ÖSYM 2014/1 tercihleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Adversary tarafından paylaşıldı.

1. Adversary

Adversary Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    43
    DUYURU
    (20 Haziran 2014)
    Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2014/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.Kılavuz, tercih süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.
    Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları içinKPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Ancak, Danıştay 12.Daire Başkanlığının 27/06/2013 tarihli ve E:2009/5045, K:2013/5796 sayılı kararı gereğince Teknik Hizmetler ve Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri sınıflarına dahil adayların ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolara (Tekniker, Teknisyen, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri gibi kadrolara) başvurmak istedikleri takdirde, KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim düzeyinden KPSS’ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzey(ler)indeki kadrolara başvuru yapabileceklerdir.Adaylar tercihlerini 23 Haziran – 2 Temmuz 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’ninhttps://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır. KPSS-2014/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) adaya ait kayıt bilgilerinde yer almaktadır. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede Merkezimiz tarafından bu bilgiler kullanılacaktır. Adaylar, ais.osym.gov.tr adresinden eğitim bilgilerini kontrol ederek tercihlerini yapmalıdır. Adaylar, aynı düzeyde birden fazla ortaöğretim/ön lisans/lisans eğitim bilgisinin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydını sağlayabileceklerdir. Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adaylar, aynı anda her iki diplomalarında yazan program/alanlarına (sistemde kayıtlı bilgileri doğrultusunda) yönelik tercih yapabileceklerdir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) eğitim bilgileri eksik veya hatalı olan adaylar ile Danıştay 12.Daire Başkanlığının kararı gereğince alt öğrenim düzeyindeki kadrolardan tercih yapabilecek durumda olanlardan ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) alt öğrenim düzeyine ilişkin eğitim bilgisi yer almayanlar, 23 Haziran-2 Temmuz 2014 tarihleri arasında (2 Temmuz 2014 günü saat 16.00’ya kadar) ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden bu bilgilerinin sisteme kaydını yaptırabileceklerdir. Tercih işlemleri için aday tarafından Merkezimize gönderilen mezuniyet/öğrenim durumu belgeleri işleme alınmayacaktır. Sadece ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından yapılacak güncellemeler 2014/1 KPSS tercih/yerleştirme işlemi için geçerli olacaktır.Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.
    ÖSYM BAŞKANLIĞI

Mustor bunu beğendi.
  2. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    özet geç diyenler için :D alt öğretim düzeyiyle alakalı bilgilendirme sağlıkla ilgili alanlarda başvuru yapabilirmişiz 2 yıllık bitirirsek

umutvar bunu beğendi.
  3. seeding

seeding Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    mustor eğitim bilgileri eksik ve hatalı olanlar diyor...Herkes kontrol etmeli mi kendi bilgilerini ?

4. umutvar

umutvar İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Arkadaş bu uygulama neden gihler için yok, davayı açan kişi veya sendika sadece th, sh için mi istemiş, haksızlık bu. Bunun dolaylı yoldan bize faydası olabilir mi? Bir mühendis 4001 i tercih edeceğine 2001, 3001 veya kendi işiyle ilgili başka bir orta öğretim, ön lisans kadrosu tercih eder, 4001 bize kalır. Çok mu uçuk hayal kurdum. : )

5. bridge

bridge Üye

Ödül Puanları:
    18
    4001 yerine alt öğrenimden tercih edenler çıkar belki teknik veya sağlık okullarından olanlardan, her daim maaşıda 4001den iyidir teknik ve sağlıkçıların.

6. TR Türkistan

TR Türkistan Üye

Ödül Puanları:
    8
    Diploma notu eksikliği tercih yapmaya engel mi ki yoksa eğitim bilgilerinden kasıt çift diplomalı olanlar için mi?

7. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Sağlık harici teknik bölüm mezunları da kapsam içinde mi

8. Serkaneser

Serkaneser Üye

Ödül Puanları:
    18
    Ewet teknik de dahil

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. CANER

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    sağol. aöf "tarım" bölümünden 4 dersim kalmıştı, teknik bölüm kategorisine girer herhalde...

10. Serkaneser

Serkaneser Üye

Ödül Puanları:
    18
    Benim alt öğrenimim teknik lise benimki dahil ama senin bölümde dahildir herhalde.

11. CANER

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    öyle mi, teknik lise dahil demek. benimki de meslek lisesi, ama mesleği almazlar herhalde. teknik lise 4 yıllık olduğundan allınmıştır. Bu duyuru da kimilerimiz için alternatif olabilir.. 2012-14 dönemi gözümüzü çok korkuttu..

12. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    başvuruken zaten seçiyoruz hocam hatalı olan olcağını sanmıyorum ben öğrenim bilgisi değişenler için yazmışlar

seeding bunu beğendi.
  13. Nanick

Nanick VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    bende meslek lisesii çıkışlıyım.keşke bizi de kapsasa.netlik kazansa

14. Serkaneser

Serkaneser Üye

Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım meslek teknik önemli değil sen teknik hizmet kadrosuna başvurabilirsin.lisede mezun olduğun bölümün teknisyen ünvanlı kadrolarına başvurabilirsin.

15. Nanick

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    nasıl yani.şimdi lisedeki diplomamda muhasebe bölümü yazıyor.eğer öyle bir kadro varsa ben başvurabilir miyim

16. Serkaneser

Serkaneser Üye

Ödül Puanları:
    18
    Muhasebe alımının karşısında teknisyen yazıyorsa yazabilirsin.

17. Nanick

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    teşekkür ederim muhtemelen gih yazıyordur da yine de bakıcam

18. Serkaneser

Serkaneser Üye

Ödül Puanları:
    18
    Ben lisede bilgisayar yazılım mezunuyum.baktım yazabileceğim teknisyen 3 kadro çıktı.azda olsa çıkabilir bakmayı ihmal etme.

19. TylerDurden

TylerDurden Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Ösym'yi aradim ben; diploma notunun eksik olmasi sorun teşkil etmez dediler.

seeding bunu beğendi.
  20. TR Türkistan

TR Türkistan Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eyvallah hocam cok sağol

Sayfayı Paylaş