Öğrencilere Yönelik Alışveriş Sitesi

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar bir arkadaşımla özellikle üniversite öğrencilerine yönelik online alışveriş sitesi açmayı düşünüyoruz öğrenci ihtiyaçlarını karşılayacağımız ürünler olacak sizce neler satılabilir fikirleriniz neler

ürünleri sadece kırtasiye olarak düşünmeyin arkadaşlar öğrenci evlerine pratik çözümler getiren şişme koltuk, yatak, bez çekmeceler vs.

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
ev için çalışma masası, sandalye, bez dolaplar oluyor genelde onlar kullanılır, tavla, okey takımı. Ayrıca bilgisayar oyunlarıda olabilir, ikinci el laptop veya tablet, müzik çalar, ses sistemi, televizyon. Bizim evimizde basket potası da vardı bizden önceki arkadaşlar kullanıyordu demekki :)

Son düzenleme:
böyle sıteler zaten var,sadece bulundugun ıldekı unıversıte oğrencılerının yaptıgı etkınlıklerdeki afıslerde reklam verıyormus ayagına logo falan yapıp reklamınzı yapabılırsın.. gercekten cok etkılı oluyor

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Güzel düşünce reklam kısmı çok sıkıntılı ayrica ogrenci milleti ucuzcu pek komisyona gelemez facebook gruplarında öğrenci eşyaları satıyorlar

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
ogrencilere esya satmaktan ziyade ogrencilerin birbirine esya satmasini saglamak daha mantikli degil mi? sahibinden veya gittigidiyor gibi siteler copluk gibi. onlarin yerine sadece ogrencilere ozel bir site olsa iyi olur bence. boylece mezun olan ogrenciler de esyalarini, istemedikleri kitaplarini vs buradan yeni ogrencilere satabilirler.

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
aslinda kullanicilarin birbiriyle iletisim halinde olduklari bir platform benim hayalimdeki. ornekleri var yurtdisinda. turkiyede de birkac kisi denedi ama yanlis stratejiler yuzunden tutunamadilar.

ozetle kafamdaki sey facebook ile sahibinden.comun birlesmis hali

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
4 sene sonra eşya mi kalır :) kasada o eşyada Hayır gelmez bir 4 sene daha

ahmetsd3

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
O iş yalan olur ben sana söliyim çünkü türkiyede internetden fazla alışveriş yapılmıyo avrupa ya göre çok gerideyiz ama 15 yıl sonra ingernetden alışveriş yaygınlaşıcak köklü ve reklamını zamanında yapmış siteler parayı kaldırıcaklar eğer ileri dönük yatırım yapıcam diyosan gir

Sent from my iPhone using Tapatalk

vera

Site Müdavimi
fikir guzelmis tebrik ettim. tencere tava bardak catal bicak biz de onlari okulu bitiren arkadaslardan almistik ikinci eldi yani nese masa abajur sandalye perde utu bez dolap kapi arkasina asilan askiliklardan hali kilim yatak yorgan su oyunlardan uygun fiyata satisa cikarsa tabu jenga monopoli filan onlar da super olur biz alamadik pahali die bi de dambil vs listeyi ben baya uzatirim sanki yazdikca yazasi gelio insanin :D onumuzde yilbasi tombala da olsun :D

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Güzel fikir illa öğrenciye de hitap etmez bu siteler bekar yeni memurlarda alır eşya hem sıfır hem ikinci el bulunmalı bence. İğneden ipliğe herşey olur ki:)
Bekar memur, öğrencinin hallicesi, kesinlikle eşya ihtiyacımız oluyor.