P8 Puanı olanlar Kaçırmasın [B puanla A kadro]

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Toprak Malzeme Ofisi p8'le (%40 GY, %40 GY, %20 YABANCI DİL) Müfettiş yardımcısı alıyor.

B grubu puanla müfettişlik imkanı, rakipler hukukçular ve ziraat mühendisleri. Bizim İİBF'nin puanı genelde daha yüksek. İmkanı olan başvursun gençlik.

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
B grubundan kazanabilecek mfüettişlik bile PTT kadar ilgi çekmedi, şaşırdım doğrusu. :)

Azizshagrath

Tonight is the night
Mücadele Grubu
aynen face de görmüştüm şimdi bakıyorum.77 küsürle belli olmaz

sözela

Yeni Üye
kimin p8'i varsa başvursun çok güzel işte...benim dil yok başvuramıyorum ne yazık ki...

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
bence sen kesinlikle başvur ingilizcen vardı
Vatandaşlıktan 9 soru yetişmeyince maalesef o sinirle KPSS İngilizce'ye girmemiştim ve p8 puanım yok, duvarlara vurdum kafamı ilanı görünce. Olsaydı 80+ olacaktı ki hukuku da ziraati de elerdi 80+. PTT, müfettişlikten üstün bizim İİBF için.

Valla aynı fef gibi mühendisler gibi A kadro için B puanı istenmiş, mis gibi. Yüzüne bakan yok, 70lerle ziraatçiler, hukukçular atanınca ahlar vahlar edilecek gene. Şahsen sırf İİBF'den başkası sıralamaya giremesin diye gene başvururdum p8im olsa. Ama bu bilinç çoğunda yok. PTT diye ölüyorlar, oysa müfettişliğin m'si değil gişede durmak. Küçümsemiyorum, ben de fatura vs. kesen bir insanım ama gişe memurluğunun, müfettişlikten fazla ilgi görmesini anlayamıyorum.

Bu tarz imkanları kaçıranlar kafalarını çok duvarla vurur, KPSS İngilizcesine girmediğimden ben vurmaktayım rahatlıkla 80 gelecekti oysa p8. P8'i olup da başvurmayanın aklına şaşarım.

estralla69

Aktif Üye
Mücadele Grubu
ekonomi bak. da ürün denetmen yardımcısı alıyor p4, ben bi soru işaretlemiştim ing den puan çıksın diye 10 civarı puan türü çıktı p4 p5 p8 p68 gibi 72 75 civarı puan ile bi kac yere başvurdum düşmüyor bu puanlara:(

bu tip A grubu kadrolarin olayi sadece basvurmakla bitse insan umitlenecek belki ama 200 kisi icine girip daha once hic kasipta calismadigin konulardan sinava giricen ,bir sekilde 60 dan az almaman lazim ingilizceyle ikisinin ortalamasi 65 olmalı .Daha bitti mi bitmedi birde bunun ustune mulakata giriceksin ve 65 den assagi da orda almayacaksin ve bunu yapabilen 10 kisi arasina giriceksin.
Biraz zor gibi...

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Olsun en azından özgüven gelir, denemedim demezsiniz. Elin fizikçisi kendi işini yapmak için genel kültür,yeteneğe girer çıkar atanır ama bizim İİBF maalesef böyle. TMO müfettişliğinde hiç olmazsa P8 de olsa alan sıanvı laneti yok en azından. İlkellik onun haricinde ama çare yok susan kitlemizle hiçbirşeye.

Çıkmaz demeyin, şansınızı deneyin, P8im 70 bile olsa denerdim şahsen. YDS'yi P8 saymayan zihniyetin de aklını seveyim.

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
zarar gelir mi derken :) hey allahımmmm :) gülmeden edemedim...

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
76 ile başvurayım diyorum sonuç hüsran olur ama bünye iyi haber duymaya da alışkın değil nihayetinde.. .

Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
ekonomi bakanlığının ürün denetmen yardımcılığı hakkında fikri olan var mı? iktisat bölümünden p4 puanları tahminen sizce kaçta kapatır?

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
P3 harici bir B grubu puanıyla atanmak ayrı bir keyif arkadaşlar, müfettişlik uzmanlık atanmak apayrı bir keyif.

10 kadronun 10u da 2012 KPSSli olsun inşallah.