NERDE BİRLİKTE HAREKET ETMEK? HANGİ MÜCADELE?

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında mescioglu tarafından paylaşıldı.

1. mescioglu

mescioglu İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ben forum konusunda yeniyim.
    Burda olan karmaşıklığı anlamış değilim..
    Şimdi twitter organizasyonu var diye bi konu açılıyor, her çarşamba, cuma, pazar deniliyor, bazı arkadaşlar twitter da yırtınıyor, aynı gün için bi arkadaş mail etkinliği yapıyor, herkesi buna yönlendirmeye çalışıyor, bi tarafta bugün twitter etkinliğimiz var bize destek olun diye ben sağa sola haber veriyorum, sonra bakmışım kimse yok. Herkes bişeler için ayrı ayrı uğraşıp kendi uğraşı için destek toplamaya çalışıyor..
    Tamam fikirler güzel, elimizden gelenin belki hepsini yapamıyoruz ama en azından uğraşıyoruz, para gönderildi inşaallah daha da gönderilecek, twitterda destek olmaya çalışılıyor, mail fikri güzel yazıldı gönderildi ama bu kopukluk neden?
    Twitterda tt olmak iibfliler.net' ten geçiyor.. Şurda güzel bir organizasyon ve kararlılıkla 100 değil 500 kişiyi bile twitterda toplayabiliriz..
    Ya ana sayfada ya forumun herhangi bi yerinde haftalık duyurular olsun.. Haftanın kaç günüyse artık twitter organizasyonu olunacaksa herkes orda olsun. Mail atılacaksa ordan duyurulsun. Ama o hafta ne yapılacaksa sadece bir merkezden bakılsın öğrenilsin... Kişi bazlı organizasyon yerine planlı programlı olsun. Sonuçta sürekli forumda olan kişiler vardır, burası ile daha çok ilgilenen arkadaşlar.. editör.. vs sorunlarımızı bi şekilde çözelim..
    Mesela yarın trt haberde Mehmet Şimşek var.. twitterdan gelen sorular cevaplanacak diye özellikle belirtmişler.. Bu haberle sitenin hemen harekete geçip insanları yönlendirmesi gerekirken sadece çok az arkadaşımız bunu kendisine dert edinip duyurmak için çabalıyo. Bunu öncelikle site yöneticilerinin haber yapması bile gerekir diye düşünüyorum.. Mücadele deniliyor ama ayağımıza gelen en büyük fırsatlardan birinde ortalık çok sessiz??
    Bu gibi durumlarda da mücadele ruhu kaybedilebilir..

Sedat, tiffany44 ve İİBF bunu beğendi.
  2. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Ben yönetim kısmında olan biri olarak talep gelmesi halinde sitenin her yerinde duyuru kısmına açmaya çalışıyorum... Etkinlik için karar alınıp bir kaç gün önceden hazırlanmak gerekiyor. haftada 3 gün yerine haftada bir gün tam yoğunlaşalım ama belli bir sistemi olsun gerçekten sistemsiziz...

mescioglu bunu beğendi.
  3. kpsszede

kpsszede Bu da mı Gol Değil Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    68
    ikisi birden aynı anda yürütülebilir

4. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    twitter olayımız tam bir fiyasko 20 kişiyle yapıyoruz ancak.Siteden 70 kişi katılsa TT olacağız zaten ama olmuyor Facede 2012 2014 mücadele grubu var 120 kişiler 2-3 tanesi ancak katılırdır twitter etkinliğine

5. kpsszede

Ödül Puanları:
    68
    uzaktan izliyor çoğunluk mail olayındada twitterdakiler üşenmez mailede katkısı olur aynı anda diyerek twitterdan duyurusunu yaptım ama yanlış anlaşıldı heralde

6. mescioglu

Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşım demek istediğim de bu işte.. Şu sistem kurulsun cidden hepsi aynı anda yürütülürse herkes kendini avutur.. Bi yere odaklanılması lazım..
    Twitter 1 gün olsun tam olsun.. Ama yönlendirilsin.. Asıl derdimiz olan 4001 ve kadro meselesi ile ilgili herşeyi öğrenebileceğimiz tek adam yarın twitter da soruları yanıtlayacak ama kaç kişinin haberi var?
    Sitenin birlikte hareket etme güdüsü olmalı.
    Şimdiki sistemde ego işin içine girer birlik olunmaz.

7. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    bi bakıp yatayım dedim.arkadaşın sitemini çok yerinde buldum..

mail olayında inşallah hayal kırıklığına uğramayız katılımcı sayısında..

sizler için birşeyler yapalım diyoruz ama kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz.

mescioglu bunu beğendi.
  8. mescioglu

Ödül Puanları:
    28
    Hayır yanlış anlaşılma değil de çok fazla kopukluk var cidden... Sadece sisteme bağlanmalı, Karar mekanizması ve duyuru.. Bu kadar aslında

9. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
    Facebook Twitter ve iibfliler.net sanki hepsi ayrı bi oluşum gibi görünüyor ne yazık ki
    her gün bi hashtag muhabbeti dönüyor o yapalım bu yapalım mı tarzında
    Twitterda lider olacak hesap belli bana kalırsa ama ne yazık ki düzgün çalışmıyor ( şimdi hemen kızmayında ) @iibflilernet hesabı benim gördüğüm en yüksek takipci sayısına mevcut hastag ne ise belirler 21 den önce bir kaç kez bilgisini veririr ardından bizlerde RT leriz ama geçen gün ne oldu iki tane hashtag yazmamızı söyledi zaten az olan sayımız bölündü.
    Forumda aşırı derecede Kirlilik mevcut ( Twitter Ana başlıklar gibi bi yerden açılmalı gerekli bilgiler ve paylaşımlar ordan yapılmalı hayati yazıcıya yazıyoruz etkinliği hala faal bi şelikde forumda duruyordu arşiv felan ya da çöp gibi bi yer açılıp oraya taşınmalı bir sürü bunun gibi gereksiz bana kalırsa başlık var )
    buradaki ana amaç mücadele 1700 1800 kişi üye olupta 50 60 kişi debelenip duruyorsa durup düşünmek lazım böyle bir debelenme bizi bi yere götürmez mesajlarda kullanıyoruz mağdur olan 350 bin var diyoruz adamlar sorar adama nerde diye 350 bin kişi olup tt olamamak nasıl mümkün : )
    Hangi etkinlik olursa olsun bireysel girişimlerle kalıyor ne yazık ki nasıl bunu aşarız bilmiyorum.

Mustor, kpsszede ve mescioglu bunu beğendi.
  10. kutlukkagan

kutlukkagan Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    valla bende twitter da çok az kişi olmamıza çok uyuz oluyorum şahsen hep aynı 40 50 kişi twit atıp duruyoruz sanki :(

kpsszede bunu beğendi.
  11. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    50 kişi etrafında dön bana dönelim olayı devam ediyor.

vekillere 100 bin den fazla mail gelir dedik ama sözümüz böyle giderse yere düşecek

12. kutlukkagan

kutlukkagan Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    ya ben daha önce bi kaç başlıkta dile getirmiştim ama yine şu öneriyi yapıcam,bir hafta iibf lilere ulaşma haftası ilan edelim,her ilde gruplar oluşturım 3 er beşer kişi de olsa farketmez,buluşalım her grup kendi ilindeki iibf fakültelerine gidip mücadelemizi ve sitemizde birleştiğimizi toplandığımızı duyuralım,tv programlarına mailler twitler telefon bağlantıları ile sadece bir araya geldiğimizi tüm iibf lileri iibfliler.net de biraraya gelmeye çağıralım,gerekirse tv binalarına gidip yetkililere bunu iletelim,binlerce iibf liyi bir araya toplayalım sonrası kolay olur bence ne dersiniz ?

Mustor bunu beğendi.
  13. AZAZEL

AZAZEL Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    18
    VALA BEN TVEET ATACAM ATMAYA DA SİTEDE DEN OZELE MESAJ GELSE MESELA ON DAKKA SONRA BASLIYORUZ DİYE ONLİNE UYELERE

14. kpsszede

Ödül Puanları:
    68
    arkadaşlar hala değişen bir şey yok.... mail etkinliğindeki katılım hala artmıyor twitterda,facebookta sürekli olarak duyurusu güncellenmeli (iibfliler.net kullanıcısı yapmalı özellikle )

bir önerim var siteye her girişte 10 sn sonra kapanan sayfalar var ya orada mail etkinliğine katılımı yönlendirici yazı olsun aynı şekilde twitter etkinliğinin olduğu günlerde de twitter için bu sayfa gelsin ekrana(yapılma imkanı varsa tabi) etkili olacağını düşünüyorum.

mescioglu ve Sedat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş