleme görevlisi gibi dışarıya çıkmaz, görevi vakıfta ve masa başındadır.

Michael Scofield bunu beğendi.
  5. peter keating

peter keating VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Bölüm:
    İşletme
    Hocam, böyle demişsiniz ama genelde ehliyet şartı koyuyorlar. Ben Beykoz ilanına başvurdum ehliyet tercih sebebi diyordu, mülakata çağırdılar ama sizce ehliyetsiz birini alırlar mı? Bir de mülakatlar kabaca nasıl geçiyor? Eski forumlarda kendinizi tanıtın, merkezi atama olursa gider misiniz, bilgisayar bilginiz nasıl diye sorular gördüm. Bunlar dışında alanla ilgili sorular vs olur mu sizce?

6. sel3645

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    Ehliyet şartını başvurular çok olduğu için kriterleri yükseltmek için koyduklarını düşünüyorum, yoksa bir büro görevlisinin araçla işi olacağını sanmam. Fakat genede belli olmaz alınacağınız yerde inceleme görevlisi açığı olur ve sizi de incelemeye gönderebilirler.

Mülakat konusu ise gitmeden önce vakıf hakkında ve işleyişiyle ilgili konulara bakın derim mesela mütevelli heyetinde kimler bulunur, inceleme görevlisi yada büro görevlisi hangisine başvurduysanız ne iş yapar, o işle ilgili teknik birkaç bilgiye bakın, vakıfların kurumsal yapısına bakın, kime bağlıdır, başkanı kimdir, bilgisayar konusu çok önemlidir onlara yetkin olduğunuz konusunda ikna€ etmelisiniz ayrıca başvuracağınız ilçeyle ilgili mutlaka araştırma yapın, nüfusu ne kadardır, kaç köy, kaç mahalle vardır, toplum yapısı nasıldır gibi... Alanınızla ilgili soru sorulacağını sanmıyorum sorsalar da çok genel sorarlar ayrıntı sormazlar, bence hiç alana çalışmayın mülakata gidecekseniz.

7. Michael Scofield

Ödül Puanları:
    138
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Bir referans olmadan da insanlar SYDV'lere yerleşebilir mi? Öyle ilanlar görüyoruz ki kişiye özel açılmış oluyor adeta, siz ne düşünüyorsunuz burada çalışmış biri olarak?

Son düzenleme: 5 Eylül 2014
  8. sel3645

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    Ben SYDV'ye torpilim olmadan yerleştim mesela, dürüst olmam gerekirse bence torpille girmenin çok zor olduğu bir kurumdur. Neden diye soracaksanız mülakat heyetinde birbiriyle çalışmayan 7-8 kişiden oluşuyor. Bunları kaymakam belirliyor ve oylamayla karar alıyorlar yani hepsine yada büyük çoğunluğuna ulaşılması gerekir torpil yapılabilmesi için. Genelde heyette bir mahalle muhtarı, bir sivil toplum örgütü başkanı (genelde kızılay olur), ilçe milli eğitim müdürü, sağlık müdürü, mal müdürü gibi müdürlerden birkaçı, vakıf müdürü olur.

Kişiye özel ilana gelirsek sana şunu söyleyebilirim, şimdi bana kızabilirsiniz belki ama genede paylaşayım; ben bulunduğum ilçede 9 aylığına geçici sözleşme ile görev yaptım. İlçenin kaymakamı beni çok seviyordu ve sürekli takdir ediyordu çalışmalarımı bu nedenle vakıfta devam etmemi çok istedi fakat vakfın norm kadrosu dolu olduğu için yeni personel alamıyordu bu nedenle Ankara'ya yazı yazarak kadro talep etti, fakat olumsuz cevap aldık. Eğer ki olumlu cevap alsaydık dediğiniz gibi birazda kişiye özel bir ilan çıkarılarak benim alınmamı sağlayacaktı. Fakat en başında dediğim gibi ben oraya torpille girmedim zaten çalıştığım için kadroya alınmam sağlanacaktı ama nasip olmadı. Benim verdiğim sadece bir örnek diğer vakıflarında bu şekilde yaptığını söylemiyorum ama isterlerse de yapabilirler, fakat hiçbir şekilde ilana çıkmadan hiç kimseyi alamaz vakıflar onun için birini almak bile isteseler ilana çıkarmak zorundalar.

9. Michael Scofield

Ödül Puanları:
    138
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Neyse nispeten daha olabilirliği olan ilanlarda şansımızın olduğunu anlıyorum bu yorumdan, biraz içim rahatladı açıkçası. Hem de okuyan kişilere bir ümit olur. Teşekkür ederim elinize sağlık, uzun uzun yazmışsınız.

10. rammstein85

rammstein85 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    2 ay oldu sınav biteli yok mu hiç sydvye yerleşen 2014 puanıyla.hemem hemen hepsi iibf yazıyo ilanlarda.bir sürü ilan çıktı

11. Michael Scofield

Ödül Puanları:
    138
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Sadece İİBF yazmıyor, diğer bölümler de var. İnşallah yerleşiyordur arkadaşlarımız da biz de seviniriz 1 kişi daha işsizlikten, sömürüden kurtuldu diye.

12. Harikalar Diyarı

Harikalar Diyarı Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    kaç puanla kazandınız.taban puanlaqr kaç dolaylatrında seyrediyor genelde acaba ?

13. sudem a

sudem a VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Yüzüncü Yıl Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    B
    Büro görevlisi mi sosyal inceleme gorevlisi mi ?? Hangisini tercih edersiniz

14. sel3645

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    sosyal inceleme görevlisi tabiki arada büyük fark var

15. sudem a

sudem a VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Yüzüncü Yıl Ünv.
    Bölüm:
    İktisat

16. sudem a

sudem a VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Yüzüncü Yıl Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Bu Fark parasal yondenmi ? Ben maddiyattan çok isin rahat olmasını istiyorum inceleme görevlisi genelde disarda oluyor sanırım bu yüzden büro daha rahat değil mı?? basvuracam da ikisi arasında emin olamadim @sel3645

Son düzenleme: 5 Şubat 2015
  17. İktisatt_54

İktisatt_54 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Namık Kemal Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Arkadaşım senın dedıgın olayın torpılle bir alakası yok aslında,sözleşmeli girmissin işini iyi yapıyorsan ne guzel .
    Binlerce insan var,işini dogru dürüst yapmayan vs. herneyse.
    Torpil olayı bu tür yerlerde çok oluyor zaten .O ilçenin önde gelen isimleri yeterli zaten ;)

18. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    ortak o nasıl bir kaymakammış öyle yahu... bizimde tanıdık vali yardımcıları var hiç böyle birini kadroya geçirecek kadar sevmediler be kardeşim :) adam işini yapıyorsa teşekkür ettiler geçtiler...ayrıca seni de tebrik ediyorum iyi niyetimle zaten ayda yılda bir o adamı görürsün ne ara kendini sevdirdin hocam :)

19. estralla69

estralla69 Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    bu ne zamandır böyle?

20. san marinolu forvet

san marinolu forvet VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    68
    ne demek işini iyi yapıyorsan topille alakası yok?torpilse torpildir.laga luga yapmasın kimse.bi şeylere kılıf bulmayın be sıktınız artık.yüce ALLAH ın huzurunda da torpil,reverans yok dersin.toplum yozlaşmış,pislikleşmiş be.

Sayfayı Paylaş