Öğretmenlerin 80bin Kadro Talebine Karşı Onların Argümanları ile Mücadele

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında Kafkaslı tarafından paylaşıldı.

1. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    Her fırsatta bizler atanmak, öğrencilerimize kavuşmak istiyoruz deyip Doğu'ya atanır atanmaz ilk fırsatta kaçan öğretmenlere karşı işsiz İİBFlilerin ücretli öğretmenlikteki fedakarlıklarını bir İİBFli arkadaşımıza yazılan mektupla sosyal medyada duyurmak için bir etkinlik yapalım mı?
    10805796_10152865162824904_7270510203825175575_n.jpg 1908470_10152865163119904_9069660493322777936_n.jpg

2. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    niye kimseden cevap yok?

3. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    sorun atanamayan öğretmen arkadaşlarda ararsak bir sonuç alamayız atansın 100 bin öğretmen de atansın ama bunun yanında iibflide atansın mühendiste atansın fefli de atansın bu mücadelede birleşmek varken sistem sizi ya onları ya sizi noktasında çatıştırarak dönüyor bunu görmelisin-görmeliyiz.

ufuk1810 ve betimlemeツ bunu beğendi.
  4. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    atanamayan öğretmenleri değil atanıp doğudan kaçan öğretmenleri kastediyorum. Onlar atandıkları hâlde kaçıyorlar ama bu arkadaşımıza orada bir kadro verilmediği halde atanmışların yapmadığı fedakarlığı yapıyor

5. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    kaçma meselesi kişisel vicdan meselesi kaçma dışında yıllarca çalışan tanıdıklarımda var. yapmak istediğin şey tam olarak ne bence onu konuşmalıyız?

6. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    ayrıca şimdi eğri oturup doğru konusalim doğuya kim atanirsa atansin oralı değilse kaçma peşinde! gerçek maalesef

7. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    benim anlatmaya çalıştığım ne kadar kadro verilirse verilsin bunlar atandıktan sonra kadro isterken ki "biz öğrencilerimize kavuşup eğitim vermek istiyoruz" diye yaptıkları çığırtkanlıkları atandıktan sonra umursamıyorlar bile. Öncelikli amaçları eğitim vermek olsa bunu ücretli olarak da yaparlar ama gözlerinin doymazlığı yüzünden her seferinde hem eğitimi sıkıntıya düşürüyorlar hem de devlet bütçesi sadece onlara ayrıldığı için diğer işsiz kesimlerin taleplerine cevap verilemiyor

8. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    yapma gözünü seveyim ücretli öğretmenlik denen şey resmen ücretli kölelik hiçbir hakkın olmadan karın tokluğuna çalıştırılmalarına göz mü yumalım öğretmen arkadaşlarımıza siz ne zaman bu kadar vicdansız oldunuz 40 bin alım oldu 80 bin alım istiyorlar diye açlığa mahkum olsunlar demek bu bu adamlar bizim arkadaşımız akrabamız kardeşimiz mücadeleyi ortaklaştırma yerine düşman yaratıyorsunuz kendinize asıl düşman bellemeniz gerekenlere sırtınızı dayayarak onların kullandığı argümanı kullanarak bütçeden büyük payı öğretmenler aldı argümanıyla... düşün bakalım isyan et bakalım öğretmen arkadaşımıza isyan ettiğin gibi isyan et bu bütçeden herşeye yer var bana neden yok diye! bunun için öğretmen atama isteklerini görerek kinlenme! kinlenmek istiyorsan bütçe görüşmelerindeki rakamları inceleyerek başlamanı tavsiye ederim.

9. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    açlığa mahkum olmak mı?
    Onlar mı açlığa mahkum İİBFliler mi? 400bin işsiz İİBFli var istihdam alanları başka bölümlere açıldığı için mecburiyetten o alanla ilgili eğitim almadığı halde ücretli öğretmenlik yapmak zorunda kalırken niye İİBFliler açlığa mahkum mu kalsın demiyorsun/diyemiyorsun

10. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    ya güzel kardeşim ikimizin evine de hırsız girmiş sen hala benimkinden daha çok eşya çalındı derdindesin ve bide üstüne keşke onunkinden daha çok çalınsaydı peşindesin bu hırsızın hiç mi suçu yok?

11. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    iibfliyim ve açım 2 senedir atama bekliyorum ama liseden sınıf arkadaşımın üniversiteden oda arkadaşımın da atanmasını istiyorum niye kin güdeyim onlara sırf öğretmen oldukları ve atama istedikleri için. benden alınıp ona verilmiyor bu yalana inandırılmışsınız yıllarca onun için gerçekleri görmekte zorlanıyorsunuz.

12. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    gerçekten öğretmenlik yapmak isteseler bunu hakkıyla yaparlar. Atanmışlar işini ne kadar ciddiye alıyorlar ki onların atanmasını savunuyum. Çorumun merkezinde herkesin çocuklarını özellikle gönderdiği okulda ingilizce öğretmeni çocuklara ingilizce öğretmek yerine kalemlik yaptırıyor ve bu okulda sırf öğretmenlere daha çok para kazandırmak adına haftasonu kurs verdiriliyor. Bunlar eğitimi hakkıyla vermiş olsa öğrencilerin bir de bu kurslara gitme ihtiyacı olmaz ama gözü doymayanları bir şekilde doyurmak için normal ders saatlerinin dışında özel kurs açılıyor

muhtarrr42 bunu beğendi.
  13. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    sen bu sorunları sistemsel sorgulamazsan memur olduğunda da seni solitaire oynuyor diye eleştirir başkaları da! kininiz gözünüzü kör etmiş sizin maalesef... umarım doğacak çocuklarınızı okutmamaya kadar uzanmaz bu nefretiniz.

14. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    birilerinin tembelliğini ve aç gözlülüğünü niye sistemsel sorgulayım ki ;)
    Eski öğretmenlerin fedakarlığı yenilerde yok össye hazırlanırken anlamadığımız konular için lisede öğretmenlerimiz bizim için ücretsiz etüt yapardı çünkü amaçları gerçekten eğitim vermekti. Ama şimdikilerin birçoğu sırf eğitim mezunlarının ataması daha çok diye EF'ye gidiyor ve eğitimci olmanın gerektirdiği nitelikten yoksunlar.

15. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    kısaca EF bitirmeyle herkes öğretmen niteliğine sahip olmuyor

16. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    bu cümlenizle ülke yönetmeye aday seviyede olduğunuzu gösterdiniz üstüne yazılacak kelime yok!

17. rammstein85

rammstein85 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    ATANAMAYAN KAYMAKAMLAR PLATFORMU MANTIKLI.SONUÇTA KAYMAKAM ÖZEL SEKTÖREDE ÇALIŞACAK DEĞİL YA :D

18. rammstein85

rammstein85 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    4001 sempizitanlarından rahatsız olduğumu defalarca dile getirdim.admin bu konuda bişeyler yap artık.200 kadronun geldiği şu zamanda birileri aklını kiraya vermiş gibi :tskler:

Sayfayı Paylaş