Özel Sektör AÖF'lü Kaynıyor

Konu, 'Eğlence-Genel Konular' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    arkadaşlar ezme amaçlı sölemiyorum ama resmen heryerde aöf mezunu var akıl ser erdiremiyorum örgün mezunlar nerede ne yapıyor? KPSS mi sadece olayımız muhasebesinden finansına insan kaynakları pazarlama alayı ya ticaret lisesi mezunu ya aöf mezunu Fırat Plastik gibi 1800 çalışanlı bir yerde çalıştım 1 tane örgün mezunu iibfli yoktu şimdiki işyerimdede öle muhasebe müdürü bile aöf lü bence örgün mezunlar kendini sorgulamalı....

2. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    kendini sorgulamalı derken adam formasyon bile alıyor neden aöflinin not ortalaması yüksek örgünün düşük örgünün klasik sınavları vardıı sunumları oldu hocalarla didişti hocası taktı geçitmedi düşük verdi ama aöfli adam önceki soruları ezberleyip gitti adam su ürünlerini bitirip 2 yıllık ;3 den işletme fakültesine tamamladı şimdi çan eğrisi geldi artık herkes aöf li diplomayı kolayca almak aöfde daha kolay çünki ipini koparan okuyor basit ders vermek benim anlamadığım adam 2 yllık su ürülerini bitirip aöf den tamamlıyor 4 e ben 2 üniv bitirdim diyor bu hangi kafa onu da anlamış değilim ben AÖF zihniyetine tamamıyle karşıyım adamın 3.44 ortalamsı var soruları ezberleyip test usulü sınava giriyorlar ki eskiden aöf sınavlarında yardım olayı çok luyordu yoksa 60 yaşındaki adam nasıl aldı bu dilomayı aöf yi niteliksiz buluyorum endilerini üniv okuduk sanmasınlar onlar yüzünden bizi bölümler 2 paralık oldu hangi bölümün aöf si açıldıysa o bölüm gözden düştü paspas oldu iibfnin itibarını kaybetmesinde aöf etkilidir addam anadolu üniv bitirmiş iibf örgün ona otomatikmen aöfci gözüyle bakıyolar anadolu örgün üniv mezunları bile şikayetçi bundan

3. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    bazı kelimelerde klavyenin aziziliği var ama anlaşılır diye düşünüyorum

4. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    AÖF ENİNDE SONUNDA KAPANACAK bi senede 7 bölümden binlerce aöf mezunu veriliyor

5. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    nasıl kapanacak dahada yenileri açılıyor hocam

6. rammstein85

rammstein85 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    olumlu yönden bakarsak kimse 1200 liraya maaşla ömrünü geçirmek istemiyor

7. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    işte bizim hata yaptığımız nokta tamda bu nokta belki 1 sene o civarlarda çalışıyorsun ama 1 sene sonunda zaten memur maaşını alıyorsun... benim gördüğüm bu yani

8. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    Vardır elbet yaşamak isteyen tabi 4 yıllık mezunlardan çok nadirdir örgünu kastediyorum. Boşver mek takmamak lazım

9. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    hocam yakında patlama olcak big bang gibi ülke nüfusunu aşarsa aöf iibf ;;bu sayı mecburen kapatacaklar pire gibi üremesi tehlikeli boyutlara ulaştı artık herkes her şeyin bilincinde niteliksizliğin farkında sadece para makinası olarak görülüyor adamakıllı yorum yapan adam AÖF nin üniv olmadığı anlar liseden farkının olmadığını fark eder 60 yaşındaki aöf li adam gelip bize meslektaşız derse ben kabullenemem bunu

10. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    hocam ömür boyu aynı ücretle çalışan tek bir kesim var oda memur bence bu ülkede ben bunu gördüm... bizde memur olmak için tırmalıyoruz memursan şimdi 2,000 alıyosan 10 sene sonrada şimdiki zamanın 2,000tlsini alacaksın tek + yönü ş güvencesi

özelde deli para alıyor millet deli para hemde

11. rammstein85

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    örgün mezunu kimseyi bende görmüyorum özelde.demek ki örgüncülerin bildiği bişey var.maaştan ziyade işyerinde ki saygı durumu sıkıntı oluyor.abuk sabuk laflar işitebiliyorsun lise mezunu patronundan.aöflüyü üni mezunu saymam ben zaten

lizgeviyal bunu beğendi.
  12. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    formasyon alacaksın mezunların yarısı aöf dploma notları 3. 40 ın üstünde adamlar önceki çıkmış soruları ezberleyip geçmişler test usulü neticede örgüncü adam farklı ile gidip para saçıp maddi külfet altına girip hocalarla didişirken manevi olarak da sıkıntı yaşıyr aöf li bala konuyor işte böyle;baştan adaletsizlik var sen kalın kitaplarla haşır neşir olup klasik sınava hazırlanırken adam 2 yıllık atçılığı bitirip 4 e tamamlıyor beleşten aöf diploması alıyor hipodromda at koşturacağına işletmeciyim diyor zihniyet bu

13. rammstein85

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    tutki ekonomik kriz çıktı ne yapacaksın 45-50 yaşında

luis1907 bunu beğendi.
  14. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    Öyle değil ömrü hayatında hep asgari ücretle çalışanlar var o deli para aranlarin çoğu referans ve ucuza çalışan elemanlardan yararlanıyor en iyi örneği smm stajı işi yapan belli parayi alan belli. Sermayeye bakar birazda vicdan köşe olmak kolay da bu işin öbür tarafında var.

15. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    bi de su ürünlerini 2 yıl bitirip işletmeye tamamlıyor ben 2 üniv bitirdim diyebiliyor artık her ilde üniv var herkes kendini ünivli görüyor ünivli olmanın itibarı da 2 paralık oldu maalesef ;; eğitim 0 öğretmenler para derdinde eğitimi düşünen yok kalite yok tatili bol olan bi eğitimden ne beklenir sürekli sızlanan eğitimcinin olduğu yerde eğitimin zirveye tırmanması beklenemez iyi olan adam da beyin göçü seçeneğini mantıklı bulur ülkenin yarısı suriyeliniin elinde yakında onları kurumlarda görürseniz şaşırmayın onların misafirliğinin kalıcı olduğunu düşünüyrum

16. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    adam fizik okumuş örgün aöfden kamu okuyor zaten fizik bölümü için formasyonu var bir adım önde fizikçi adam ya da eğitim fakültesi çıkışlı adam gelip adalet öğretmeni olabiliyor kii bu da normal değil örgünülerin alanını mahvettiler 2. üniv saçmalığı kötü oldu yani sınavsız 2. üniv saçmalığı yine iibfnin kadrolarını aöfciler kırpıyor ama kırpan bu sefer fefciler ya da ataması yapılmayan eğitim fakültesi çıkışlılar

Sayfayı Paylaş