Öğretmen adayları KPSS'den sınıfta kaldı!

Konu, 'Haberler - Gündem' kısmında gfbmo tarafından paylaşıldı.

1. gfbmo

gfbmo VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İktisat
    KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sonuçlarında öğretmen adaylarının branşlarına göre 50 soruda net sayıları 31'i bulmadı. Eğer sınavı geçmek için yüzde 50 barajı konulsaydı, 6 branş dışında, adaylarının çoğu barajı aşamayacaktı...

Arkadaşlar şoktayım nasıl olmuş da malum net öğretmenleri eleştirmiş hayret verici.Yıllardır hep diyoruz zaten bunların hak etmediğini adam 65 almış devlet beni atamak zorunda diyor ya sen alanını dahi bilmiyorsun ki devlet seni atasın sen önce alanını öğren hak et o maaşı sonra sızlan.Sonra OECD ülkelerinde eğitimde niye sonlardayız ya arkadaş bu bizim p54 p57 den 60 alıp devlet beni niye müfettiş yapmıyor demek gibi bir şey.Ama adamlar rahat niye çalışsın ki +80 taban oluşan bir iki branş var onun dışında 70 ler de taban ama mühendise iibf ye fef e gelirse devlet herkesi atamak zorunda değil bir avuç kadroyu paylaşın +85 alıp atama korkusu çekin.

KAYNAK: http://www.memurlar.net/haber/528736/

onur klm ve kukuleta bunu beğendi.
  2. Ali tok

Ali tok Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    Ekonometri
    Böyle durumdayız malesef. Öğretmenlerin çoğu mal oluyor sonra senin çocuğunu yetiştiriyor çocuğun da mal oluyor. İibf mezunu adamı öğretmen yap çok daha iyi eğitim verir. Neden dersek iibf biraz kafayı zorluyor. Kafa açılıyo işte kapitalizm sosyalizm derslerinede gire çıkq iyi kötü bir dünya görüşü ne ve iyi kötü bir kültür ede sahip oluyor. Bu yüzden vereceği şeyler daha çok. Sınıf öğretmeni ise derslerde toplama çıkarma öğreniyor(evet ciddiyim ev arkadaşım sınıf öğretmeni idi) pijama giyip beden eğitimi yapıyor. Mal zaten mal kalıyor. Hepsi değil tabi istisna vardır. Sonra da vay beni atamadın. Bence meb i özelleştirmeli.

kukuleta bunu beğendi.
  3. kayzer

kayzer Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    11 yanlış soru hazırlayan bir sistemin,çapsız donanımsız kişilerin belli başlı mevkilere gelmesi ,kopya olaylarına hiç girmiyorum bu sistemin yumurtlaması bile mucize, yumurtanın kalitesi bir yana:kptmya:

kukuleta bunu beğendi.
  4. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    cografya alan bilgisine iptal davası var ama genel.olarak hep aynı sayı yillardir bazı bölümler 30un üstünde

Sayfayı Paylaş