Nereye Atandınız?

tolan

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Arkadaşlar kaç puanla nereye atandık paylaşalım. Bu arada atanamayan arkadaşlar morallerini bozmasınlar. Hatırlarsınız bu yıl kadro açılmama ihtimali bile vardı. Eminim seneye çok daha fazla kadro gelecek ve 2015/2'de olmasa bile 2016/1'de puanlar önemli ölçüde düşecektir.

İktisat - 86.459 - Abant İzzet Baysal Üniversitesi memur.

eliz alya

VİP Üye
Arkadaşlar kaç puanla nereye atandık paylaşalım. Bu arada atanamayan arkadaşlar morallerini bozmasınlar. Hatırlarsınız bu yıl kadro açılmama ihtimali bile vardı. Eminim seneye çok daha fazla kadro gelecek ve 2015/2'de olmasa bile 2016/1'de puanlar önemli ölçüde düşecektir.

İktisat - 86.459 - Abant İzzet Baysal Üniversitesi memur.
oranın puanı 2012 de 83 gibi bir şeydi sanırım

eliz alya

VİP Üye
hemen herkes sgk ya atanmış gerçi fazlada kurum yoktu atanılabilecek kötünün iyisi mi oluyor :)

Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İşletme
Kurum Kodu 310910001
Tercih Sırası 4
Yerleştirme Puanı KPSSP3 - 86,58056
Kurum Adı SİNOP ÜNİVERSİTESİ Ünvanı BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (SİNOP MERKEZ Merkez)

tolan

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Atanamayan arkadaşlara fikir vermesi açısından 2012 kpss dönemi ile ilgili bilgi vermek istiyorum. 2013/1 alımlarında 82.23 puanım vardı ve Bayburt Üni. 82.3'le kapamıştı. Demiştim ki nasıl olsa kasımda 1-2 puanlık bir düşüş yaşanır atanmam garanti. Kasımda çok düşük bir kadro gelmişti ve insanlar atanamayacğım korkusuyla seçicilikten vazgeçtiklerinden hazirana göre puanlar yükselmişti. Sanırım böyle bir durum ilk defa yaşanmıştı. 2014/1 alımlarında da yine çok düşük kadro gelmişti ve puanlar aynı seviyede kalmıştı.

2014 kpss'ye bakalım. 2014/2'de 199 kişilik alım oldu, sanırım Gümüşhane Üni. 86.9'la kapadı. Daha sonra gümrüğe, kyk'ya ve a kadrolara atananlar oldu. Şimdiki alım , kasıma göreceli yüksek(!) olarak 440 kişilikti ve tüm bunlara rağmen hakkari üni. 85.9'la kapattı.

Demek ki artık puanım iyi bir sonraki atamayı bekleyeyim diyenler kalmadı ve bence 87'ler silindi. Bana göre bu dönemde 2012 dönemindeki gibi atamalarda dalgalanmalar yaşanmayacak, taban puanlar doğrusal olarak düşerek her atamadaki taban puanlar bir öncekinden az olacak.

Ama sakın, nasıl olsa taban puanlar düşer diye açıktan alımları ihmal etmeyin çünkü hep daha kötüye doğru gidiyoruz. Kim derdi ki: Maliye alımlarında iibf zorunluğu kalkacak; belediyeler, gümrük, ptt merkeziden çıkacak; Gümrük muhafaza memuru olmak isteyen adama neredeyse kaymakamlık mülakatındaki sorular sorulacak diye...

Son düzenleme: