Netten video izleyince bilgisayarım kapanıyor, yardım edecek biri var mı ?

Konu, 'Teknoloji' kısmında abra-kadabra tarafından paylaşıldı.

1. abra-kadabra

abra-kadabra Üye

Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar son bir haftadır netten video açınca on dakika bile geçmeden bilgisayarım kapanıyor, bilgisayarda kayıtlı video izledim sorun çıkmadı, sorun nedir yardımcı olacak biri var mı ?
    bir de netten video sparişi verdim ancak tabletimde flaş girişi yok , bunu nasıl halledebilirim ?

not ;flaştaki bilgiler bilgisayara kopyalanmıyor :)

2. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
  3. abra-kadabra

abra-kadabra Üye

Ödül Puanları:
    8
    bunu denedim mlsf sorun çözülmüyor

4. süreklirüzgar

süreklirüzgar İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Monitör güç seçeneklerinden monitörü kapat seçeneğini devredışı bırakın sorun kalmaz muhtemelen monitörü kapat seçeneği etkin mouse hareket etmediği için film izlerken otomatik kapama yapıyor ;)

Sorun düzelmezse;

İşlemci fanını kontrol edin bir bacağı yerinden çıkmış tam oturmamış soğutamıyor olabilir ve işlemci macununu kontrol edin çünkü video açınca işlemci kullanımı artıyor yeterince soğutamayabiliyor işlemci macunuda bitmiş kurumuş olabilir.

Bu tür sorunlar ekran kartından dolayı nadiren olur arkadaşlar o yüzden ilk önce anakart üzerinde ki çipin ve işlemcinin sıcaklığına bakın kapanır kapanmaz.Olaki bir ihtimal bilgisayar kapandığında ekran kartınıza elinizi değdirdiğinizde eliniz yanıyorsa(bu sorun genelde video açınca ortaya çıkmaz oyun açınca ortaya çıkar) ekran kartının soğutucusunu sökün temizleyin alkolle veya kolonya ile ekran kartının üzerinde ki çipin ve soğutucunun üzerinde ki macun kalıntılarını iyice silin tertemiz edin orayı daha sonra bir miktar macun sürüp ekran kartı soğutucusunu yerleştirin. Eğer olaki hala sorun ile baş edemiyorsanız(ki bence baş etmeniz lazım sorununuz muhtemelen yazdığım gibidir) bilgisayarınızı alıp bir teknik servise gidin.Her hangi bir donanım zarar görmüş olabilir(işlemci,ram,powersuply,anakart vb).Bunu da siz çözemezsiniz ancak teknik serviste yeterli donanıma imkan ve araçlara sahip kişiler tespit edebilir.

5. BlakeGrifin

BlakeGrifin Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    kapanınca bilgisayarı kontrol edin çok ısınmışsa fanlardan kaynaklanma ihtimali çok yüksek... aynısı kullandığım notebookta olmuştu özellikle video izleyince yada benzeri işlemciyi , ekran kartını biraz daha zorlayan işlemlerde ısınıp 5-10 dakikada kapanıyordu çünkü fanlar çalışmadığı için pc soğutma yapamıyor kendini kapatmak durumunda kalıyordu, servise verdim fanlardaki sorun giderildi ve sorunsuz çalıştı...yalnız söylediğine göre kayıtlı videolarda bilgisayarın sorun çıkarmıyorsa servise yollamadan önce virüs taraması yaptır işe yaramazsa format çek güncel driverlerı yükle yine düzelmezse servise yolla ... servisten gelincede sorun devam ediyorsa ekran kartını değiş son ihtimal...

flaşını tabletine bağlayabilmen için otg kablosu almalısın tabi tabletinde otg özelliğini desteklemesi lazım zaten piyasada bulunan tablet ve akıllı telefonların çoğu bu özelliği destekliyor...

6. abra-kadabra

abra-kadabra Üye

Ödül Puanları:
    8
    teşekkürler arkadaşlar

Sayfayı Paylaş