özel şirketlerin aldığı taşeron işçilere kadro geliyor arkadaşlar bu bizim için kötü

Konu, 'iibfliler.net Forumları' kısmında optimus55 tarafından paylaşıldı.

1. optimus55

optimus55 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    i

2. vahican85

vahican85 Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    63
    o işin aslı öyle değil arkadaşım sadece haklarında iyileşme yapılıyor. Ben bu işin aslını tv de bir ekonomistten dinledim adam diyor yanlış bir algı var kadroya alınma yok sadece kadrolu çalışanlar gibi haklarında iyileşme yapılıyor. Ki zaten alımları kısıpta bir de onlara kadro vermeleri ne kadar mantıklı. Bütçeyi zaten kısıyorlar sözde.

3. optimus55

optimus55 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    kızılan konu bu taşeron işçiler memur almamak için ucuz iş için alınan işçilerdi bu taşeronların alınması neticesinde kamu memur alımları düştü ve bu kişiler işe alınırken özel şirketler tarafından işe alındı yani özel şirket deyince öyle her önüne geleni almadılar birilerinin selamıyla sözüyle işe alındılar taşeronda olsa özel sektörden daha iyidir çünkü. ee şimdi birde bunlar tutdurdu kadro bizim hakkımız diye yani şuan hizmetli dahi olabilmek için en az önlisans mezunu olmanız ve kpss den ise 85 gibi yüksek bir puan almanız gerekiyor ben çok gördüm yargıtay hizmetli mülakatında ne lisans bölümleri vardı hizmetli olabilmek için yırtınan. şimdi bu kadar üniversite mezunu ve kpss den 80 üstü puanlar alıp boş gezen gençler varken nasıl bir mantık taşerona kadro vermek bilmem hak vermek adaletsizlik bu. daha dün bir haber duydum orduda secimi kaybeden belediye başkan seçime ikigün kala 600 kişiyi işe almış herkes bir taraftan götürüyo yazık bunca okuyan yıllarını paralarını okullara döken gençlere bu kpss bitmiştir kadro vermiyorlar yüzbinlerce insana bin kadro nedirya yuh

4. vahican85

vahican85 Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    63
    1000 ler 2000 ler sadece iibf için arkadaşım görmüyormusun sağlığa mebe verilen kadroları devlet iibf yi üvey evlat olarak görüyor.

5. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    aynen öyle... olmaz diye bişey yok tabi bu hükümet varken ama taşeronlara kadro vermek delilikten başka bişey olmaz zaten...

6. optimus55

optimus55 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    600binden fazla taşeron varmış eğer bunlara mali yönden kadrolu memur veya işçiyle aynı mali haklar verilirse 2020 ye kadar öğretmen,sağlıkçı,imam dan başka kimse memur olmayı aklından bile geçirmesin bence

Sayfayı Paylaş