Ösym Açıklaması

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Yelken tarafından paylaşıldı.

1. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

BASIN AÇIKLAMASI
    (7 Temmuz 2014)
    Bugün bazı basın organlarında 5 Temmuz 2014 Cumartesi sabah oturumunda uygulanan 2014-KPSS Lisans Sınavının Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi kısmında kılavuzda belirtilen müfredata uyulmadığı ve Atatürk İlke ve İnkılaplarından az sayıda soru yöneltildiği iddialarına yer verilmiştir. Öncelikle Merkezimiz Başkanlığınca uygulanmakta olan Kamu Personeli Seçme Sınavında sorulacak testlerin kapsamları ve ağırlıkları Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri gereğince Devlet Personel Başkanlığı ile birlikte belirlenmektedir. Müfredat diye bahsedilen “test kapsamları” ile bir test içindeki test konuları ve ağırlıkları, kaynağını doğrudan kanun veya yönetmelikten değil Devlet Personel Başkanlığı ile Merkezimizce yapılan çalışmadan almaktadır. Dolayısıyla iddia edildiği gibi bir mevzuat hükmüne aykırılıktan bahsetme imkanı bulunmamaktadır.Diğer taraftan bahsi geçen Sınavın Genel Kültür kısmının Tarih testleri ağırlığı yaklaşık % 45 olup bunun yaklaşık % 5’i Anadolu Selçuklu Devleti ve Öncesindeki Türk Devletlerinden, yaklaşık %15’inin Osmanlı Devletinden, yaklaşık %20’sinin Atatürk İlke ve İnkılaplarından, yaklaşık %5’inin ise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihinden sorulması öngörülmüş, bu değerlere tekabül eden Atatürk İlke ve İnkılaplarından 10 soru yöneltilmiştir. Sınav Kılavuzunda da oranların yaklaşık değerler olduğu açıkça belirtilmiş olup her yıl bu soru adedi 10-14 arası oluşmaktadır. Bu sınavda da Atatürk İlkeleri ve İnkılaplarından 10 test sorusu yöneltilmiş olmasının kılavuza aykırı olduğunu kabul etmek mümkün değildir. Kamuoyuna ve adaylara duyurulur.
    ÖSYM BAŞKANLIĞI

2. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    demıskı mufredat zaten yok hay anasına sayın seyırcıler...

3. estralla69

estralla69 Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    10 soru mu sormuşlar aii den yoksa ben mi yanlış sınava girdim?

4. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    farklı kafaları yasıyoruz muhakkak!

5. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
  6. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    sovdun mu nı yaptın :D

7. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
  8. iibfzede

iibfzede VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    sövmedim de zekaya hakaret ediyorlar amip kadar beyinleriyle :)

9. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    ösym açıklama yapar,bu konu da böylece (önceki kopyalar,şaibeler,soru çalmalar-vermeler gibi..) tarihin tozlu sayfalarında kayboluuurr,gideeerr....

Nanick bunu beğendi.
  10. periiibf

periiibf Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Süleyman Demirel Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    hangi ilke sorusu hacı ben mi yanlış sınava girdim yoksa bu adam telefon klubesinde halay çeken adam mı :D

11. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    müfredat yok diyor ıste adamlar mıllıyet mıllet ınkılap gıbı bır ıkı yerde kelıme gectıyse onları saymıs olabılırler datyda goremeyecegız oylece kalacak amann ya hadı kalkın gıdelım tımarhaneye bu el bıze yaramaz.

12. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938

ben de şu fotonun(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=303504979800017&set=pcb.303505233133325&type=1&theater) yanındaki amcanın yorumunu görünce matematikçinin tarih sorusu ile ne alakası var, yoksa bunlar komisyonda mı diye düşünmüştüm. Sonradan olur mu öyle şey deyip ne saçmalıyorum diye kendime kızmıştım. Boş yere zekama hakaret etmişim yahu... :mad:

13. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    aslına bakarsanız yadırgamıyorum o kadar denemeden sureklı aynı soruları soran yayınevlerını yadırgamaya basladım mesela yargı ıle yedııklım aynı paragrafı bıle defalarca kullanmıslardır pegem az daha ıyıdır bu konuda ama tamaamen onada ıyı dıyemem kıtabı bılmıyorum ıncelemedımde ama anlasılan adam sureklı aynı tıp aynı tarz evır cevır soruları yazmamıs her defasında degısık soru yazıp detaylı acıklamıs kı zaten soru havuzuna soru veren adamlardanmıs yazmıs bunu ama 2000 tane sorudan 27 soru gelecek dıye kımse oturup o ıncık cıncık dıp kose bucak kaynakları kolay kolay hepten ogreneyım demez alır yaparda yınede ogrenemez bence hepsını neyse bu adamıda yazdık bır yere bakalım daha kımlerı yazacagız acaba kenara klasık sınav hazırlayan yedııklım ve yargı gıbı yayınlara hıc guvenım kalmadı! bundan sonra nerde kıtap dıp kose bucak var alınacak okunacak bol bol tarıhı romanlar kıtaplar okunacak sımdıye kadar nıye okumadımda polısıye gerılım falan okudum kendıme kızıyorum bu konuda bu da azık kı gecmısını bılmeyen bılıncsız kultursuz bır nesılız kendı adıma utandıgımı soyleyebılırım hemde gonul yrahatlıgıyla oruc agızla neden dıye soruyorum kendıme, yabancı macomberler ne bılım agahthalar okunduda neden turk yazarlar tarıhımıze ısık tutan yazarları yayınları okumadım kızıyorum neyse detaylı oldu kalktım gıdıyorum...

haylazcock67 ve Kafkaslı bunu beğendi.
  14. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    at.ilk ve ink. larından 10-14 tane soru gelmedi gibi geliyor bana. Liselerin sınavında da atatürk ile ilgili hiçbir soru gelmemiş, bügünkü Posta gazetesinde yazıyordu. Maalesef, sınavlara da siyaset, ideoloji ...

Sayfayı Paylaş