ÖĞRETMENLERE SÖZLÜ GELİYOR

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında Bursalı Caner tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bursalı Caner

Bursalı Caner İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Eskişehir Osmangazi Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Milli Eğitim Bakanlığı, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'ni değiştirdi.

Başbakanlık'a sunulan taslak yönetmeliğinin ayrıntılarına NTV ulaştı.

Buna göre; ilk ataması yapılan aday öğretmenler, en az bir yıl çalıştıktan sonra performans değerlendirmesine alınacak.

Bu değerlendirme müfettiş, okul müdürü ve bir danışman öğretmen tarafından ilk dönemde bir, ikinci dönemde iki kez yapılacak.

Nihai puanda 1. değerlendirmenin yüzde 10'u, ikincinin yüzde 30'u, üçüncü değerlendirmenin yüzde 60'ı dikkate alınacak.

100 üzerinden en az 50 puan alanlar başarılı sayılacak.

Başarılı olamayanlar öğretmenlik ünvanını kaybedecek ve memuriyet ile ilişiği kesilecek.

Performans değerlendirmesini geçenleri yazılı ve sözlü sınav bekliyor.

Bakanlıkça yapılacak yazılı sınavda Devlet Memurları Kanunu, bakanlık mezuatı ve öğretmenlik uygulamalarına ilişkin test tipi veya açık uçlu sorular sorulacak.

Sözlü sınavda ise ifade ve iletişim kabiliyetleri sınanacak.

Yazılı ve sözlü sınavın aritmetik ortalaması 60 ve üzeri olan aday öğretmenlerin önündeki "aday" sıfatı kaldırılacak.

Başarısız olanlar ise "aday öğretmen" sıfatıyla aynı ilde başka bir okulda görevlendirilecek, bir yılın sonunda yeniden değerlendirmeye alınacak.

Yönetmelik bu haliyle yürürlüğe girerse, yeni uygulama 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren başlayacak.

BİMERE daha once bu konu hakkında mesaj atmıstım.PTT gümrük vb kuruluslar anlatım becerısıne sahıp olması gereken bır meslek grupları degılken sözlü mülakatla alım yaparken öğretmenler anlatım becerısı gerektıren bır meslek ve YGS basarısı ortadayken yapılması gereken buydu.Ancak mucadeleme devam edecegım ve performansın tum ogretmenlere getırılmesı ıcın elımden gelenı ardıma koymayacagım.Madem 3.000 lira alıyorlar ve ben asgarı ucretle onun maası ıcın vergı oduyorsam durmayacagım..

mehmets, hasbihâl, Demhat ve 15 kişi daha bunu beğendi.
  2. EsEsliiiz

EsEsliiiz Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Süleyman Demirel Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    umarım bu tasarı sozde kalmaz.Olması gereken bu.Ben gumruk mulakatına gırıp gumrukcu olacaksam onlarda mulakata gırıp öğretmen olmalılar

3. hakan yılmaz

hakan yılmaz Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    umarım gelır.İçim biraz olsun rahatladı.Yeter yeter yeter... ıkı kelımeyı bır araya geıremeyenı ogretmen yapmıslardı.İsabetlı adım

ekonomist-55 ve Bursalı Caner bunu beğendi.
  4. İİBF_gizem

İİBF_gizem Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    İİBFliler neler cekıyor mulakatlardan onlarda gorecekler.sureklı kadro ısteyıp kendını magdur gosteren öğretmenlere selam olsun.Umarım kapsam genısletılır ve tum öğretmenlere performans getırılır.Anlatamayan öğretmenlık yapmamalı.Çok çok dogru bır karar

5. ekonometri

ekonometri VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    Ekonometri
    İdari okuyup idari bir kurumda (KYK gibi) görev alabilmek için bile mülakata giriyorsa İİBF mezunları, çocukların eğitiminden sorumlu tutulan adayların mülakata tutulmaması abes zaten, asıl öğretmenlerin liyakata tabi tutulması gerekiyor

ayşe yıldız ve Bursalı Caner bunu beğendi.
  6. İİBFliiiz

İİBFliiiz Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uşak Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    cok doğru bır karar alınmıs.Şimdi işini yapamayan öğretmenler düşünsün.Anlatamayacaksın basarısız olacaksın yan gelıp yatacaksın 2500-3000 tl arası para alacaksın.Yok oyle yagma.Bravo MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI.bızler neler cekıyorduk mulakatlardan.Şimdi bırazda öğretmenler dusunsun.

7. Madame Bovary

Madame Bovary Tüketici Hekem Heyeti Raportörü Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Sözlüden ziyade iş üstünde de görmek gerekiyor zannımca bir ders boyu 1 tane matematik sorusu çözen hocamız vardı.Hitap yeteneği şart vs vs

Bursalı Caner ve İİBFli harun bunu beğendi.
  8. İİBFli harun

İİBFli harun İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    60 70le öğretmen atadılar.Ve artık öğretmen açığı kalmadı neredeyse 70 bın acık kaldı ve bu yıl öğretmen adayı olacaklarla bırlıkte 400 bın cıvarı öğretmen adayı var.Bu yıl 35 bın daha atayacaklar kalacak 35 40 bın acık eee performans getırmeseler KPSSye hazırlanan ogretmenler hoplayacak.Cunku 2 yıla acık kalmayacak ve hıc devlete atanma sansları kalmayacak.Bence performans seneye tum ogretmenlere sıcrar.Ama boyle olması gerekıyor.Anlatamayan kendını ıfade edemeyen o kadar bos öğretmen var kı boylelıkle onlar meslekten ıhrac edılecek.Ve hayatında basarılar dılenecek.Gumrukte pttde kykda vergı mufetıslıklerınde ve GUY vb bır cok kurumda sozlu mulakat yapılıyorsa kesınlıkle öğretmenlere de mulakat yapılmalı.FEVKALEDENIN FEVKINDE BIR HABER bu.İçim bıraz olsun rahatladı.Artık sureklı kendını magdur gosteren ogretmenler İİBFlilerin neler cektıgını anlayacaklar ve atılmamak ıcın kendını gelıstırecekler

Bursalı Caner bunu beğendi.
  9. bahtsız bedevi

bahtsız bedevi VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    98
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Atadiktan sonra sozlu yapmak mantiksiz once saglam bir mulakat yapacaksin sonra stress testi sonra kisilik karakter analizi iq testi falan.. Sonra bir guzel alan yeterlilik sinavi yapacaksin bunlara.. Yok oyle 50 60 atanmak bizim canimiz cikiyor bir avuc kadro icin birbirini yiyor millet.. Bizde de alan sinavi var ama 40 takla attiriyorlar atamak icin..

10. Bursalı Caner

Bursalı Caner İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Eskişehir Osmangazi Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    bu da bır basarı hocam dedıklerınız zamanla gelecektır zaten performansa dayalı sıstem yakında tum öğretmenlere uygulanır.Artık ÖĞRETMENLER AKLINI BASINA DEVSIRECEKLER.ve basarılı olmak ıcın ugrasacaklar.Öğretmenlere bir özlü sözüm var:
    Alma mazlum İİBFlinin hakkını cıkar AHESTE AHESTE !!!

bahtsız bedevi bunu beğendi.
  11. Demhat

Demhat VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Pek inanasim gelmiyor ama olursa da şöyle arkama yaslanip forumlarindaki yorumları okuyup kahkaha atacam.Kendi alanimizdan hazırlanmaya korkuyoruz sebep mülakat var emeklerimize yazık olması var var da var.A bi laf vardı keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Allah büyük vesselam.

12. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Ben karşıyım. Benim kardeşim yarın birgün öğretmen Olacak. Kendisi çok aklı başında bir insandır. Çocuklara karşıda inanılmaz bir pozitif enerjiye sahiptir. Ama sırf referans i olmadığı içinbenim kakardeşim bu performanstan gecemezse vebali sizin boynunuza.

mehmet arıkan ve mayonezliarmut bunu beğendi.
  13. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Illa ugrasilacaksa bu saçma mülakat sistemini kaldırmak ya da daha şeffaf olması için ugrasin. Ya da özel sektörün şartlarının iyilestirilmesi için ya da merkezi atama da daha çok kadro alabilmek için. Yarın birgün kendileri gibi dusunmeyenleri öğretmen yapmazsa bu zihniyet sadece biz değil ülke çok daha kötüye gider

14. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Sizin ailenizde hiç öğretmen yok mu bu nasıl bir hakkaniyet anlayışıdır. Ben çok zorluklar çektim diye kardeşimde mi çeksin. Ha tabiki 65 alıp atanmasınlar. Şu an 3. Sınıf benim kardeşim ders çalışıyor. Ben nasıl diyeyim kardeşim de mülakatlar da sürünsün. Bu kardeşi kardeşe kirdirmaktan başka birşey değildir.

15. S.R

S.R VİP Üye

Ödül Puanları:
    148
    olması gereken bir şey. ama muhtemelen hakkaniyetle yapılmayacak yine 2 cümle kuramayan ama torpili olan kişiler öğretmen olacak çoğu kişinin emeğine yazık olacak. keşke onlara sözlü geleceğine bizden sözlü kalksa.

ozgeden.88 bunu beğendi.
  16. EcLipse

EcLipse İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Vebali bizim boynumuza neden oluyor? Bakan mıyız biz? Başbakan mıyız? beddua eder gibi yazıyorsunuz insanı çileden çıkarıyorsunuz... Geçemezse bir daha dener bizim yaptığımız gibi. Senin düşüncenle konuşacak olursak her mülakattan geçemeyen iibf linin vebalide sizin boynunuza. Bakalım kim zararlı çıkacak bu hak konusunda görelim ;)

17. aslii

aslii İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    çokk geç kalınmış bir karar bence.65 alıp atanmakla olmuyor o iş kiminin dünyadan haberi yok iki kelimeyi bir araya getiremiyor.bence çok daha kapsamlı olmalı mülakat psikolojik test ne varsa yapılsın.çocuklarımızı emanet ediyoruz neticede.şov yapmayı da iyi biliyorlar kendine güvenmeyen öğretmen olmasın bu kadar basit.

Bursalı Caner ve alligator bunu beğendi.
  18. Warning

Warning İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    dostlar alışverişte görsün. hali hazırda zaten seminerler sonrası aday öğretmene sınav yapıyorlar ama hikayeden. maksat bizim gözümüzü boyamak kimseyi atandıktan sonra kolay kolay alamazlar memuriyetten aday dahi olsa.

Bursalı Caner ve Yelken bunu beğendi.
  19. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Sözlü yapacaklarına taban puan koysunlar 75 üstünü alsınlar! eğer amaç kaliteyse bunu yapsinlar o zaman 15-20bin belki atanır.

sevda57 ve ozgeden.88 bunu beğendi.
  20. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Neden üzerine alindin ki yarasi olan gocunsun bir zahmet. Kadrolarimizi artirmak yerine öğretmenlere mülakat gelsin diye canla başla çalışan arkadaşlarımız ya da tabii ki en nihayetinde bunu yürürlüğe koyan sorumlu kim varsa...Biz iibflilerinde mahser gunu vebalini ustlenecek birisi cikar sen merak etme. Ama mezun olali dort yil olmus bir iibf li olarak benim zararli cikmayacagim kesin. Senin yaptigin gibi uzerime alinmayacagim.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş