Online Altın Ticareti

Konu, 'Girişim Önerilieri' kısmında Tutsal tarafından paylaşıldı.

1. Tutsal

Tutsal Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karabük Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Ekonometri ve buna benzer finans bölümlerinden mezun olmuş veya olacak olan arkadaşlar. Ticaret illa ki bir işletme açmak değil, bunu etrafımızdaki insanlara aktarmalıyız ki, yatırımın da bir ticaret olduğunu anlamalılar.

Yatırım yapmaya yanaşmayan, korkan insanlara, korkmamaları gerektiğini bi türlü anlatmam gerektiğini düşünüyorum. En sevilen yatırım 'altın' , en güvenilir piyasada 'forex' olduğuna göre. Bunların birleşimden doğan yatırımdan korkmanın bir manası yok.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internetin kullanım oranı da artış göstermiştir. Yatırım işlemleri de artık internet ortamında online olarak, eskiye göre daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Borsa seans salonlarında bekleyerek vakit harcamak yerine evde, dışarıda, ofiste ve tatilde internet bağlantılı bir bilgisayar yardımıyla kişiler yatırımlarını yönetebiliyorlar.

Borsa dışında yatırım piyasaları da gelişim göstermiştir ve borsaya göre daha iyi olanaklar sunan forex piyasasında online olarak yatırım işlemleri kolaylıkla yürütülmektedir. Online olarak gerçekleştirilen yatırım işlemlerinin bir güzel yanı da fiziki alım – satım işlemi gerçekleştirilmemesidir. Bu sayede muhafaza ve güvenlik sorunları da ortadan kaldırılmıştır. Özellikle yatırım piyasalarında işlem gören emtialar ile işlem yapılırken, fiziki alım – satım işlemi yapılmaması yatırımcılara birçok kolaylık sağlamaktadır. Fiyatlarda meydana gelen değişimler üzerinden işlemler gerçekleştirilerek yüksek kazançlar elde edilebilmektedir.

Emtialardan olan değerli maden altın, yıllar boyunca yatırımcılarına yüksek kazançlar getirmiş bir yatırım aracıdır. Günümüz finans piyasaları ise altın ile daha kazançlı ve güvenli yatırım işlemleri yaptırmaktadır. Altına yatırım yapmak ise yılların eskitemediği bir gelenek olarak hala yoğun bir talep görmektedir. Gerek finans piyasalarında gerekse kuyumcularda gerçekleştirilen işlemlerden yatırımcılarına yüksek kazançlar getirmiştir.

Forex piyasası altın yatırımında diğer finans piyasaları arasında ön plana çıkmaktadır. Bunun nedeni ise piyasanın özellikleridir. Forex piyasasında fiziki alım satım işlemleri gerçekleşmemektedir. İnternet üzerinden altın alım – satım işlemleri kolaylıkla yapılmaktadır. Piyasanın çift yönlü işlem yapabilme özelliği sayesinde altın fiyatları hem düşerken hem de yükselirken kazanç elde edilmektedir. Forex piyasasını diğer piyasalardan ayıran bir özelliği de riskin limitli olmasıdır. Altın yatırımında forex piyasası daha az risk ve daha avantajlı yatırım olanakları nedeniyle tercih edilmektedir.

Yazıyı biraz revize etmek zorunda kaldım. Devamını okumak isteyen arkadaşlar için tamamına ulaşabilecekleri adresi vereyim. altintahminleri.com

2. direniibf

direniibf VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Yeni üye arkadaşımız reklamın iyi hoş da yatırım yapılacak altınımız olsaydı sanırım buralarda geziniyor olmazdık :koptum:

iibf kadro bunu beğendi.
  3. Tutsal

Tutsal Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karabük Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Altın almak için ultra zengin olmak mı gerekiyor? Ben onu bilmiyordum bak :D :D

4. direniibf

direniibf VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Ultra zengin olamayacak kadar alabildiğimiz altınla da maalesef kolay kolay kazanılamıyor. Sende şimdi bir şeyler öğrenmiş oldun bak:komik:

5. Tutsal

Tutsal Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karabük Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Hmm. Baya kötümsersiniz, onu anladım bak :) Ben hayatını buna adayanlardan değilim, 200-300 aylık ek gelir oluyor. Daha fazlasını yapmak için zaman ayırmak istemiyorum.

6. direniibf

direniibf VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    300 ek gelir benim sadece doğalgaz faturmı karşılıyor. İnsanların burada gerçek anlamda bir işe ihtiyacı var. Reklmaınızı bence çalışanların yoğunlukta olduğu bir platformda denemelisiniz. Sadece bir tavsiye.

7. Tutsal

Tutsal Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karabük Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Ben geleceğimizin karanlık olduğuna inanmıyorum. Tamam, özel şirketlerde sürtüyorum ben de, ama siz kadar ümitsiz değilim. Aylık gelirime nereden ek yapabilirim diye sürekli araştırıyorum ve çalışıyorum. İlla ki bu iş olacak diye demiyorum. Ek gelir olarak, restoranlara garsonluk yapmaya giden arkadaşlarımda var benim ;)

8. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    ben baya bir süre gram altın al satı yaptım. takip edebilene güzel karlar bırabiliyor.

dolarda yükselme olacak altın tekrardan gözde yatırım aracı oldu.

Sayfayı Paylaş