Öğretmenlerin kamuoyu algısını bükmesi

Adversary

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
gerçekten çok başarılılar.. dün tv'de diyor ki atanmayı bekleyen 330.000 öğretmen adayı var. bre gafil televizyon bu kadar mı cahil olunur.. sınava zaten 210.000 kişi girmiş nasıl 330.000 kişi atama bekliyor? araştırma ve doğru habercilik sıfır. ancak bu da tamamen onların suçu değil. öğretmenler kamuoyundaki algıyı çok iyi manipüle ediyor. dün birini çıkarmışlar tv'ye.. diyor ki makine bık bık bölümü mezunuyum. okuduğu bölümü bile anlamadım ve diyor ki atama bekliyorum. o nedir yahu? ismini cismini duymadığımız bölümler var. hepsi atama bekliyor ve hepsine bu durum hak. dün eve gidiyorum.. radyoda bir öğretmen adayı konuşuyor. talaşlı bık bık öğretmeni mezunuyum. madende çalışıyorum 1 senedir. evde eşimin bile haberi yok!!! pes artık.. evde eşi bilmiyormuş!!!

yani arkadaşlar ajitasyon, manipüle, örgütlenme, girişimcilik vs. hepsi onlarda.. biz onlara göre taş devrinde yaşıyoruz.. 1,2 milyon lisans mezunu var. 200.000 i öğretmen adayı. geriye kalan 1.000.000 insanın 1000 tane öğretmen kadar sesi çıkmıyor..

özeniyorum, imreniyorum..

estralla69

Aktif Üye
Mücadele Grubu
dün de cnn türk dü galiba ilk önce atanamayan öğretmenler haberi peşinden öğretmenler geçinemiyor haberi...

Eğitim
Lisans
Üni
Niğde Ünv.
Bölüm
İşletme
adamlar 3000 e yakın maas alıyolar yok cocuklarını okutamıyorlarmıs kredı kartı borcu cokmus yuzde 69 memnun degılmıs o yuzde 69 a seslenıyorum istifa edin laan cokta tınn sırada cok ınsan var o parayı bekleyen hainlerrr

Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
Abicim ikibin yedi yüz maaşla gecinemeyenlere sesleniyorum. Gelsin benle yaşasın :) ben onu sarayda yasatirim hemde kendimde çalışmam

Bu durumu @Adversary ın daha ıyı yorumlayacagını kıdemlilerın hepsi bilir. sız malum net de yıllarca calıstınız adamlarda olaganustu bır ıletısım ve orgutlenme yeteneği var mesela devlettekı bır ust yonetıcıye siteden bır laf çakıyorlar adam 2 güne dümen kırıyor.daha şimdiye dik duran yada sallamayan adam görmedim. 28 aralık bizim için dönüm noktası olacak, ben bile mersin ilinden kendi başıma SADECE ama SADECE bu iş için oraya gelmeyi planlıyorum. yoksa atanamıycağımı biliyorum. ben bu kış günü GUY sınavına girmedğim halde 150 tl gibi bir para harcamayı seve seve göz ardı etmişsem,Ankara da oturup evinden çıkmaya tenezül etmeyecek arkadaşlarıma yazıklar olsun diyorum!!!!

iibfzede22

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Trakya Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
biz iibfliler olarak yapacağımız işlerle atanacağımız kadrolarla öğretmenlerle kıyaslanmamız, kendimizi kıyaslamamız cok doğru gelmio bana. bu benm sahsi fikrim. eğitimin temeli öğretmenlerdr ve türkiyede hala öğretmen açığı vardır asıl sorun bizim kendi bölüm kodumuzla atanamamamız ve 4001 kod sacmalğıdır. buna ek olarak öğretmenlere ve sağlıkçılara verilen kadroların bizim kadro sayımızı azaltıcı etki yapmasıdır bundan daha sacması varmı eğitimciler sağlıkçılar bunların kadro sayıları fix ama bizim kiler her geçen dönem eriiyip bitti yok oldu...

serxeldan

Site Müdavimi
Bölüm
Kamu Yönetimi
gerçekten çok başarılılar.. dün tv'de diyor ki atanmayı bekleyen 330.000 öğretmen adayı var. bre gafil televizyon bu kadar mı cahil olunur.. sınava zaten 210.000 kişi girmiş nasıl 330.000 kişi atama bekliyor? araştırma ve doğru habercilik sıfır. ancak bu da tamamen onların suçu değil. öğretmenler kamuoyundaki algıyı çok iyi manipüle ediyor. dün birini çıkarmışlar tv'ye.. diyor ki makine bık bık bölümü mezunuyum. okuduğu bölümü bile anlamadım ve diyor ki atama bekliyorum. o nedir yahu? ismini cismini duymadığımız bölümler var. hepsi atama bekliyor ve hepsine bu durum hak. dün eve gidiyorum.. radyoda bir öğretmen adayı konuşuyor. talaşlı bık bık öğretmeni mezunuyum. madende çalışıyorum 1 senedir. evde eşimin bile haberi yok!!! pes artık.. evde eşi bilmiyormuş!!!

yani arkadaşlar ajitasyon, manipüle, örgütlenme, girişimcilik vs. hepsi onlarda.. biz onlara göre taş devrinde yaşıyoruz.. 1,2 milyon lisans mezunu var. 200.000 i öğretmen adayı. geriye kalan 1.000.000 insanın 1000 tane öğretmen kadar sesi çıkmıyor..

özeniyorum, imreniyorum..
Yazdıklarının her cümlesine ayrı ayrı bayıldım...

Onlara göre taş devrinde kalmışız hee : ))