Özel sektördeki hizmet yıllarının memuriyete etkisi varmı ?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında seeding tarafından paylaşıldı.

1. seeding

seeding Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    Dereceyi ve kademeyi etkiler mi ? Emeklilikte faydası olur mu ?Hizmet yılları nasıl birleştirilir ? SGK'ya atanmış arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

2. sinoplu

sinoplu Güzel düşün güzel yaşa Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Etkisi olur tabii ki kıdemi etkiliyor diye biliyorum ayrıca emekliliği gün olarak etkiler ama yaşı beklemek gerektiği için gün haydi haydi doluyor zaten eskiden 5000 günü dolduran emekli olurdu bilirsin erken emekli olmak için askerliği o yüzden borçlanıp 1.5–2 yıl erken emekli olurlardı şimdi zaten 60 a kadar calışmak şart
    Normalde kurum online sistem olduğu ve ssk emekli sandığı bağkur ayrımı kalmadığı için otomatik olarak sisteme ekliyor zaten bizde öyle oldu yani

Sinop deniz üzerinde yüzen şehir

3. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Emekliliği etkiler, kıdemi etkilemez. Haram olsun SSKlı olup memuriyetimi etkileyen hergünüm. TKK ve İdari Hizmet Sözleşmeli PTT çalışanı olmanın en dramtik yönü budur, istersen 10 yıllık çalışan olsun 9. dereceden başlarsınız 657 olunca.

4. seeding

seeding Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    nette şöyle bir şey buldum

sektördeki bu hizmetleriniz memuriyet intibakında da iki şekilde değerlendirilebilir. Şayet kamu işyerinde Teknik Hizmetler, Sağlık Hizmetleri, Avukatlık Hizmetleri sınıfları ile Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında ve basınla ilgili kadrolarda çalışanlardan iseniz ve özel sektörde yaptığınız iş de aynı unvan ve özellikte ise memuriyet dışındaki serbest olarak çalışılan veya resmi ve özel sektörde geçen süreler kazanılmış hak aylığınızda(maaşınızda) değerlendirilir

kısacası MEB'deki Memur'un maaşına bile yansıyor ama diğer bakanlıklardaki gih kadroları yararlanamıyor..aslında anayasaya aykırı..dava açılsa gih kadroları da yararlanabilir diye düşünüyorum ama nerede adam gibi sendika...

5. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    gih harici " meslek mensubu" olarak çalışan kişiler özel sektörde çalıştıkları sürenin 3/4 nü saydırabilirler. Bunu belgelemek memurun sorumluluğundadır.

özelde çalıştığı yerden" A şahsı kurumumuzda mühendis olarak çalışmıştır" yazısını alması yeterli.

6. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    Emeklilik faydası var ikramiyeyi etkiler.

Sayfayı Paylaş