Okulu erken bitirmek

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Öncelikle iyi günler diliyorum, ondan sonra soruma geçiyorum. İktisat ilk sınıftayım alttan 2 dersim var yazın alıyorum ve okulun bana verdiği yetkiyle üstten iki ders daha alabiliyorum burada okulu erken bitirme şansı var mıdır

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
Hocam sende kendimi gördüm :komik: benim de bölüm iktisattı :) 1. sınıfta 3.57 gano gelince üstten ders aldım dönemlik 2-3 tane ders alarak gittim. Ama ben bu avantajımı son senede ders yükünü azaltmak için kullandım. Erken bitirmen için çok fazla ders alıp belli ortalamanın üzerinde tutman lazım :) Yani bizim 4. sınıfta bile yanlış hatırlamıyorsam 1. dönem ana ders ve seçmeliler ile 8 ders vardı,ikinci dönemde aynı şekilde 8 tane :) Yani 3. sınıf biterken eğer 2. sınıfta veremediysen kalan 3. sınıf dersleri ve ekstradan 4. sınıfa ait toplam 15-16 tane dersi vermen gerekiyor ki son sene boşalsın erken mezun olabil :)

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Hocam sende kendimi gördüm :komik: benim de bölüm iktisattı :) 1. sınıfta 3.57 gano gelince üstten ders aldım dönemlik 2-3 tane ders alarak gittim. Ama ben bu avantajımı son senede ders yükünü azaltmak için kullandım. Erken bitirmen için çok fazla ders alıp belli ortalamanın üzerinde tutman lazım :) Yani bizim 4. sınıfta bile yanlış hatırlamıyorsam 1. dönem ana ders ve seçmeliler ile 8 ders vardı,ikinci dönemde aynı şekilde 8 tane :) Yani 3. sınıf biterken eğer 2. sınıfta veremediysen kalan 3. sınıf dersleri ve ekstradan 4. sınıfa ait toplam 15-16 tane dersi vermen gerekiyor ki son sene boşalsın erken mezun olabil :)
Hocam peki benim durumda böyle bir şey mümkün mü alttan 2 dersim olunca :) birde sizinki kaç senede bitti :)

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
Hocam peki benim durumda böyle bir şey mümkün mü alttan 2 dersim olunca :) birde sizinki kaç senede bitti :)
Alttan dersin olduğunda nasıl üstten alabiliyorsun hocam onu anlamadım :) Bizde üstten alabilmek için 3.00 yada 3.30 ortalama mı ne gerekliydi :) Ben 4 senede bitirdim erken bitirmedim ama arkadaşlarım 8 ders alırken ben 3-4 ders aldığım dönemler oldu önceden aldığım için

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
üstten almak önemli değil ki paşam. aldığını yüksek notla vermek önemli.

alan derslerini iyi öğren yüksek notla geç. iktisada giriş, makro,mikro ve uluslarası iktisat gibi derslerini iyi öğren isterse ortalaman 2.00 olsun gerisi hikaye. ama hem öğrenip hemde yüksek notla geçrrsen daha güzel olur yıldızlı olur :)

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
üstten almak önemli değil ki paşam. aldığını yüksek notla vermek önemli.

alan derslerini iyi öğren yüksek notla geç. iktisada giriş, makro,mikro ve uluslarası iktisat gibi derslerini iyi öğren isterse ortalaman 2.00 olsun gerisi hikaye. ama hem öğrenip hemde yüksek notla geçrrsen daha güzel olur yıldızlı olur :)
Haklısınız ilk sene çalışmadım pişmanım :) ama aklım başıma geldi