önlisans 71 nete 87 geldi çıldırmamak elde değil

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında lizgeviyal tarafından paylaşıldı.

1. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    kötü geçti diyenlerin yarısı 85 üstü aldı 70 nete 86 civarı gelmiş bu nasıl iştir anlamış değilim 4 yıl okuyan adamın günahı ne yaa 2 yıllıklar düşük nete atanıp gidecek biz sap gibi kalacğız neden bu ülkede yükseklisans okuyan adam çöpçü olur lise okuyan adam kral olur önlisansçısı paşa olur

iibf kadro, Hasan Efeoğlu ve sami bunu beğendi.
  2. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    yuhhhh hiç mi bir şey yapamamışlar ki o kadarcık nete öyle yüksek puan gelmiş. Bir de bizden çok atama alırlar :mad:

betimlemeツ ve lizgeviyal bunu beğendi.
  3. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Ön Lisans 2 dönemdir Lisanstan fazla kadro alıyor. Malesef

Puanlarının bu kadar yüksek gelmesi Adliye gibi karma alan kurumlarda Lisans mezunlarını epeyce zorlayacaktır.

Hawle bunu beğendi.
  4. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    her zaman böyle malesef

5. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    Söylemiştim kafadan 51 puanla başlıyorlar 2 Nede bir puan geliyor 86_87 gelmesi dogal

6. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    hocam adam bankacılık okumuş 71 net yapmış atanacam diye dalga geçiyor yaa sinir harbi yaşıyorum şu an sakinleşemiyorum beleşten kdroyu kaptılar zaten soruları da basitti bunların müfredat dışı soru da sorulmamıştı adamlar 70 netlerle atanacak biz de hala kyk bizi 84 le alacak mı sözleşmeli onu tartışıyoruz yaa burda konnuşssak da boş olan olu adaletsizliğin böylesine ne desek boş ama içim kan ağlıyor

Hawle ve Hasan Efeoğlu bunu beğendi.
  7. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Hocalar buna sebep birazda bizleriz kendimizede pay biçelim aldığı puan net faalan bunları dmıyorum bıle ama onların tercıh edılme nedenı açıktır bu adamlar kurumdan kuruma kolay sıcaramazlar pasa pasa bekler 4 yıllıgını bıtırır yukarı tırmanız bırkac ayda bır yer degıstırmez sadece iibf ıcın degıl bu elestırı 4001 içinde lisans mezunlarını daldan dala görüyorlar kurumlar bıktı sgk tapu iş yuku var lısans durmuyor kacıyor dıyor alana hazırlanıyor kacıyor tekrar gırıyor baska kuruma gırıyor kacıyo r dıyor bızde mucadelede bu yanıtları sık almaya basladık bızler gırıp daldan dala atlamazsak kurumlarda onlısansa kaymamıs olur yakında 4001 ıle bırleşıp safi bunun için mücadeleye başlayacağız bu gidişle çünkü kurumlar akın akın önlisansa kayıyor korkumuz 4001 değil artık önlisanstır!!! dıkkat edın ve edılmesını saglayın kurumlar arası atlamalar hepımıze zarar verıyor.

kübra bytl ve Tgb06 bunu beğendi.
  8. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    O tarih soruları bizde.olaydi gorun siz bizdeki puanları çünkü çoğu arkadaş tarih soruları yüzünden panik yaptı!

Kafkaslı bunu beğendi.
  9. luis1907

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    alakası yok ama böyle düşünüyor olabilirsin 2010 haziranda 68 le Tunceli İİBF li atandı o zaman 3001 puanları 83_84 tu yani 80 net civariydi sorulara bizim ayarları 2008 sınavı icin

10. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    sınav puanlarından bahsetmedım kı ben ben önlisans ıle savasmalıyızı bunuda kurumdan kuruma atlamamakla olabılecegını yazmıstım yanlıs yere mı yazdım ki o_O:bsmagryr:

11. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    birçok kurum malesef bunu söylüyor ben kalıcı personel istiyorum İİBF liler bırakıp gidiyor diye dile getiriyor. @Yelken gayet doğru söylüyor yaşayan bilir

Yelken bunu beğendi.
  12. luis1907

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    2010 Dada zıplama vardı kpss tarihin den beri atlama var 15 yıldır ama bu durum son 4 yıldır ve abartılı son 2 yıl atlama ile bagdastiramazsin.

13. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    ben kurumlardan aldıgımı soyluyorum sayın Luis sözleşmeliler ne zamandan beri çoğaldı 2012den berı oluyor bu olaylar eskıdende kurumdan kuruma atlama vardırda aylar konusulmuyordur yıl bazında oluyordur sımdı ay bazında acıktan alım cogaldı atlamalarda cogaldı dıyorum gayet acık ve kurumlar bunu soyluyor cok acık nettttttt bız de bırsey dıyemıyoruz dedıgımız sart koyun kı cıkamasınlar calısma sartı ya da tazmınat sartı gıbı

14. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    yaa iibfli sgk ya atandı da kaçtı mı kaçanlar 4001 adamlar 4001 almassa öğretmen almassa sorun kapanır 4001 yüzünden 3001 e gidiyor kurumlarımız evet bir soru adam 71 net yaptım 87 geldi bankacılık mezunuyum gidermiyim diye soruyor bir de ya

15. luis1907

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    Neyin ne olduğunu bilen biliyor zaten

16. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    iibf de uzmanlık alıyor kacıyor a grubuna kacıyor ve de begenmezse kurumu tekrar b gırıp kacıyor falan dıyorlar bızım dusuncelerımız gıbı gormeyın bunları tuğbada bende sahadan aldıklarımızı sıze soyluyoruz kendımıze mı saklasak acaba :) yapmayın etmeyın arkadaslar bızlerde ııbf olarak kacıyor cogumuz yapıyoruz ve gırerkende dusunuyoruz bunu b grubuna atandı yenı forumdan bır arkadasımız var a ıcın dershaneye yazıldı 657 garıpsemıyorum herkes usttekını ıster maas ıkı katı ayrıca yukselme guzel ve forsu var falan fılan kurumlarda bundan deert yanıyor gayet mantıklı bır soylem bızde sart koyun dıyoruz baskada dıyecek bır sey bulamıyoruz cogumuz b den atanalımda a ya calısırız planı yaptık yapıyoruz ee hepımız basaramayacagız bu da acık ama o basaranlar goze batıyor 4001le iibf yı kurumlar çok mu ayırıyor farkında snıyorsunuz bızım uzmanlık alanımız bunlar onların degıl onlar detaya ınmıyor dış kapıdan bakıyorlar ıcerıye!!!
    kımseye sen yanlıssın ben doğruyum demeye getırmıyoruz bızım gorevımız sahada aldıgımız cevabı yada maılden de arkadaslarımıza verılen cevabı hepınıze ıletmek gorevımızı bız yapalımda sız yıne ıstedıgınızı dusunun...

17. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    50 nete 76.1 gelmiş gülermisin ağlarmısın nefret ettim her şeyden

18. Michael Scofield

Michael Scofield Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    138
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    E kapasite meselesi. Ön lisans okuyan insanlar çoğunlukla meslek lisesi çıkışlı oluyor, haliyle lisede aldıkları eğitim de düz lise gibi olmuyor. Bunun dışında üniversite sınavına da sınavsız geçiş gibi bir durumları oluyor. KPSS ile hemen hemen hayatlarında ilk kez test çözmeye başlıyorlar. Ne kadar nete ne kadar puan geldi diye oturup sinir olmak çok saçma. Biz de mühendislerin yanında çok düşük netler yapıyoruz ona bakarsanız. Çünkü KPSS birikime dayalı, temele dayalı bir sınavdır.

Burada mühim olan daha donanımlı olduğumuzu ispat edip kadro savaşından galip ayrılmak. Bizim işimiz deyip sahip çıkmak. Puanın veyahut sınavın kolaylığının bir önemi yok.

Yelken bunu beğendi.
  19. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    iyi de 50 nete 76 gelmesi normal mi sen 82 puanla atnamıycaksın özelde asgari ücretle çalışacaksın o adam 70 netle atanacak senden daha iyi koşullrda çalışıp tkır tıkır maşını alacak adam senden 2 sene daha az eğitim gördü ve maaşı senden daha iyi olacak sisnir olmamın nesi saçma üstelik önlisansçııların çoğu sgk ya atanıyor senin kadrondan kırpıp alıyorlar kurumları örnekleri mevcut

atkafa bunu beğendi.
  20. Michael Scofield

Michael Scofield Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    138
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    İşte yazdığımı bir daha okuman lazım o nedenle. "BİZİM İŞİMİZ DEYİP KADRO SAVAŞINDAN GALİP AYRILMALIYIZ" mühim olan kadroların bizden onlara gidişi. Bu işlerin bizim işimiz olduğuna kurumları ikna etmeliyiz. Öyle olduğu takdirde herkes atanır. Mücadele ettiğim dönemde tweet ve maillerimle bunun savaşını çok verdim.

Yelken bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş