Öğretmenlerin kamuoyu algısını bükmesi

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında Adversary tarafından paylaşıldı.

1. Adversary

Adversary Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    43
    gerçekten çok başarılılar.. dün tv'de diyor ki atanmayı bekleyen 330.000 öğretmen adayı var. bre gafil televizyon bu kadar mı cahil olunur.. sınava zaten 210.000 kişi girmiş nasıl 330.000 kişi atama bekliyor? araştırma ve doğru habercilik sıfır. ancak bu da tamamen onların suçu değil. öğretmenler kamuoyundaki algıyı çok iyi manipüle ediyor. dün birini çıkarmışlar tv'ye.. diyor ki makine bık bık bölümü mezunuyum. okuduğu bölümü bile anlamadım ve diyor ki atama bekliyorum. o nedir yahu? ismini cismini duymadığımız bölümler var. hepsi atama bekliyor ve hepsine bu durum hak. dün eve gidiyorum.. radyoda bir öğretmen adayı konuşuyor. talaşlı bık bık öğretmeni mezunuyum. madende çalışıyorum 1 senedir. evde eşimin bile haberi yok!!! pes artık.. evde eşi bilmiyormuş!!!

yani arkadaşlar ajitasyon, manipüle, örgütlenme, girişimcilik vs. hepsi onlarda.. biz onlara göre taş devrinde yaşıyoruz.. 1,2 milyon lisans mezunu var. 200.000 i öğretmen adayı. geriye kalan 1.000.000 insanın 1000 tane öğretmen kadar sesi çıkmıyor..

özeniyorum, imreniyorum..

2. estralla69

estralla69 Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    dün de cnn türk dü galiba ilk önce atanamayan öğretmenler haberi peşinden öğretmenler geçinemiyor haberi...

3. elyesailyas

elyesailyas VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Niğde Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    adamlar 3000 e yakın maas alıyolar yok cocuklarını okutamıyorlarmıs kredı kartı borcu cokmus yuzde 69 memnun degılmıs o yuzde 69 a seslenıyorum istifa edin laan cokta tınn sırada cok ınsan var o parayı bekleyen hainlerrr

deniz can ve chaborz bunu beğendi.
  4. yusuf Gül

yusuf Gül Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Abicim ikibin yedi yüz maaşla gecinemeyenlere sesleniyorum. Gelsin benle yaşasın :) ben onu sarayda yasatirim hemde kendimde çalışmam

Kafkaslı, elyesailyas ve chaborz bunu beğendi.
  5. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    Bu durumu @Adversary ın daha ıyı yorumlayacagını kıdemlilerın hepsi bilir. sız malum net de yıllarca calıstınız adamlarda olaganustu bır ıletısım ve orgutlenme yeteneği var mesela devlettekı bır ust yonetıcıye siteden bır laf çakıyorlar adam 2 güne dümen kırıyor.daha şimdiye dik duran yada sallamayan adam görmedim. 28 aralık bizim için dönüm noktası olacak, ben bile mersin ilinden kendi başıma SADECE ama SADECE bu iş için oraya gelmeyi planlıyorum. yoksa atanamıycağımı biliyorum. ben bu kış günü GUY sınavına girmedğim halde 150 tl gibi bir para harcamayı seve seve göz ardı etmişsem,Ankara da oturup evinden çıkmaya tenezül etmeyecek arkadaşlarıma yazıklar olsun diyorum!!!!

oflinekpss, elyesailyas ve ekonomist-55 bunu beğendi.
  6. iibfzede22

iibfzede22 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Trakya Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    biz iibfliler olarak yapacağımız işlerle atanacağımız kadrolarla öğretmenlerle kıyaslanmamız, kendimizi kıyaslamamız cok doğru gelmio bana. bu benm sahsi fikrim. eğitimin temeli öğretmenlerdr ve türkiyede hala öğretmen açığı vardır asıl sorun bizim kendi bölüm kodumuzla atanamamamız ve 4001 kod sacmalğıdır. buna ek olarak öğretmenlere ve sağlıkçılara verilen kadroların bizim kadro sayımızı azaltıcı etki yapmasıdır bundan daha sacması varmı eğitimciler sağlıkçılar bunların kadro sayıları fix ama bizim kiler her geçen dönem eriiyip bitti yok oldu...

7. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    bir öğretmen eş bul :D

8. serxeldan

serxeldan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Yazdıklarının her cümlesine ayrı ayrı bayıldım...

Onlara göre taş devrinde kalmışız hee : ))

Sayfayı Paylaş