oturdugu yerden verim sağlayan tek şey tavuktur

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında s_b tarafından paylaşıldı.

1. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    dpb olası kadro sayılarını açıkladı ve durum bizim açımızdan gerçekten vahim gözüküyor.

ben bu kadro mücadelesinin sadece kurumlara mail atarak başarılabilecegine inanmiyorum.daha gözle görülür bişey yapılması lazım.kendimize ait bir yapılanmamiz olmalı ve ankarada olmalı.ankarada iibf adına kurulan bir fondan secilecek 5 kişilik bir gurup maddi olarak desteklenmeli ve bu arkadaşlar kurumlarla milletvekilleri ile ulaşabildikleri en üst mercilerle sürekli olarak birebir görüşme yapmalı.fon kismina gelirsek hepimiz maddi olarak buna destek vermeliyiz hatta atanan arkadaşlarda dahil.bugün bizim için yarın kardeslerimiz için ayda 5 tl bile yardım yapsa yeterli olacaktir.hatta kendimize sponsor firmalarda bulabiliriz aylık 50 100 ne olursa olsun bu 5 kişilik gurubu maddi anlamda desteklemeye yetecek kadar bir mebla rahatlıkla sağlanabilir.hatta bu arkadaşlar belli bir maasa bağlanabilirki tek ilgilenmek zorunda oldukları şey bu kadro mücadelesi olsun.öğretmenler için 50 bin kadro ayrıldı 5binde merkezi için öngörülüyor.bunun on binini bile bize çeksek çok şey degisirdi.ancak biz oturduğumuz yerden sorunları cozmeye çalışıyoruz.onlar ise kurumlarla bakanlarla gorusuyor.oturdugu yerden verim sağlayan tek şey tavuktur arkadaşlar.
    GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

süreklirüzgar bunu beğendi.
  2. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Başlık çok güzel :)

3. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    :) başka türlü insanların ilgisini çekemiyorsun malesef

4. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    insanların ilgisini çekmen çok zor. açıkcası ne çıkarsa bahtınıza artık

5. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    evet ama sadece mail atarak bişey yapılamıyor bunu nden kabul etmiyorlar anlamiyorum.tamam maillerde önemli ama birebir görüşme yapmak kadar ne etkili olabilirki.sorun bunun organize edilememesi.çünkü kimse iş icraata gelince yapmiyor.biz 2012 yılında ankara eylemine 10bin kişilik guruptan ancak 10 kişi çıkartabilmistik:) oyuzden bu işi yapicak belli kişiler olmalı ve bu arkadaşlar zorda kalmasın iş problemi olmasın kafası rahat olsun diye maddi olarak desteklenmeli.sabit iş yeri gibi ufakta olsa hergün gidecekleri bir yer kiralanmali.kurumlarla görüşme yanında iibfliler neti nasıl daha fazla kitleye ulaştırabiliriz diyede uğraşmali.ama yok ışte organizasyon yok bizimkilerde.ben muhtemelen ptt giricem ama yarın kendi kardeslerim mezun olacak onlarda benim sıkıntılarimi çekiçek.tabi bizde herkes bireysel olduğu için ani kurtarmaya calisarak yaşıyor

6. iibfzede

iibfzede VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    2 yıldır buna benzer şeyleri kaçıncı okuyuşum :)

incir reçelim bunu beğendi.
  7. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    2 yıldır bende bunun birgün anlaşılacagini umuyorum:) birgün mecbur kalicak insanlar kadrolar gittikçe azalıyor

8. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    nasıl öğretmenler birgün gelip isyan ettiyse hergün büyüyen iibfli mezunlarda o noktaya gelicek.

9. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    olan bizim puanlara olacak boşversene...

10. süreklirüzgar

süreklirüzgar İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Güzel duygulu güzel kalpli arkadaşım. Ne güzelde canı gönülden yazmışsın.Ancak sana diceğim tek şey "menfaat ,bencillik,menfaat" işte iibfnin ve insanlığın yeni parfümünün markası.Birlikten kuvvet doğar ama hangi birlikten?

Nanick bunu beğendi.
  11. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    zaten belliydi böyle olucagi boş verip artık bu senede gireriz 1 -2 puan yüksek alinca tamam bu kez kesin atanırim diye gene sallarız bu sefer memur ihtiyaçi düşer alım az olur afedersin mal gibi kalırız:)

12. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    saolasin arkadaşım:) ben bunu ta 2012 2013 yıllarında anlamıştım ama bide burda deneyim şansımi dedim ama yok bu millet hazırcı.ptt mülakattına gelenler gidelim milletvekilleri ile görüşelim dedim ona bile kimse cevap vermedi:) atın anca mail atın oturduğumuz yerden belki bu kez cıvciv çıkartırız:)

seçimlerde önce başbakan bile milletin ayağına gider en etkili yol bu yoksa tvdende konusurdu neyse :)

13. getlucky

getlucky Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    293
    arkadaşlar kendi adıma konuşayım, burda sürekli aktif olamıyorum her dakka takip edemiyorum ama ''şunu yapıyoruz'' diyin her şekilde destek veririm. Sızlanmayı birilerine suç bulmayı bırakalım , elimizden ne geliyosa kaç kişi yapabiliyosak yapalım ne gerekiyorsa.

elif-selen-elif bunu beğendi.
  14. sinan46

sinan46 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    278
    Nr zaman mülakat a girdin.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

15. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    bende bundan bahsediyorum zaten bu işi sürekli ve en etkili şekilde yapicak bir yapılanmamiz olmalı.çünkü kimse oturup sürekli bununla ilgilenemiyor ilgilense bile elinden gelenin en fazlası mail atmak oda yeterli katkiyi sağlamıyor.2012 haziran ataması öncesi dünyanın mailini attik ama genede kadrolar 4001 e döndü. daha aktif bişey yapilmali.sız yapin ben desteklerim diye bir olay yok hadi yapalım diyebiliyorsanız gerçekten yapılır.

16. getlucky

getlucky Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    293

Arkadaşım ben seni anladım güzel diyosun da, mesela içimizde çalışanlarımız var, çok yoğun olanlarımız var, ha diyince Ankara'ya gidemeyecek durumda olanlarımız var bundan bahsediyorum. Bişey planlansa şu gün şöyle bişey yapıyoruz dense ben ve benim gibi olanlar burdayız bunu kastediyorum. Öncelikle foruma ve mücadeleye daha aktif katılacak ve mesela bir görüşme ayarlayabilcek vakte sahip olanlar ön adımı atsın ki biz de ona göre durumumuzu ayarlar katılırız diyorum. ''Siz yapın ya'' diyip köşeye çekilmek değil bu, umarım doğru anlaşılmışımdır..

17. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    benim anlatmaya calistigim şu:
    icimizde çalışan ankaraya her istenildigi zaman gidemeyecek olan, sürekli olarak kadro mücadelesi ile ilgilenemiyecek olan bir sürü arkadaş var.oyuzden organize olup 3 - 5 kişilik ankarada yasiyan calismayan parasal destek saglandiginda kurumlarla bakanlarla görüşme yapicak bir olusum kurulması.geri kalanlarda aylık maddi destek ve mailler atarak desteklemesi.ben tam ifade edemedim sanırım ne demek istediğimi.ve bu insanlar gerekirse aylık bir maasa bağlanıp günlük isyeri gibi gidip gelicekleri plan program yapicaklari tek oda bile olsa bir yer kiralanmasi.

18. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    çarşamba girdim.miletvekili ile görüşme konusu için soruyorsan burda forumda dile getirdim

19. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    kapıda kaldım anahtarı evde unutmuşum aceleden:)) iki saatlik bir ugrasla bir tel ile açtım.azimle ugrasinca herşey oluyor;)

20. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    ömür bitiyo yahu bu işin sonu yok ömrümüzün sonuna kadar atancaz diye beklersek işimiz iş...

Sayfayı Paylaş