Performans alanlar

Konu, 'PTT' kısmında Turgay Çon tarafından paylaşıldı.

1. Turgay Çon

Turgay Çon Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Arkadaşlar merhaba.devrek te 12000 puan alan biri 500lira performans alırken ben Safranbolu'da 11000puanla neden 230 lira alıyorum? lütfen bilen varsa yazsın.

2. sinoplu

sinoplu Güzel düşün güzel yaşa Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Kriterlerle ilgili sanırım merkezlerin puan ücret durumları değişiyor
    Ayrıca yine çalışan sayısına göre merkeze verilen performans primi değişiyor olabilir yani misal devrekte 1 çalışan Safranbolu da 2 çalışan varsa ve her merkeze misal 500 tl veriliyorsa devrekteki hepsini alır safranboludaki bölüşür gibi
    Birde geuplama da olabilir yani 11999 puana kadar 230 tl iken 12000 alan 500 tl alır gibi
    Bizde performans ücreti olmadığı için tam bilmiyorum kriterleri

3. Turgay Çon

Turgay Çon Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Teşekkür ederim.

4. mehmet_1303

mehmet_1303 ~YNWA~ Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Puanlar arasındaki fark az da olsa, ücrete yansıması baya farklı olabiliyor. Birde her merkezin puan barajı farklı olabiliyor, birde o bahsettiğin kasım ayı performansı dimi, çünkü aralık ayı daha belli olmadı

5. BetülK

BetülK Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Cumhuriyet Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Performanslar artik maasami yatacak

mixxed bunu beğendi.
  6. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    Bu performans kriterleri cok yuksek ve adaletsiz ve tamamen neyin me.oldugu belirsiz.kimseden dogru duzgun bilgi alamiyoruz.en son sefle bu hesaplamayi yapan kisiyi aradik sorduk.oncelikle performans alabilmek 7300 barajini gecmeniz gerekiyor sonrada mudurlugun yapmis oldugu ortalama puani gibi sacma bir.sart daha var.sonrasi tamamen karisik.dediklerine gore 8750 puani yapan tam aliyor mudurden tam puan alirsa mudur puanida yaptiginiz puan bolu 80 carpi 18 seklinde hesaplani ne geregi varsa anlamadim mudurlerin eline koz vermek tamamen amac bence 11 bin yapan almali bu belirtilen sartlarda arkadasim

7. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    Bu arada ben.9000 bin yapip 180 tl aldim.mudur puani dahil.

8. sinoplu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Katılmadığım bir nokta var o da müdür puanı
    Müdür ilk sicil amirindir ve personele puan vermesi en doğal görevi ve zorunluluğudur yani olmak zorundadır
    Ayrıca önceden puanı yaptığın iş değil sadece müdür belirliyordu şimdi müdürün vereceği puan yanlış bilmiyorsam toplam performans puanı içinde yüzde 20-30 kadar etkili geri kalan puan yaptığın işlemlerin katsayılarından gelmektedir bu da hakkaniyetli bir durum önceden müdür istediği gibi not veriyordu istediğin kadar çalış yalakalar teşekkür üstüne teşekkür alırken sen not düşümüne bile uğruyordun ama sonradan neyseki soruşturma olmafan düşürülemez kuralı gelmiş
    Diğer noktalar tartışılabilir ama müdürün not vermesi gerekli bir durum

9. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    Yanlis biliyorsun sinoplu hocam onceden performansi yaptigin is ve mudur puani belirliyordu simdidde boyle.ilk cikdiginda bize demislerdiki 7200 puan tavan 1800 de mudur puani 9000 tam alan performansi en.ust duzeyden alir.simdi ise diyorlarki 8750 yap mudur puanida ekle.olay bizim yaptigimiz islemle ilgili degilmi adi ustunde performans.mudurun takdiri nicin ozaman tamamen mudurlerin elinde bir koz olsun diye mudur sevmedigi personele dusuk verse sen nekadar zorlarsan zorla tam alamiyorsun.

10. sinoplu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Benim bahsettiğim eski sizin olmadığınız yani aş olmadan önceki zaman
    O sıralar performans yoktu sadece sicil notu vardı ki performans olarak bu baz alınırdı ve bunun üzerinden temel ücrete ek yüzde 8 para alırdık bizde bu hala devam ediyor ama performans ücreti sizde var sadece
    Ve performans ücreti çıktığından beri müdür notu var hiç olmadı değil ve geçen sene martta bize seminerde söylenen toplam puanın yüzde 20 si müdürün notu
    Ki müdürün not verdiği konular da kılık kıyafet hal tavır iş disiplini mesai saatlerine riayet gibi konular başka bir şey değil
    Bu konularda personelin performansına yakışan ve yansıması gereken konular
    Bir de sanırım eksik bir konu var performans sadece çok çalışıp fazla işlem yapma değil sicil ile ilgili konularda performans içinde değerlendiriliyor bu yüzden ilk sicil amiri olan müdür performans dolduruyor yani bize verdiği sicil notu sizde performans içinde değerlendiriliyor ve aslında müdürün verdiği de bu sicil notu
    Zaten müdürle çok zıt değilsen yada sana garezi yoksa notunu kırmaz

11. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    Bikere sistem en basindan bozuk suan tebligat puanini 0,2 dusurduler.gunluk 2000 tebligat kabul edersen performansi yakaliyorsun iznede cikmiyacaksin niye biz hayvaniz izin bizim neyimize kusura bakma sinirliyim ondan uslubum sertlesiyor biraz.soylesene bana 2000 tebligat kabulunu kim nerde yapiyormus kac saat calisiyormus.bide bu puanlar degisiyor intranette yayinlanmasa kimsenin haberi yok.bir ay calis gunde 1000 tebligat kabulu yap sonra performansi yapama niye postaya bu puan cokmus.postada calisanin sucu ne simdi.

12. sinoplu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Zaten pdys usul ve esasları madde 7 ye bakarsan burada açıkca belirtildiğini görürsün performansın 2 ayağı bar biri işlem temelli değerlendirme diğeri yetkinlik temelli değerlendirme

s_b bunu beğendi.
  13. sinoplu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Onlar ayrı değerlendirme konusu başta söyledim zaten benim tek düzeltmek istediğim nokta müdürün not verme gerekliliği bu en başından beri olması gereken bişey çünkü yüksek işlem puanı alan kişinin notunu müdür düşük veremez böylelikle önceden oluyordu böyle şeyler

14. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    Iste sorun burda her mudur ayni degilki.egitime gittigimizde ankaraya ihsli arkadaslari canindan bezdiren mudurler vardi.

15. sinoplu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Ona yapacak bişey yok bizde yaşadık bunları herkes yaşıyor bizim kuruma has özellikte değil insan olan yerde oluyor bu sen sanıyomusun ki şef olduğum halde müdürle aram iyi güllük güneşlik heryer değil maalesef keşke olsa
    Ama şu var kesinlikle işlem puanı yüksek olan bir çalışana müdür düşük puan veremez objektif ve denetlemeye açık bir sistem bu sen değil ama yukarısı bunu denetleyebilir her zaman
    Zaten dediğim gibi katkısı yüzde 20 sadece

16. s_b

s_b Aktif Üye

Ödül Puanları:
    268
    Artik ne verirse kim ne yaparsa yapsin umursamiyorum bu performansi insani calismaya degil calismamaya tesvik ediyor

17. felixyardley

felixyardley Aktif Üye

Ödül Puanları:
    8
    gişede çalışan 2 memur kız var bizde.biri 399 lu diğeri benim gibi ihs li.ikiside müşteriyle tartışmadan başlayında diğer personele bağırmaya kadar her şeyi yapıyorlar.müdür vekiline de iyi yağ çekiyorlar.günlük işlemlerinde 20 havale kabul olsa 70 pdys oradan geliyor sadece.bir o kadar da ödeme yapsa 80 de oradan geliyor.20 kredi kartı tahsilatı 20 puan.20 elektrik+20 telefon tahsilatı desek 40 puan.2 western ödese 10 puan.günlük 100 işlemi geçmiyor.gişenin yoğun olduğu zamanları biliyorum gişede de çalıştım yarım günde 100 işlem rahat yapılır.bu kızlar akşama kadar konuşuyorlar,yiyorlar,içiyorlar. müdür puanıyla birlikte performans alıyor ihs li olan.ben ise posta kargo kabul ve sevk yerine tek başıma bakıyorum.2 yıldan beri çalışıyorum öğle tatiline çıktığım nadirdir.söylediğimde müdür vekili evinde ağlayan çocuğun mu var diyor.fazla tebligat gelince mesela 1000 tane falan bir görmeniz lazım beni kargo almaya gelen posta soran kargo göndermeye gelen diğer kurumlar.benim canım çıkıyor hemen yanda ikisi eğleniyor resmen.bir kere artık yeter dedim bana defol git diye tam yarım saat bağırdılar çingene gibi bu iki kız.bir görmeniz lazımdı o anı.kamera çekmiyor olsa direk dalacam kız falan dinlemeyip.kadrom normalde şubede ama merkezde çalıştırıyorlar şubedeki adam izin alınca onun yerine ben gidiyorum.sabahın 6 sında yola çıkıyorum çünkü başka araba yok.sonra da orada 6:30 dan mesaiye kadar 2 saat kahvede pinekliyorum.uyku gözümden akıyor.akşam da araba 6 dönüyor.tam 12 saat gidiyor.merkezde iken vezneye bakan izin alınca ben bakıyorum çünkü kızlar her işten kaçıyor.burası gümüşhane soğuğu bir görmeniz lazım tarif edemem.ankaralıyım.ankaranın ayazı diyen birde buraya gelsin.şu anda hava -10 larda. sosyal hayat 0. nikahlıyım.eş durumu tayini verdim tayin çıkmıyor amasya da boş kadro olmadığı için red cevabı geldi.nisan mayısı falan bekliyorum yine çıkmazsa amasya ya yakın mesela çorum tokat gibi nerede ptt de boş kadro varsa eşim oraya tayin isteyecek bende peşinden eş tayini verip gidecem. bu umutla yaşıyorum diyebilirim. bazen çıldıracak gibi oluyorum.okuma yazma oranı çok düşük biryer. insana anlatamıyorsun. personel tek kelimeyle pislik. kendi içlerinde de sık sık kavga ediyorlar. bazen öyle yoruluyorum ki bayılacak gibi oluyorum. birkaç kere gözlerim karardı tutundum biryere. veznedar 2 saat çalışıyor sonra kahvede akşama kadar.para lazım olduğunda telefonla çağırıyorlar. müdür vekili işe gelmiyor gibi birşey bir var bir yok.kızlar dır dır dır. performans alacak iş yapıyorum ama alamıyorum tabi.eskiden ikbs de performans puanı görülüyordu ama sadece amirin verdiği puandı. benimki 2000 lerdeydi. diğerleri 9000. iş yapan müşteriye kibar davranana ödül bu işte.

18. felixyardley

felixyardley Aktif Üye

Ödül Puanları:
    8
    bana deli gibi bağırdıkları,hakaret ettikleri zaman müdür vekiline şikayet ettim mahkemeye ver senle mi uğraşacam dedi.başmüdüre söyledim sabır dedi. 2 çingenenin kocaları polis.tayinlerini doğuya çıkaracam inşallah.var tanıdık birkaç tane birine söyledim iyi süründürecem ikisinide. aynı askerlik gibi iyi yer yoktur iyi komutan vardır gibi iyi yer yok iyi çalışan var bence. allah hepsinin belasını versin ama önce ben verecem inşallah.

19. moment1044

moment1044 VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    @felixyardley hocam üzüldüm durumunuza. bnmde 5 ay oluyo ptt ye başlayali ptt de iyi birşey saymak cok ama cok zor ama sansliyim iş arkadaslarım cok iyi. merkezdeyim veznesinden bürosuna herkes cok iyi anlaşip cok yardimlaşiyoz cok iyi karşiladilar arkadaslardan cok memnunum. müşteri berbat ptt müşterisi klasik. güvenlik rezil ayri yoruyo şhefler söyle böyle onlarda yoruyo bizi başmüdürlük ile kavgali merkez başmüdürlükde yoruyo ama merkezde calisanlar birbirine cok bağli buda beni cok mutlu ediyo.

performans konusuna gelirsek sistem vermemk üstüne kurulduğu için cok takmayin. işe başladığım ilk 3 ay performans puanını tutturdum ilk ay gec geldi sicilim 8700 dü puanım diğer aylar 10000 üsttü idi 2 ayda yani full almam lazımdi kasımda il 1. si aralıkdada 2. oldum ama malesef ilk 4 ay ek odemeler yok sacmaliğindan 2000 tl zararım var. şimdi almaya başlicaz da nasıl ocak eğitim şubat eğitim martida bölüyo. şubelere yollamaya başladırlar şhefin gözü bnde heryere beni sürcek gibi bekar erkek muabbetine performans kısacasi yalan zaten. ama işlem olmadan performansda alinmaz. %80 işlemden gelir %20 müdür şhef puanı(merkezde müdür yok bu arada) . senin tabirin ile bu cingenler ihsli cinen performans alsin diye beraber hareket ediyolardir. ihslinin şifreden işlem ggörüyolardir genelde. hgs e devlet diğer kizin hesapdan verse sadece 1 kişi ölede büyük katki olur.

doğuya tayin cıkarırsanda mütiş olur hocam :)) icinin yağları erir:)) iş yaşaminda bayanlar cok cok sıkıntı niye bilmiyorum. şukur bizimkiler cok iyi büyük olan oğlu gibi görüyo kız bakıveriyo daha yakin yaşdaki büyük ablalalık yapıyo yaşit 2 kişi var paso takiliyom bunlara makara yapıyom müşterinin önünde espiri flan takiliyom kaldiryolar gülüşüyoz flan cok iyi gidiyo. bayan shef skıntı işte biraz evli olaydi iidi :))

20. sinoplu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Bekar bayan hele hele şef veya müdürse aman aman büyük sıkıntı yaaa evde koca olmayınca çalışana sarar sana kız bakan ona koca baksa hiç fena olmaz sanki

_BaHtSıZBeDeVi_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş