ÖSYM Açıkladı YDS'de kopya yok!

Konu, 'İİBF Haber Merkezi' kısmında Tgb06 tarafından paylaşıldı.

1. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    BASIN DUYURUSU(9 Eylül 2014)

2014-YDS Sonbahar Dönemi Sınavı: Gerçek Dışı Haber

7 Eylül 2014 Pazar günü ÖSYM tarafından yapılan 2014-YDS Sonbahar Dönemi sınavına toplam 182.887 aday başvurmuş ve sınav 41 merkezde İngilizce, Almanca Fransızca, Rusça ve Arapça dillerinde düzenlenmiş ve sınav herhangi bir sorun olmaksızın başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Bugün (9 Eylül 2014) bazı medya organlarında "YDS sınavında toplu kopya çekildiğine" dair gerçeği yansıtmayan haberler yayınlanmaktadır. Haberde söz konusu olan sınav binasında sınav sırasında herhangi bir kopya girişimi veya benzeri bir olumsuzluk söz konusu olmadığı gibi sınavın yürütülmesi ve sınav evrakının ÖSYM’den sınav merkezlerine oradan da tekrar ÖSYM merkezine iletilmesinde tüm süreç tamamı ile izlenerek ve kontrol altında sorunsuz yürütülmüştür.

Sınav evrakının ayrıştırılması ve taranması devam etmekte olup en kısa zamanda sonuçların açıklanması sağlanacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

kaynak : http://osym.gov.tr/belge/1-21983/basin-aciklamasi-9-eylul-2014.html

2. Gökhan60

Gökhan60 VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Abant İzzet Baysal Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    ilk sınavlar her zaman sancılı olmuştur, bu geçmiş tecrübelerle de sabittir ( ilk yds ) hele de sınavları eline yüzüne bulaştırma da ustalaşmış ösym bu şekilde bir sınav düzenleyecekse kesinlikle sonraki sınavlar beklenmeli :) sen gel uluslararası geçerliliği olan yegane sınavın geçerliliğini iptal et ondan sonra da her türlü şaibeye açık bir elektronik ortamda sınav hazırla, you must be kiddin ösym :)

bu arada fark ettim ki yazıyı yanlış başlığa yazmışım :) o hışımla başlığı e yds gördüm öfkemi kustum hemen :))

Tgb06 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş